چگونه ریز عکسها و پوشه ها را در ویندوز اصلاح کنیم


هنگامی که هزاران هزار فایل بر روی رایانه شخصی خود دارید، ممکن است راه آسانی برای یافتن فایل های حجیم در ویندوز 11 بخواهید. این راهنما نحوه کار را توضیح می دهد.

اگر نیاز به صرفه جویی در فضای درایو رایانه شخصی خود دارید یا فایل خاصی را پیدا می کنید، می توانید از ویژگی جستجو برای یافتن فایل های بزرگ در ویندوز 11 استفاده کنید. هنگامی که فایل های بزرگ را پیدا کردید، می توانید آنها را به درایو دیگری منتقل کنید تا فضای ذخیره سازی محلی آزاد شود. فضا.

بزرگترین فایل ها معمولاً بازی ها، رسانه ها یا پایگاه های داده بزرگ هستند. با این حال، جستجو بر اساس نام ممکن است به نتایج دلخواه شما نرسد.

در عوض، می‌توانید با استفاده از File Explorer، خط فرمان یا یک برنامه شخص ثالث، فایل‌های حجیم را در ویندوز 11 جستجو کنید.

نحوه یافتن فایل های بزرگ در ویندوز 11 با استفاده از فایل اکسپلورر

استفاده از قابلیت جستجو در File Explorer یک راه عالی برای یافتن فایل ها بر اساس اندازه آنها با استفاده از پارامترهای ساده است.

شما می توانید از پارامترهای مختلف برای یافتن اندازه فایل های خاص، از بزرگ تا غول پیکر استفاده کنید.

برای پیدا کردن فایل ها بر اساس اندازه در File Explorer:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + E بازکردن جستجوگر فایل و به درایویی که می خواهید جستجو کنید بروید.
 2. در جستجو کردن فیلد، نوع سایز: بزرگ برای کشف فایل های بین 128 مگابایت و 1 گیگابایت در اندازه.
 3. تایپ کنید اندازه: بزرگ فقط برای نمایش فایل های بین 1 گیگابایت و 4 گیگابایت در اندازه.
 4. تایپ اندازه: غول پیکر برای نمایش فقط فایل هایی که هستند 4 گیگابایت یا بزرگترفایل های بزرگ در ویندوز 11

هنگامی که اندازه فایل هایی که جستجو می کنید بالا آمد، می توانید با کلیک کردن بر روی آن، آنها را بین ترتیب صعودی یا نزولی مرتب کنید. اندازه برگه

نحوه یافتن فایل های بزرگ بر اساس نوع فایل در ویندوز 11

فایل‌های رسانه و فایل‌های نرم‌افزاری خاص (مانند تصاویر سیستم‌عامل یا بازی‌ها) معمولاً بزرگ هستند و می‌توانید فایل‌ها را بر اساس نوع پیدا کنید تا فایل‌های بزرگ را پیدا کنید. برای مثال، ممکن است فایل‌های ISO بزرگ یا فایل‌های ویدیویی MP4 یا MKV داشته باشید که باید به آنها دسترسی داشته باشید.

برای یافتن فایل ها بر اساس نوع فایلشان در ویندوز 11:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + E برای باز کردن فایل اکسپلورر
 2. در قسمت جستجو تایپ کنید *.ISO (یا پسوند فایلی که باید پیدا کنید، مانند *.mp4) و فشار دهید وارد.
 3. را * کاراکتر یک “کارت عام” را نشان می دهد و فایل های خاصی را با نام بالا نمی آورد بلکه همه انواع فایل ها را نشان می دهد.
 4. فایل های بزرگ نمایش داده می شوند و می توانید آنها را با یک برنامه سازگار باز کنید یا آنها را به درایو دیگری منتقل کنید تا فضای دیسک آزاد شود.
 5. شما می توانید این کار را برای هر نوع فایل پسوندی انجام دهید، حتی اگر بزرگ نباشد. پس از نمایش، می توانید آنها را بر اساس افزایش یا نزولی اندازه مرتب کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال برنامه ای برای نصب هستید، تایپ کنید *.exe و فشار دهید وارد.فایل های بزرگ در ویندوز 11

نحوه یافتن فایل های بزرگ در ویندوز 11 با استفاده از PowerShell

اگر ترجیح می دهید محاسبات خود را از خط فرمان انجام دهید، می توانید از ترمینال ویندوز برای نمایش لیست نزولی از بزرگترین فایل های سیستم خود استفاده کنید.

برای یافتن فایل های حجیم در ویندوز 11 با استفاده از PowerShell:

 1. یک پنجره جدید PowerShell باز کنید.
 2. وقتی که پایانه باز می شود، دستور زیر را تایپ کرده و اینتر را بزنید:
  gci -r| sort -descending -property length | select -first 20 name, length

 3. لیستی از 20 فایل بزرگ به ترتیب نزولی فهرست می شود. توجه داشته باشید که اگر می خواهید مقدار متفاوتی ببینید، عدد را تغییر دهید 20 به 10 یا تعداد دیگری از فایل هایی که می خواهید با استفاده از دستور نمایش دهید.فایل های بزرگ در ویندوز 11

از WinDirStat برای یافتن فایل های بزرگ در ویندوز 11 استفاده کنید

راه دیگر برای یافتن فایل‌های بزرگی که بیشترین فضای درایو را اشغال می‌کنند، برنامه رایگان و منبع باز WinDirStat است. این یک نمایش گرافیکی از درایو محلی شما و آنچه که فضا را اشغال می کند به شما می دهد.

برای استفاده از WinDirStat برای یافتن فایل های بزرگ:

 1. برنامه را اجرا کنید، درایوی را که می خواهید اسکن کنید انتخاب کنید و کلیک کنید خوب.
 2. شما یک نمایش کد رنگی از آنچه از فضای درایو استفاده می کند دریافت خواهید کرد.
 3. روی پسوند فایل در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، کد رنگ را انتخاب کنید و فایل فضای اشغال شده و مکان آن را در درایو نمایش می دهد.فایل های بزرگ در ویندوز 11

هنگامی که فایل های بزرگ را شناسایی کردید، گزینه های مختلفی دارید، مانند باز کردن فایل با یک برنامه سازگار یا حذف آن برای صرفه جویی در فضای درایو.

مدیریت فضای ذخیره سازی در ویندوز 11

اگر می‌خواهید فایل‌های بزرگ را سریع پیدا کنید، استفاده از گزینه‌های File Explorer نشان داده شده در بالا به خوبی کار می‌کند. و اگر یک درایو کامل دارید، استفاده از یک برنامه شخص ثالث مانند WinDirStat می تواند شناسایی و مدیریت فایل های بزرگ را آسان کند.

راه‌های دیگری برای مدیریت فایل‌های حجیم و آزاد کردن فضای درایو در ویندوز 11 وجود دارد. برای مثال، می‌توانید مقدار فضای دیسک مورد استفاده توسط Recycle Bin را محدود کنید یا با ویژگی Cleanup Recommendations فضای دیسک را در ویندوز 11 آزاد کنید.

راه دیگر برای بازیابی فضای درایو این است که فایل‌ها را بدون Recycle Bin در ویندوز 11 حذف کنید. و فراموش نکنید که Storage Sense را برای تمیز کردن خودکار فضای درایو پیکربندی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *