How to Disable Auto Empty Trash in WordPress


آیا می خواهید تعداد دفعات تخلیه سطل زباله در وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید یا از تخلیه خودکار سطل زباله توسط وردپرس جلوگیری کنید؟

به طور پیش فرض، وردپرس به طور خودکار هر چیزی را که به مدت 30 روز در سطل زباله بوده است حذف می کند. با این حال، برخی از کاربران ممکن است دوست داشته باشند که سطل زباله بیشتر یا کمتر تخلیه شود، یا ترجیح می دهند سطل زباله را به صورت دستی خالی کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تخلیه خودکار سطل زباله در وردپرس را محدود یا غیرفعال کنید.

سطل زباله در وردپرس چیست؟

وردپرس یک ویژگی سطل زباله را در نسخه 2.9 اضافه کرد. درست مانند سطل زباله یا سطل زباله در رایانه شما کار می کند.

به عبارت دیگر، پست های حذف شده شما برای همیشه حذف نمی شوند، بلکه به سطل زباله ارسال می شوند تا برای مدتی بازیابی شوند. هر کسی می تواند یک پست را به طور تصادفی حذف کند. به همین دلیل است که وردپرس بازیابی پست ها و صفحات حذف شده را آسان می کند.

می توانید با رفتن به آن ها را مشاهده کنید پست ها » همه پست ها از داشبورد وردپرس خود و سپس روی گزینه «سطل زباله» کلیک کنید.

مشاهده پست های سطل زباله

وب سایت وردپرس شما پس از 30 روز به طور خودکار هر چیزی را در سطل زباله حذف می کند تا انباشته نشود.

اگر نمی خواهید وردپرس به طور خودکار موارد را از سطل زباله حذف کند چه؟ یا ترجیح می دهید بیشتر یا کمتر از یک بار در ماه تخلیه شود.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می‌توانید آن را هر چند وقت یکبار که دوست دارید به طور خودکار تخلیه کنید. در زیر به سه روش خواهیم پرداخت. روش اول برای اکثر کاربران ساده ترین روش است. برای رفتن به روش دلخواه خود می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

روش 1: تغییر زمانی که سطل زباله وردپرس با یک افزونه خالی می شود

ابتدا باید افزونه Change Empty Trash Time را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید به آدرس مراجعه کنید تنظیمات » عمومی صفحه داشبورد مدیریت شما هنگامی که به آنجا رسیدید، به پایین صفحه بروید، و تنظیمات جدید «زمان تخلیه زباله (در روز)» را خواهید دید.

سطل زباله را بعد از روزهای خاصی خالی کنید

به سادگی تعداد روزهایی که وردپرس باید برای خالی کردن سطل زباله صرف کند را تایپ کنید. به عنوان مثال، می توانید 1 را برای روزانه، 7 را برای هفتگی و 30 را برای ماهانه تایپ کنید.

اگر 0 را تایپ کنید، پست ها و صفحات حذف شده به جای قرار گرفتن در سطل زباله برای همیشه حذف می شوند.

توجه داشته باشید: در مورد تنظیم زمان خالی کردن روی 0 بسیار مراقب باشید. بازیابی پست ها و صفحات برای همیشه حذف شده ممکن است دشوار باشد. مطمئن شوید که از یک پلاگین پشتیبان استفاده می کنید، فقط در صورت امکان.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

روش 2: تغییر زمانی که سطل زباله وردپرس با کد خالی می شود

همچنین می توانید با استفاده از یک قطعه کد، نحوه تخلیه منظم سطل زباله را پیکربندی کنید. این روش برای مبتدیان توصیه نمی شود، بنابراین اگر با کد آشنا نیستید، باید به جای آن از روش 1 استفاده کنید.

برای این روش، باید فایل wp-config.php خود را ویرایش کنید.

اگر قبلاً فایل wp-config.php را ویرایش نکرده اید، به راهنمای ما در مورد نحوه ویرایش فایل wp-config.php در وردپرس نگاهی بیندازید.

به سادگی می توانید خط کد زیر را به فایل wp-config.php خود اضافه کنید.

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 1 ); //Integer is the amount of days

شما باید آن را نزدیک انتهای فایل، درست قبل از خطی که می گوید: “همین است، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک.

کد حذف خودکار در wpconfig

اگر این قطعه کد را همانطور که هست رها کنید، سطل زباله شما هر روز خالی می شود. با خیال راحت شماره 1 را به شماره دیگری تغییر دهید و سطل زباله پس از آن تعداد روز خالی می شود.

اگر به هیچ وجه نمی خواهید از ویژگی سطل زباله استفاده کنید، باید عدد را روی 0 تنظیم کنید. پست ها و صفحات حذف شده بدون قرار گرفتن در سطل زباله برای همیشه حذف می شوند.

مطمئن شوید که ابتدا یک افزونه پشتیبان راه اندازی کرده اید، فقط در صورتی که نیاز به بازیابی صفحات حذف شده تصادفی داشته باشید.

فراموش نکنید که پس از انجام تغییرات، فایل wp-config.php را ذخیره کنید.

روش 3: جلوگیری از تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس

آیا می خواهید وردپرس را از حذف خودکار موارد از سطل زباله جلوگیری کنید؟

به سادگی قطعه کد کوچک زیر را به فایل functions.php تم خود اضافه کنید. اگر به ویرایش فایل های اصلی وردپرس خود عادت ندارید، راهنمای ما در مورد کپی و چسباندن قطعه کد از وب را بررسی کنید.

در حال حاضر، ما به طور کلی ویرایش فایل های موضوع سایت خود را به طور مستقیم توصیه نمی کنیم. کوچکترین اشتباه می تواند وب سایت شما را خراب کند. یک راه بهتر برای اضافه کردن قطعه کد استفاده از WPCode است.

ابتدا باید افزونه رایگان WPCode را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، لطفاً راهنمای ما در مورد نحوه نصب یک افزونه را ببینید.

پس از آن، می توانید به قطعه کد » + افزودن قطعه از داشبورد وردپرس خود و سپس گزینه «Add Your Custom Code (New Snippet) را انتخاب کنید.

افزودن کد سفارشی خود در WPCode

در مرحله بعد، باید یک عنوان برای قطعه کد خود وارد کنید.

سپس، این قطعه را کپی کرده و در کادری با عنوان «پیش‌نمایش کد» قرار دهید.

function wpb_remove_schedule_delete() {
    remove_action( 'wp_scheduled_delete', 'wp_scheduled_delete' );
}
add_action( 'init', 'wpb_remove_schedule_delete' );

این کد به سادگی اقدامی را حذف می کند که موارد حذف شده را پس از اتمام زمان حذف می کند.

فراموش نکنید که روی منوی کشویی ‘Code Type’ کلیک کنید و گزینه ‘PHP Snippet’ را انتخاب کنید.

یک عنوان برای کد وارد کنید

پس از آن، می‌توانید به قسمت «درج» بروید تا گزینه‌های بیشتری را مشاهده کنید، مانند اینکه چگونه و کجا می‌خواهید کد را وارد کنید.

توصیه می کنیم از گزینه های پیش فرض استفاده کنید. افزونه خواهد شد درج خودکار کد و در همه جای سایت خود اجرا کنید.

روش درج خودکار پیش فرض را در WPCode انتخاب کنید

سپس می‌توانید روی دکمه تغییر کلیک کنید تا قطعه کد خود را ایجاد کنید فعال.

پس از انجام این کار، به سادگی روی دکمه «ذخیره قطعه» در بالا کلیک کنید.

قطعه کد WPCode را ذخیره و فعال کنید

اکنون هنگامی که یک مورد را به سطل زباله ارسال می کنید، تا زمانی که فایل های سطل زباله خود را مشاهده نکنید، در آنجا باقی می ماند.

از اینجا، می‌توانید به صورت دستی روی دکمه خالی کردن سطل زباله کلیک کنید تا هر پستی حذف شود.

روی دکمه خالی سطل زباله کلیک کنید

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه زباله‌های خالی خودکار را در وردپرس محدود یا غیرفعال کنید. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک گواهینامه SSL رایگان دریافت کنید یا لیست پلاگین های ضروری برای رشد سایت خود را بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *