حافظه Stockphoto/Shutterstock.com

چاپگر شما ممکن است به دلیل فعال بودن حالت آفلاین یا به دلیل اتصال بد، آفلاین باشد. راه اندازی مجدد چاپگر و رایانه و همچنین پاک کردن کارهای چاپی، اجرای عیب یاب، راه اندازی مجدد اسپولر و به روز رسانی یا نصب مجدد چاپگر می تواند کمک کننده باشد.

چندین دلیل ممکن است که چاپگر شما به صورت آفلاین نمایش داده شود. در بیشتر موارد، مشکل به راحتی قابل حل است، به شرطی که بدانید کجا باید جستجو کنید. در اینجا دلیل آفلاین بودن چاپگر شما و نحوه دریافت آنلاین و چاپ مجدد آن آمده است.

“چاپگر آفلاین” به چه معناست؟

وقتی چاپگر به‌صورت آفلاین نشان داده می‌شود، به این معنی است که در حال حاضر از طریق کابل یا از طریق شبکه Wi-Fi به رایانه متصل نیست. نمی تواند با رایانه شما ارتباط برقرار کند و نمی تواند داده ها را برای چاپ دریافت کند.

در برخی موارد، این ممکن است به این دلیل باشد که چاپگر از بین رفته است یا یک نقص سخت افزاری داخلی دارد. خوشبختانه، این نوع شکست بحرانی غیرمعمول است و معمولاً دلیل ساده‌تری برای وضعیت آفلاین وجود دارد.

با انجام اصلاحات در اینجا، می توانید به سرعت علل رایج آفلاین بودن چاپگر را از بین ببرید. در کمترین زمان ممکن، چاپگر شما صفحاتی را که نیاز دارید تولید می کند.

لیست چاپگرها در ویندوز

چگونه یک چاپگر آفلاین را تعمیر کنیم

مانند هر فرآیند عیب یابی، با ابتدایی ترین مراحل شروع کنید. پیشنهادات ما را به ترتیب دنبال کنید و به سرعت ساده ترین راه حل را برای چاپگر آفلاین پیدا خواهید کرد.

مطمئن شوید که چاپگر در حالت آفلاین نیست

در ویندوز، چاپگر را می توان به صورت دستی در حالت آفلاین قرار داد. اگر چاپگر از طریق یک شبکه محلی به اشتراک گذاشته شده است، تغییر این تنظیم مانع از استفاده دیگران از آن می شود.

بررسی اینکه آیا وضعیت چاپگر قبلاً به حالت آفلاین تغییر کرده است ساده است. در ویندوز، همانطور که در بالا توضیح داده شد، صف چاپ را باز کنید. روی منوی “Printer” کلیک کنید و مطمئن شوید که “Use Printer Offline” انتخاب نشده است.

منوی چاپگر در صف چاپ

اگر اینطور است، آن را بردارید و دوباره چاپ کنید.

پیام های خطا را در چاپگر بررسی کنید

یک چراغ خطای قرمز در چاپگر اداری.
mr.kriangsak kitisak/Shutterstock.com

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، بررسی کنید که آیا پیام های خطا قابل مشاهده است یا خیر. ممکن است نمادهای خطا در کنار، یا به جای آن، صفحه‌ای وجود داشته باشد که می‌تواند به مشکل خاصی اشاره کند.

اگر مطمئن نیستید که کد خطا، نماد یا چراغ به چه معناست، برای اطلاعات به وب سایت سازنده چاپگر مراجعه کنید.

کابل چاپگر یا اتصال بی سیم را بررسی کنید

اگر چاپگر آفلاین مستقیماً به رایانه شما متصل است، بررسی کنید که کابل محکم وصل شده باشد و نشکند. اگر کابل چاپگر خرد شده اما در غیر این صورت کامل به نظر می رسد، همچنان ممکن است در داخل پوشش محافظ بیرونی شکسته شود.

اگر چیزی اشتباه به نظر می رسد یا اگر محکم به پورت USB چاپگر یا رایانه وصل نمی شود، کابل را تعویض کنید.

اگر چاپگر بی سیم است، مطمئن شوید که به همان شبکه Wi-Fi رایانه متصل است. سعی کنید اتصال بی سیم را با جدا کردن آن از شبکه و سپس وصل مجدد دوباره آن را به روز کنید.

اگر اخیراً شبکه ای را که چاپگر به آن متصل است تغییر داده اید، ممکن است لازم باشد تنظیمات Wi-Fi چاپگر را بازنشانی کنید. در اکثر چاپگرهای بی سیم می توانید با نگه داشتن یک دکمه یا ترکیبی از دکمه ها، تنظیمات Wi-Fi را به حالت پیش فرض بازگردانید. وب سایت سازنده را برای فرآیند صحیح چاپگر خود بررسی کنید.

چاپگر و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید

توصیه هایی که توسط برخی از خطوط پشتیبانی فنی مورد توجه قرار می گیرد ممکن است تنبل به نظر برسد، اما خاموش و روشن کردن دستگاه می تواند بسیاری از خطاهای ساده از جمله چاپگر آفلاین را برطرف کند.

هم چاپگر و هم کامپیوتر را خاموش کنید. سپس رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و پس از اتمام بوت شدن رایانه، چاپگر را روشن کنید.

مربوط: چرا راه اندازی مجدد کامپیوتر بسیاری از مشکلات را برطرف می کند؟

پاک کردن همه کارها از صف چاپ

کارهای چاپی صف کارهای چاپی هستند که ردیف شده و آماده اجرا هستند. اگر یک کار چاپ ناموفق باشد، می تواند در صف قرار گیرد و از تکمیل کارهای چاپ بعدی جلوگیری کند. این ممکن است گاهی اوقات باعث شود رایانه شما فکر کند که چاپگر متصل نیست.

در ویندوز، می‌توانید صف چاپ را از نمایشگر وضعیت چاپگر در سینی سیستم مشاهده و پاک کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات > دستگاه‌ها > چاپگرها و اسکنرها را باز کنید، چاپگر خود را انتخاب کنید و روی «Open Queue» کلیک کنید. در هر نقطه از پانل صف چاپ کلیک راست کرده و گزینه Cancel All Documents را انتخاب کنید.

گزینه ای برای لغو اسناد در صف چاپ

اگر از Mac استفاده می کنید، روی نماد چاپگر در Dock کلیک کنید و Jobs > My Jobs را انتخاب کنید. سپس می‌توانید یک کار چاپ را با انتخاب آن و انتخاب «حذف» حذف کنید.

عیب‌یابی چاپگر را اجرا کنید

شاید با توجه به رایج بودن مشکلات چاپگر، ویندوز یک عیب‌یابی چاپگر اختصاصی دارد. این را می توانید در تنظیمات > به روز رسانی و امنیت > عیب یابی در ویندوز 10 پیدا کنید. در ویندوز 11 به تنظیمات > سیستم > عیب یابی > سایر عیب یابی ها بروید.

عیب یاب چاپگر را اجرا کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا هر گونه مشکلی را که کشف کند برطرف کنید. اگر چنین شد، باید به زودی دوباره یک چاپگر آنلاین داشته باشید.

مربوط: چگونه ویندوز را برای شما عیب یابی کنید

اسپولر چاپ را در ویندوز مجدداً راه اندازی کنید

اسپولر چاپ یک جزء سیستمی است که کارهای چاپی را به طور موقت در حافظه ذخیره می کند. اگر این سرویس کار خود را متوقف کند، می تواند باعث شود که چاپگر به عنوان آفلاین نشان داده شود.

برنامه Services را جستجو کرده و باز کنید. در Local Services، به پایین بروید تا زمانی که Print Spooler را در لیست خدمات پیدا کنید. باید در ستون وضعیت به صورت Running نشان داده شود. روی آن کلیک راست کرده و از منوی زمینه گزینه Restart را انتخاب کنید.

سرویس اسپولر چاپ در برنامه خدمات

نرم افزار/نرم افزار چاپگر را به روز کنید

اگر از نرم‌افزار چاپی استفاده می‌کنید که به همراه چاپگر ارائه شده یا بعداً دانلود شده است، مطمئن شوید که به آخرین نسخه به‌روزرسانی شده است.

ممکن است بتوانید از داخل نرم افزار به روز رسانی کنید. اگر نه، وب سایت سازنده را برای نصب به روز رسانی نرم افزار بررسی کنید. برای کمک به شما برای شروع، در اینجا چندین صفحه دانلود درایور تولیدکنندگان پرینتر محبوب وجود دارد:

در آنجا ممکن است به‌روزرسانی‌های میان‌افزار موجود از سازنده را نیز بیابید. Firmware نرم افزار دائمی نصب شده روی یک دستگاه است که به آن امکان می دهد به درستی کار کند. این با نرم افزار چاپ نصب شده بر روی رایانه شما متفاوت است. سفت‌افزار خراب یا قدیمی در چاپگر شما می‌تواند باعث گیر کردن آن در حالت آفلاین شود.

چاپگر را حذف و دوباره نصب کنید

اگر هیچ یک از مراحل قبلی جواب نداد، زمان حذف کامل چاپگر فرا رسیده است. سپس می توانید آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید و دوباره آن را از ابتدا نصب کنید.

در Windows، Settings > Devices > Printers and Scanners را باز کرده و دستگاه را انتخاب کنید. روی «حذف دستگاه» کلیک کنید. اکنون نرم افزار چاپ نصب شده همراه دستگاه را حذف نصب کنید.

در Mac، روی منوی Apple > System Preferences > Printers and Scanners کلیک کنید. چاپگری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی دکمه منهای کلیک کنید تا حذف شود.

اگر چاپگر شما دارای صفحه نمایش LCD است، معمولاً می توانید از آن برای رفتن به گزینه تنظیم مجدد استفاده کنید. چاپگرهای بدون نمایشگر باید یک فرآیند جایگزین برای انجام بازنشانی کارخانه ای داشته باشند. برای یادگیری روش دقیق چاپگر خود باید وب سایت سازنده را بررسی کنید.

اکنون چاپگر را طوری نصب کنید که گویی نو است، طبق دستورالعمل های سازنده.

مربوط: نحوه اضافه کردن چاپگر در ویندوز 11

چاپگر هنوز آفلاین است؟

اگر چاپگر شما پس از انجام تمام رفع‌های اینجا هنوز آفلاین است، ممکن است به این معنی باشد که مشکل جدی‌تری وجود دارد. دفترچه راهنما را برای مارک و مدل دقیقی که دارید به صورت آنلاین پیدا کنید و مطمئن شوید که هیچ راه حل خاصی برای آن چاپگر وجود ندارد. همچنین می توانید به صورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا شخص دیگری با مدل شما چنین مشکلی را تجربه کرده است یا خیر.

اگر حتی آن هم جوابی نمی دهد، ممکن است زمان خرید یک چاپگر جدید فرا رسیده باشد.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *