نحوه مشاهده دو صفحه در کنار هم در Google Docs


اگر در حال ایجاد یک سند با انواع قالب بندی هستید، دیدن صفحات خود در کنار یکدیگر ممکن است مفید باشد. در اینجا نحوه انجام آن در Google Docs آورده شده است.

Google Docs برای ایجاد اسناد طولانی و پیچیده عالی است. مشکل این است که وقتی می خواهید چندین صفحه را همزمان مشاهده کنید چه اتفاقی می افتد؟

Google Docs هیچ روش داخلی برای مشاهده صفحات با هم ارائه نمی دهد، اما راه حل هایی وجود دارد، چه ایجاد یک سند جدید یا استفاده از افزونه ها. سپس می توانید هر دو صفحه (یا هر دو سند) را در یک صفحه برای مقایسه یا ویرایش آسان مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید دو صفحه را در کنار هم در Google Docs مشاهده کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه مشاهده دو صفحه در کنار هم در Google Docs

از آنجایی که روش داخلی برای مشاهده دو صفحه در کنار هم در Google Docs و ویرایش سند وجود ندارد، باید پنجره‌های مرورگر خود را مجدداً مرتب کنید تا به شما در انجام این کار کمک کند.

برای مشاهده دو صفحه در کنار هم در Google Docs:

 1. همان سند را دو بار در دو پنجره مرورگر مجزا در Google Docs باز کنید.
 2. اندازه یک پنجره مرورگر را تغییر دهید تا نیمی از صفحه شما پر شود. برای انجام این کار، می‌توانید پنجره را به سمت چپ یا راست صفحه‌نمایش خود کلیک کرده و بکشید، یا می‌توانید از کلیدهای مدیریت پنجره روی صفحه‌کلید خود استفاده کنید (مثلاً با استفاده از کلید ویندوز + فلش چپ کلیدها برای بستن پنجره به سمت چپ صفحه).
 3. مرحله 2 را برای پنجره یا برگه مرورگر دیگر تکرار کنید و آن را در نیمه دیگر صفحه قرار دهید.
 4. در هر دو پنجره، به همان صفحه بروید و آن را در سند قرار دهید. از طرف دیگر، اگر این کاری است که باید انجام دهید، می‌توانید به صفحات یا موقعیت‌های مختلف در سند پیمایش کنید.

پس از انجام این کار، تغییرات ایجاد شده در یک پنجره را به صورت بلادرنگ در پنجره دیگر مشاهده خواهید کرد. این برای مقایسه یا ویرایش همزمان بخش‌های مختلف سند مفید است.

نحوه مشاهده دو صفحه در کنار هم با استفاده از پیش نمایش چاپ

شما همچنین می توانید استفاده کنید پیش نمایش چاپ ابزاری برای مشاهده اینکه چگونه دو صفحه در Google Docs در کنار هم به نظر می رسند. با این حال، این فقط به شما اجازه می دهد تا ببینید سند چگونه است بعد از شما ویرایش آن را به پایان رسانده اید—شما نمی توانید سند را در حالت پیش نمایش چاپ ویرایش کنید.

برای استفاده از پیش‌نمایش چاپ برای دیدن دو صفحه در کنار هم در Google Docs:

 1. سندی را که می خواهید چاپ کنید در Google Docs باز کنید.
 2. قابل اعتماد و متخصص فایل > چاپ. این باز می شود چاپ پنجره
  در Google Docs چاپ کنید
 3. کلیک کنید بر روی صفحات در هر برگه منوی کشویی در سمت راست در منوی کشویی گزینه چاپ را انتخاب کنید 2 صفحات در هر برگ از لیست گزینه های موجود. این کار پیش‌نمایش را به‌روزرسانی می‌کند تا نشان دهد سند هنگام چاپ با دو صفحه در هر برگ چگونه به نظر می‌رسد.
 4. پیش نمایش را مرور کنید تا مطمئن شوید که صفحات به صورت دلخواه مرتب شده اند و اندازه فونت و سایر قالب بندی ها حفظ می شوند.
  چاپ دو صفحه در هر برگ در Google Docs
 5. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، روی آن کلیک کنید چاپ دکمه برای چاپ سند با استفاده از تنظیمات انتخاب شده.
  دکمه چاپ Google Docs

یک نکته در مورد این روش وجود دارد که باید به خاطر بسپارید – این از نظر فنی دو صفحه سند را به شما نشان می دهد روی یک تکه کاغذ. این یک راه خوب برای دیدن اینکه چگونه دو صفحه در کنار هم به نظر می رسند است، اما ممکن است بخواهید فقط به چاپ برگردید یک صفحه در هر برگ قبل از اینکه کلیک کنید چاپ.

این به شما امکان می‌دهد نحوه ظاهر صفحات را مشاهده کنید، اما وقتی چاپ می‌کنید، صفحات سند هر کدام یک ورق کاغذ جداگانه دارند.

ویرایش اسناد Google Docs

مشاهده دو صفحه در کنار هم در Google Docs یک راه عالی برای مقایسه آسان اسناد است. اگر در استفاده از Google Docs تازه کار هستید، در مرحله بعد فونت پیش فرض را تغییر دهید. این به بهبود خوانایی و حرفه ای تر جلوه دادن سند شما کمک می کند.

Google Docs دارای ویژگی های قدرتمند بسیاری است. به عنوان مثال، افزودن شماره صفحات به شما امکان می دهد به سرعت به بخش های خاصی از یک سند مراجعه کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *