نحوه پخش فایل VOB در ویندوز 10


هنگامی که دی وی دی ها را ریپ می کنید، ممکن است در نهایت با چندین فایل VOB مواجه شوید که باید پخش کنید. در اینجا نحوه پخش یک فایل VOB در ویندوز 10 آورده شده است.

با دی وی دی مواجه خواهید شد فایل های Video Object یا فایل های VOB وقتی فیلم های DVD را ریپ و رایت می کنید. اگر یک DVD را به تصویر ISO تبدیل کنید، فایل‌های VOB نیز نتیجه می‌شوند.

با این حال، اگر نیاز به پخش مستقیم فایل VOB بدون تبدیل آن داشته باشید، چه؟ خبر خوب این است که می توانید یک فایل VOB را در ویندوز 10 با استفاده از برنامه های بومی یا شخص ثالث پخش کنید.

بنابراین، اگر در طول سال‌ها فایل‌های VOB باقی‌مانده از ریپ کردن دی‌وی‌دی‌ها دارید، می‌توانید بدون دردسر زیاد آن‌ها را پخش کنید.

چرا ممکن است بخواهید یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید؟

اگر دی‌وی‌دی‌های زیادی را در همان روز ریپ کرده‌اید، ممکن است فایل‌های VOB زیادی در فضای ذخیره‌سازی داشته باشید. هنگام تبدیل DVD به ISO یا رایت روی دیسک می توانید فایل های VOB را تبدیل و ترکیب کنید.

فایل های VOB عموماً بزرگ هستند و شما باید آنها را در یک درایو خارجی برای ذخیره سازی طولانی مدت ذخیره کنید. با این حال، وقتی روی یک فایل VOB اجرا می‌کنید، ممکن است بخواهید آن را پخش کنید.

اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، اجرای VOB یک فرآیند ساده است. اما ممکن است لازم باشد ابتدا Windows Media Player را فعال کنید یا یک برنامه شخص ثالث مانند VLC را نصب کنید.

استفاده از VLC برای پخش فایل های VOB در ویندوز 10

بهترین برنامه ای که برای پخش فایل های VOB (همراه با تمام فایل های رسانه ای دیگر) استفاده می شود VLC. برای سال ها، VLC بوده است رفتن به برنامه ای برای پخش انواع فایل های رسانه ای تقریبا در هر پلتفرمی.

VLC یک پخش کننده رسانه آزاد و منبع باز است که می توانید در ویندوز، مک، لینوکس، iOS و اندروید از آن استفاده کنید.

برای پخش فایل های VOB در ویندوز 10 با VLC:

 1. VLC Media Player را بر روی سیستم ویندوز 10 خود به دنبال جادوگر روی صفحه دانلود و نصب کنید.
  توجه داشته باشید: همچنین می توانید نسخه UWP VLC را در فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید.یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید
 2. VLC را اجرا کرده و انتخاب کنید رسانه > فایل را باز کنید.یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید
 3. به محل فایل VOB که برای پخش نیاز دارید بروید، آن را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید باز کن دکمه.یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید
 4. به شرطی که فایل VOB خراب نباشد، در VLC Media Player باز می شود تا بتوانید آن را تماشا کنید. برای مدیریت تجربه مشاهده خود، به کنترل های پخش در نوار ابزار پایین توجه کنید.یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید
 5. البته، مانند سایر برنامه ها، می توانید یک فایل VOB را در ویندوز 10 مستقیماً از File Explorer پخش کنید. به محل فایل VOB که می خواهید مشاهده کنید بروید، روی آن کلیک راست کرده و انتخاب کنید با > VLC media player باز کنید.
 6. یا بر روی فایل VOB راست کلیک کرده و کلیک کنید با پخش کننده رسانه VLC بازی کنید از منوی زمینه یا اگر VLC روی پخش کننده رسانه پیش فرض تنظیم شده است، برای مشاهده فایل VOB دوبار کلیک کنید.یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید

یک فایل VOB را با Windows Media Player پخش کنید

ویندوز مدیا پلیر (WMP) یک برنامه اغلب فراموش شده به دلیل برتری برنامه هایی مانند VLC است. با این حال، اگر نمی خواهید یک برنامه شخص ثالث نصب کنید، می توانید از آن برای پخش فایل های VOB استفاده کنید. متأسفانه، پخش VOB در Windows Media Player به اندازه سایر گزینه ها قابل اعتماد نیست.

برای پخش یک فایل VOB در ویندوز 10 با Windows Media Player:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز برای مطرح کردن شروع کنید منو و نوع امکانات.
 2. کلیک کنید بر روی ویژگی های ویندوز را روشن یا خاموش کنید گزینه زیر بهترین مسابقه بخش.
 3. گسترش دهید ویژگی های رسانه بخش، و بررسی کنید ویندوز مدیا پلیر جعبهیک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید
 4. کلیک خوب و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا مراحل نصب کامل شود.
 5. روی VOB مورد نظر برای پخش کلیک راست کرده و انتخاب کنید با > Windows Media Player باز کنید.
 6. انتخاب کنید برنامه دیگری را انتخاب کنید اگر Windows Media Player را در منوی زمینه نمی بینید گزینه ای است.
 7. انتخاب کنید برنامه های بیشتر و بر روی کلیک کنید ویندوز مدیا پلیر. اگر می‌خواهید فایل‌های VOB همیشه باز شوند، کادر همیشه برای باز کردن فایل‌های VOB را علامت بزنید و کلیک کنید خوب.
 8. اگر این اولین باری است که Windows Media Player را روی سیستم خود اجرا می کنید، انتخاب کنید توصیه شده یا سفارشی تنظیمات و کلیک کنید پایان.یک فایل VOB را در ویندوز 10 پخش کنید
 9. پس از راه اندازی، Windows Media Player شروع به پخش فایل VOB شما می کند.

توجه داشته باشید: یک اخطار در استفاده از Windows Media Player برای فایل های VOB وجود دارد. در حالی که می تواند فایل های VOB را پخش کند، ممکن است به شما اطلاع داده شود که آنها را نمی شناسد. بنابراین، به عنوان مثال، اگر فایل VOB به درستی از DVD ریپ نشده باشد و فایل خراب باشد، Windows Media Player آن را پخش نخواهد کرد.

کلیک آره به پیام بروید و ببینید پخش می شود یا خیر.

اگر فایل VOB شما در Windows Media Player پخش نمی‌شود، با VLC بروید زیرا تقریباً هر نوع فایل رسانه‌ای را که به آن پرتاب می‌کنید پخش می‌کند.

پخش فایل های رسانه ای در ویندوز

داشتن توانایی پخش فایل های رسانه ای مبهم در ویندوز گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، شایان ذکر است که WMP از فایل های MKV و FLAC در ویندوز 10 پشتیبانی می کند.

اگر نمی توانید یک فایل رسانه ای خاص را با WMP پخش کنید، قبل از تسلیم شدن از VLC استفاده کنید. اگر نمی خواهید برنامه دیگری را نصب کنید، جای نگرانی نیست. می توانید VLC را به عنوان یک برنامه قابل حمل دریافت کنید و آن را از درایو فلش اجرا کنید.

VLC فقط برای پخش موسیقی و فایل های ویدئویی نیست. این مجموعه پر از ویژگی های جالب است. به عنوان مثال، می توانید از آن برای برش ویدیوها برای کلیپ ها و جابجایی فیلم ها فریم به فریم استفاده کنید. همچنین می توانید از VLC برای تبدیل فایل های ویدئویی به MP3 و حتی ضبط وب کم خود با VLC استفاده کنید.

VLC فقط برای دستگاه های دسکتاپ و موبایل نیست. همچنین می توانید از VLC در Apple TV استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از VLC، این پنج نکته و ترفند VLC را بررسی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *