AMD

اکثر کروم‌بوک‌ها از پردازنده‌های اینتل یا تراشه‌های ARM استفاده می‌کنند، اما ما در طول سال‌ها شاهد چند مدل AMD بوده‌ایم. ممکن است چیزهای بیشتری در راه باشد، زیرا AMD به تازگی سری جدیدی از پردازنده‌های طراحی شده مخصوص کروم‌بوک‌ها را معرفی کرده است.

AMD پردازنده‌های سری C Ryzen 7020 را راه‌اندازی کرده است، که انواعی از پردازنده‌های Ryzen 7020 موجود AMD برای لپ‌تاپ‌های نازک و سبک هستند، به جز برای کاربران کروم بوک مهندسی مجدد. حداقل، این چیزی است که AMD می گوید – با نگاهی به سخت افزار، آنها تقریباً همان سیلیکون تراشه های Ryzen 7020 موجود هستند.

ما Ryzen 5 7520C و Ryzen 3 7320C را داریم که اولی از فرکانس ساعت پایه 2.8 گیگاهرتز تا 4.3 گیگاهرتز و دومی از پایه 2.4 گیگاهرتز تا 4.1 گیگاهرتز را افزایش می دهد. هر دو پردازنده‌های چهار هسته‌ای Zen 2 با هشت رشته هستند. سپس، Athlon Gold 7220C و Athlon Silver 7120C را داریم، هر دو CPU دو هسته ای با چهار رشته، که به ترتیب تا 3.7 گیگاهرتز و 3.5 گیگاهرتز کلاک دارند، هر دو از پایه 2.4 گیگاهرتز.

اگر هر یک از اینها شبیه به نظر می رسد، به این دلیل است که مشخصات دقیق Ryzen 5 7520U، Ryzen 3 7320U، Athlon Gold 7220U و Athlon Silver 7120U مشابه هستند. آنها تقریباً یکسان هستند، دقیقاً همان پیکربندی هسته، سرعت ساعت و TDP. بنابراین واقع بینانه، چه چیزی در اینجا تغییر می کند؟ سری C برای کروم بوک ها است، در حالی که سری U برای سایر لپ تاپ های باریک و سبک و مقرون به صرفه است. تفاوت در واقع فقط به نام تجاری مربوط می شود.

کروم‌بوک‌های دارای پردازنده‌های گرافیکی سری C Ryzen باید ظرف چند ماه آینده در قفسه‌های فروشگاه‌ها قرار بگیرند.

منبع: AMD

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *