نحوه یافتن پوشه AppData در ویندوز 11


برنامه هایی که در ویندوز نصب می کنید بیشتر داده های خود را در پوشه AppData ذخیره می کنند. به ندرت نیاز به دسترسی به آن دارید، اما ما در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه.

داشتن دسترسی به اطلاعات برنامه پوشه در ویندوز در سناریوهای مختلف مهم است. با این حال، پوشه به طور پیش فرض پنهان است و ممکن است ندانید که چگونه پوشه AppData را در ویندوز 11 پیدا کنید.

هر حساب کاربری در سیستم شما دارای یک پوشه AppData با محتوایی مانند فایل های تنظیمات سفارشی و سایر داده های منحصر به فرد برای برنامه ها است. همچنین شامل محلی، LocalLow، و رومینگ زیر پوشه ها

هر پوشه شامل داده های مختلفی برای برنامه هایی مانند مرورگر، سرویس گیرنده ایمیل و سایر نرم افزارهای نصب شده است. هنگام عیب‌یابی یا پشتیبان‌گیری از تنظیمات برنامه و بازی، ممکن است لازم باشد به AppData دسترسی داشته باشید.

پوشه AppData چیست؟

مایکروسافت پوشه AppData (مخفف Application Data) را با ویندوز ویستا معرفی کرد و از آن زمان در همه نسخه ها وجود داشته است. پوشه پنهان حاوی داده هایی است که برنامه سیستم شما برای اجرا نیاز دارد.

این پوشه شامل سه زیرپوشه است و بیشتر داده های برنامه شما، مانند نشانک ها و حافظه پنهان مرورگر، جلسات ذخیره شده، تنظیمات بازی و غیره را ذخیره می کند. نیازی نیست خیلی وقت‌ها به پوشه دسترسی داشته باشید، اما ممکن است زمانی که سعی در عیب‌یابی یک برنامه یا پشتیبان‌گیری از تنظیمات خاص دارید، به این کار نیاز داشته باشید.

را محلی پوشه شامل فایل هایی برای رایانه شخصی فعلی است و با سیستم های دیگر همگام سازی نمی شود. LocalLow شبیه Local است اما شامل برنامه‌هایی با یکپارچگی پایین با تنظیمات امنیتی محدود پنجره مانند فایل‌های موقت است.

در نهایت، رومینگ پوشه حاوی فایل‌های برنامه حیاتی است—اینها فایل‌ها و پوشه‌هایی هستند که یک برنامه برای اجرا به آن نیاز دارد. این داده ها با حساب کاربری شما از رایانه شخصی به رایانه شخصی «پرسه می زنند». به عنوان مثال، تنظیمات Spotify یا داده های نمایه موزیلا فایرفاکس با شما از دستگاهی به دستگاه دیگر پرسه می زنند.

مگر اینکه سیستم خود را به طور کامل پیکربندی مجدد کرده باشید، پوشه در آن قرار دارد C:UsersAppData (جایگزین کردن <نام کاربری> با پوشه حساب کاربری شما). می‌توانید به صورت دستی به پوشه بروید، اما یافتن آن برای یک چشم آموزش‌دیده دشوار است.

بنابراین، اگر لازم است به چیزی در پوشه AppData خود دسترسی داشته باشید، ما چند راه ساده برای رسیدن به آن را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه باز کردن پوشه AppData با استفاده از Run

از آنجایی که پوشه مخفی است، دسترسی به آن چالش برانگیز است مگر اینکه ویندوز را مجبور کنید فایل های مخفی را نشان دهد یا مستقیماً آن را باز کنید. بنابراین، به عنوان مثال، شما می توانید به راحتی از طریق اجرا کن گفتگو با استفاده از چند ضربه کلید و یک دستور اولیه.

برای پیدا کردن پوشه AppData از Run:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + R برای راه اندازی اجرا کن پنجره محاوره ای
 2. عبارت زیر را تایپ کرده و کلیک کنید خوب یا فشار دهید وارد:
  %AppData%

  پوشه AppData را پیدا کنید

 3. File Explorer به رومینگ زیر پوشه توجه داشته باشید که بسیاری از داده های برنامه نصب شده شما در اینجا ذخیره می شود، بنابراین اگر نسخه پشتیبان ندارید، بدانید که قرار نیست حذف شود.
 4. کلیک اطلاعات برنامه در نوار آدرس File Explorer برای نمایش هر سه زیر پوشه در محل AppData.پوشه AppData را پیدا کنید

نحوه نمایش AppData و استفاده از File Explorer

پوشه AppData برای برنامه هایی که در ویندوز نصب می کنید حیاتی است. برای محافظت از این فایل ها، ویندوز به طور پیش فرض پوشه AppData را پنهان می کند تا از دستکاری های غیرضروری جلوگیری کند. اگر باید آن را پیدا کنید، می توانید پوشه را باز کنید و با File Explorer آن را ببینید.

به عنوان مثال، اگر به صورت دستی به C:Users، پوشه AppData را نخواهید دید و برای دیدن آن باید پوشه را از حالت مخفی خارج کنید.

برای باز کردن AppData در ویندوز 11:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + E برای راه اندازی یک نمونه از File Explorer.
 2. کلیک چشم انداز از نوار ابزار بالا
 3. انتخاب کنید نمایش > موارد پنهان وقتی منو ظاهر شدپوشه AppData را پیدا کنید
 4. هدایت به ج:کاربران<نام کاربری> و شما خواهید دید اطلاعات برنامه پوشه جایگزین کردن <نام کاربری> با پوشه صحیح برای حساب کاربری شما. توجه داشته باشید که کمی شفاف خواهد بود که نشان دهنده یک آیتم مخفی در File Explorer است.

AppData و سایر پوشه ها را از File Explorer مدیریت کنید

چه در حال عیب یابی یک برنامه باشید یا از تنظیمات بازی مورد علاقه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، داده های AppData ضروری است. اما به یاد داشته باشید که فایل‌های AppData برای کارکرد برنامه‌ها بسیار مهم هستند. بنابراین، اگر کاربر با تجربه ای نیستید، بهتر است آن و زیرپوشه های آن را مخفی نگه دارید.

البته راه های دیگری نیز برای مدیریت فایل ها و پوشه ها در ویندوز وجود دارد. به عنوان مثال، برای بهبود مدیریت فایل، با زبانه های اکسپلورر فایل آشنا شوید. یا شاید ترجیح می‌دهید به جای دسترسی سریع، File Explorer روی این رایانه باز شود.

برای دسترسی بیشتر به موارد ذخیره شده در OneDrive، می توانید File Explorer را در OneDrive باز کنید. و گاهی اوقات، ممکن است در مدیریت فایل‌ها و پوشه‌ها با مشکلاتی مواجه شوید و لازم باشد فایل اکسپلورر کار نمی‌کند.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *