what is RAM?


اگر رایانه شما شروع به کندی می کند یا برنامه ها پاسخ نمی دهند، نحوه یافتن میزان مصرف حافظه برنامه در ویندوز 11 را بیاموزید.

هنگامی که روی رایانه شخصی چندوظیفه ای انجام می دهید، ممکن است متوجه کندی سیستم شوید. برنامه ها ممکن است پاسخگو نباشند و ثابت شوند.

مشکل ممکن است ناشی از کشیده شدن بیش از حد رم سیستم شما باشد. این بدان معنا نیست که باید حافظه های رم بیشتری برای رایانه شخصی خود خریداری کنید، اما می توانید با استفاده از رم بیش از حد، یک برنامه سرکش بالقوه را تعیین کنید.

خبر خوب این است که شما به راحتی می توانید میزان استفاده از حافظه برنامه را در ویندوز 11 با چند ابزار داخلی پیدا کنید. برای تعیین میزان رم برنامه‌های شما، بنابراین بتوانید تعیین کنید که آیا یک یا چند مورد از آنها باید غیرفعال شوند، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه یافتن میزان استفاده از حافظه برنامه با Task Manager

یکی از بهترین روش‌ها برای تعیین میزان RAM استفاده‌شده توسط اپلیکیشن، از طریق Task Manager است. قبلاً یافتن و باز کردن Task Manager در ویندوز 11 چالش برانگیز بود، اما با به روز رسانی های اخیر، می توان مانند نسخه های قبلی ویندوز به آن دسترسی داشت.

برای بررسی میزان استفاده از حافظه برنامه با Task Manager:

  1. روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و انتخاب کنید Task Manager از منوی ظاهر شدهاستفاده از حافظه برنامه در ویندوز 11
  2. انتخاب فرآیندها زبانه سمت چپ
  3. انتخاب کنید حافظه هدر در بالا برای مرتب کردن برنامه ها بر اساس میزان مصرف رم.استفاده از حافظه برنامه در ویندوز 11
  4. برنامه(های) را با بیشترین مقدار حافظه پیدا کنید. اگر مشکلی ایجاد می کند، روی برنامه کلیک راست کرده و آن را انتخاب کنید پایان کار گزینه.

توجه به این نکته ضروری است که اگر برنامه ای که در آن کار می کنید از رم زیادی استفاده می کند، قبل از پایان کار، کار خود را ذخیره کنید. البته، همیشه می‌توانید در صورت نیاز آن را دوباره راه‌اندازی کنید. با این حال، اگر برنامه ثابت شود یا پاسخگو نباشد، ممکن است کار ذخیره نشده را از دست بدهید.

توجه داشته باشید که می‌توانید سایر برنامه‌ها را با استفاده از مقادیر بالای رم ببندید و برنامه‌ای که نیاز دارید می‌تواند با آزاد کردن حافظه پاسخگو شود.

نحوه یافتن میزان استفاده از حافظه برنامه با مانیتور منابع

یکی دیگر از ابزارهای داخلی که می توانید برای تعیین میزان استفاده از حافظه برنامه استفاده کنید این است مانیتور منابع. این شبیه به استفاده از Task Manager است. با این حال، برنامه‌ها نام‌های آشنا مانند Performance Monitor یا Discord ندارند. در عوض، perfmon.exe یا Discord.exe خواهد بود.

برای پیدا کردن میزان مصرف حافظه برنامه از طریق Resource Monitor:

  1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع نظارت بر منابع، و نتیجه برتر را در زیر انتخاب کنید بهترین مسابقه بخش.استفاده از حافظه برنامه در ویندوز 11
  2. انتخاب کنید حافظه زبانه در بالا.
  3. کلیک کنید بر روی تعهد (KB) برای مرتب‌سازی برنامه‌ها بر اساس میزان مصرف حافظه. برخلاف Task Manager که میزان مصرف حافظه برنامه را بر حسب مگابایت نمایش می دهد، Resource Monitor آن را بر حسب کیلوبایت نمایش می دهد.
  4. برای خاتمه دادن به یک برنامه یا فرآیند، روی آن کلیک راست کرده و انتخاب کنید پایان فرآیند از منو
  5. ممکن است به دلیل نامگذاری در Resource Monitor نتوانید تعیین کنید که یک برنامه چیست. خبر خوب این است که می توانید کلیک راست کرده و انتخاب کنید جستجوی آنلاین گزینه. مایکروسافت اج راه اندازی می شود و نتایج این فرآیند را به شما نشان می دهد. این نتایج شامل خواهد شد هوش مصنوعی بینگ چت اگر آن را فعال کرده باشیداستفاده از حافظه برنامه در ویندوز 11

یکی دیگر از تفاوت های مهم هنگام استفاده از Resource Monitor، شما می توانید هر بار فقط یک فرآیند را خاتمه دهید. بنابراین، ممکن است لازم باشد برنامه و فرآیندهای مرتبط را پایان دهید.

استفاده از رم را در ویندوز 11 آزاد کنید

اگر مشکوک هستید که یک برنامه از حافظه بیش از حد در سیستم شما استفاده می کند، تعیین برنامه مشکل ساز با استفاده از Task Manager یا Resource Monitor ساده است. همچنین، به یاد داشته باشید که برخی از برنامه ها مانند ویرایشگرهای عکس و بازی ها به سادگی از رم زیادی استفاده می کنند. بنابراین، اگر متوجه شدید که در حال پایین آمدن هستید، ممکن است زمان آن رسیده که به ارتقای سیستم فکر کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویندوز 11، نحوه پیدا کردن سخت افزار و مشخصات سیستم خود را بررسی کنید. همچنین ممکن است علاقه مند به نصب زیرسیستم ویندوز برای لینوکس و نحوه اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 11 باشید.

همچنین، در مورد امنیت، نگاهی به نحوه فعال کردن محافظت از سیستم برای درایوها در ویندوز 11 بیندازید. و فراموش نکنید، اگر برنامه‌ای دارید که برای استفاده از آن استفاده می‌کردید، با اجرای نرم‌افزارهای قدیمی در ویندوز 11 آشنا شوید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *