هانا استرایکر / How-To Geek

موس‌پدها برای دهه‌ها جزء اصلی روی میزها بوده‌اند، اما با بهتر شدن موش‌ها، نیاز به آنها کمتر شده است. ممکن است از نظر فنی دیگر نیازی به آن نداشته باشید، اما همچنان باید از ماوس پد استفاده کنید.

هنگامی که ماوس پد مورد نیاز بود

اولین نمایش عمومی ماوس پد در سال 1968 و در جریانی که به “مادر همه دموها” معروف شد، رخ داد. داگلاس انگلبارت از آن برای به نمایش گذاشتن برخی سخت افزارها و نرم افزارهای کامپیوتری انقلابی استفاده کرد.

البته ماوس پدها در پاسخ به موس های کامپیوتری ساخته شدند. اولین ماوس از دو چرخ برای ردیابی حرکت استفاده کرد، اما آنها به سرعت تکامل یافتند و به جای آن از گوی های حرکتی استفاده کردند. پدهای ماوس برای افزایش اصطکاک توپ در ماوس ساخته شده اند.

بدون پد ماوس لاستیکی، گوی های مسیر به راحتی می لغزند و حرکت را با دقت ثبت نمی کنند. اگر تا به حال از یکی از این موش های توپی بدون ماوس استفاده کرده اید، احتمالاً دقیقاً می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنم. ماوس پد بسیار مورد نیاز بود.

با گذشت زمان، گوی‌های حرکتی با LED و فتودیود برای تشخیص حرکت جایگزین شدند. آن موش‌های اولیه مبتنی بر نور به ماوس‌پدهای ویژه با الگوهایی برای تشخیص حرکت نیاز داشتند، اما در نهایت این نیز ضروری نبود. که ما را به امروز می‌رساند، جایی که تقریباً از هر موس می‌توان روی هر سطحی کاملاً خوب استفاده کرد.

مربوط: چرا ماوس کامپیوتر را ماوس می نامند؟

موردی برای استفاده از موس پد

از آنجایی که دیگر نیازی به موس پد برای اطمینان از دقت حرکت ماوس نیست، برخی از افراد تصمیم گرفته اند که از آن استفاده کنند. با این حال، هنوز هم مزایای زیادی برای استفاده از آن وجود دارد.

اول از همه، ماوس پد کاملاً راحت است. استفاده از ماوس – حتی یک مدل ارگونومیک فانتزی – روی یک سطح سخت و بدون ماوس پد احساس خوبی در کف دست و مچ شما ندارد. مطمئناً، هر چند وقت یکبار، خوب است، اما انجام هر روز آن باعث ایجاد پینه می شود.

ماوس پد نه تنها از دست شما محافظت می کند، بلکه از میز شما نیز محافظت می کند. اگر ماوس پد نداشته باشید، تقریباً هر نوع سطح میز – به خصوص چوب – شروع به سایش می کند. این سایش می تواند هر چیزی باشد، از روغن و کثیفی از دست گرفته تا خراش های دائمی. تمیز کردن یا تعویض موس پد نسبت به میز جدید آسان تر است.

وقتی صحبت از سایش شد، ماوس گرانبهای شما نیز می‌تواند علائم استفاده را خیلی سریع‌تر بدون ماوس پد نشان دهد. پدهای کوچکی که به سر خوردن آن کمک می کنند، فرسوده و خراشیده می شوند و استفاده از ماوس را دشوارتر می کنند. باز هم، استفاده از ماوس پد آسان تر از پیدا کردن پدهای جایگزین یا خرید یک ماوس جدید است.

به طور کلی، ماوس پد تجربه لذت بخش تری از رایانه را امکان پذیر می کند و به طول عمر دست، میز و خود ماوس کمک می کند. این یک برد/برد/برد است.

برای خود یک موس پد خوب تهیه کنید

تشک میز لاجیتک.
لاجیتک

اگر مدتی است که از ماوس پدها استفاده نکرده باشید، ممکن است تعجب کنید که بدانید موس پدها اخیراً تغییرات زیادی کرده اند. افراد بیشتری به جای ماوس‌پد دایره‌ای یا مربعی کلاسیک از «تشک‌های رومیزی» بزرگ استفاده می‌کنند.

تشک رومیزی تمام مزایای یک موس پد سنتی را دارد، اما زیر صفحه کلید شما نیز قرار می گیرد. این بدان معنی است که می تواند به عنوان یک پد مچ برای تایپ کردن و به عنوان یک زیر لیوانی برای فنجان و لیوان عمل کند. اگر زیاد پشت میز می نشینید، تشک میز را به شدت توصیه می کنم.

البته، هنوز تعداد زیادی موس پد سنتی در همه اشکال، رنگ ها و الگوها برای انتخاب وجود دارد. موس پد ممکن است هیجان انگیزترین لوازم جانبی رایانه نباشد، اما یکی از لوازم جانبی است که باید در زرادخانه خود داشته باشید.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *