جردن گلور / How-To Geek

قرار دادن بهینه گره های مش وای فای به شما اطمینان می دهد که بیشترین بهره را از سیستم جدید خود ببرید. هدف قرار دادن گره ها در بالا و در فاصله 30-40 فوتی از یکدیگر قرار دهید.

شما یک سیستم مش خریده اید تا وضعیت Wi-Fi خانه خود را بهبود بخشد، بنابراین بیایید مطمئن شویم روتر و گره ها در موقعیت بهینه قرار گرفته اند تا بهترین تجربه را به شما ارائه دهند. در اینجا نحوه قرار دادن گره های مش خود برای بهترین سرعت و پوشش آورده شده است.

پوشش گره مش همپوشانی

برای این نکته و بقیه نکات در مقاله، به شما کمک می کند تا گره های مش وای فای خود را به طور موثر قرار دهید، اگر تصور می کنید یک توپ غول پیکر در اطراف گره وجود دارد که نمادی از دسترسی رادیو Wi-Fi در داخل است. (از نظر فنی، شکل “ابر” موج رادیویی در اطراف گره های مش یک توپ کامل نیست و معمولاً یک شکل دونات است، اما برای اهداف ما، تجسم آن به صورت کروی بسیار خوب است.)

محدوده گره های مش مختلف می تواند متفاوت باشد، اما “ابر” رادیو در اطراف گره Wi-Fi حدود 30-50 فوت قطر دارد. هدف شما این است که تمام گره های مش را طوری قرار دهید که در آن فاصله از یکدیگر قرار گیرند.

ماندن در این فاصله بسیار مهم است، اما به خصوص اگر از بک هاول اترنت سیمی برای اتصال گره های مش خود استفاده نمی کنید. (هر سیستم مش دارای گره هایی با پورت های اترنت نیست، اما اگر سیستم شما دارای گره باشد، درگاه های اترنت برای بک هاول های سیمی و سایر عملکردها استفاده می شود.)

در پیکربندی شبکه بی سیم واقعی، سیگنال هر گره مش باید به اندازه کافی با یک یا چند گره مش دیگر همپوشانی داشته باشد تا از اتصال پایدار و صاف بین هر گره اطمینان حاصل شود. با بک‌هول سیمی، هر گره می‌تواند از طریق اترنت با روتر ارتباط برقرار کند، اما شما هنوز نقاط مرده بین گره‌ها را نمی‌خواهید.

اکثر مردم از گره های مش بدون بک هاول اترنت استفاده می کنند، بنابراین عاقلانه است که بین هر گره حدود 30 تا 40 فوت فاصله داشته باشید.

وقتی شک دارید، آنها را بالا ببرید

اگر می توانید بین قرار دادن یک گره مش در قفسه ای کم زیر تلویزیون یا بالای قفسه کتاب مجاور، یکی را انتخاب کنید، بهتر است گره مش را بالا بیاورید. قرار دادن گره ها خیلی کم یک اشتباه رایج در قرار دادن مسیریاب مش است.

وای فای رادیویی است و در خانه های ما بیشتر مواد جاذب امواج رادیویی در نیمه پایینی اتاق قرار دارند. هنگامی که از حدود پنج فوت از زمین فاصله بگیرید، بیشتر فضای خالی است و سیگنال Wi-Fi شما بهتر در سراسر خانه پخش می شود.

برای نصب آن‌ها روی دیوار لازم نیست دست از کار بکشید، اما قرار دادن آن‌ها روی بلندترین چیز در اتاق کمک زیادی به جلوگیری از تداخل فیزیکی می‌کند.

مربوط: 6 اشتباه در قرار دادن روتر مش که باید از آن اجتناب کنید

از دیوارهای بیرونی خودداری کنید

در مورد دیوارهای خانه خود صحبت کنید، از قرار دادن گره های مش وای فای خود بر روی دیوارهای بیرونی خودداری کنید، مگر اینکه هدف شما این باشد که سیگنال Wi-Fi خود را در بیرون به پاسیو خود پخش کنید یا سیگنال بهتری برای دوربین های امنیتی Wi-Fi خود دریافت کنید.

اگر مدل توپ رادیویی Wi-Fi را در نظر داشته باشید، قرار دادن یک گره مش وای فای بر روی دیوار بیرونی یا یک طاقچه پنجره نیمی از آن “توپ” را به بیرون از خانه شما پخش می کند.

اگر پوشش قوی برای خانه خود دارید، پایان دنیا نیست، اما اگر از پوشش وای فای در داخل خانه هیجان زده نیستید، گره های مش دیوار بیرونی را به مرکز خانه نزدیک کنید.

هدف قرار دادن خط دید

در حالت ایده آل، یک یا چند گره مش شما در محدوده دید یکدیگر قرار می گیرند. اگر یک دویدن باز طولانی دارید، مانند یک مزرعه با مفهوم باز یا فضای بزرگ دیگر، سعی کنید گره های مش را تقریباً در معرض دید یکدیگر قرار دهید.

و اگر این امکان پذیر نیست، مفهوم خط دید را در ذهن داشته باشید، اما به موقعیت گره ها فکر کنید مانند دید اشعه ایکس. اگر در جایی که یک گره قرار دارد بایستید و به مکان گره دیگر نگاه کنید، در خط “دید” چه چیزی وجود دارد؟ در حالت ایده‌آل، بیشتر فقط فضای خالی مانند اتاق است که در میان آن فقط ساخت گل میخ و دیوار خشک (که تا حد زیادی برای Wi-Fi قابل مشاهده نیست) است.

اگر چیزهایی با جرم زیاد بین یک گره Wi-Fi و دیگری مانند اتاق ابزار، آشپزخانه، یا حتی دیواری از قفسه های کتاب وجود دارد، موقعیت گره های Wi-Fi را به گونه ای تغییر دهید که از خط مستقیم بین آنها جلوگیری شود. مواد مسدود کننده وای فای

گره های مش خود را در حالت باز نگه دارید

اگر از خط دید پیروی می کنید، گره های مش شما از قبل در فضای باز هستند. اما بسیاری از افراد گره های مش خود را در مناطقی می چسبانند که سیگنال Wi-Fi را ضعیف می کند.

یک گره مش پارک شده در قفسه یک مرکز رسانه ای فشرده که در بالا، پایین و کناره های آن توسط جعبه های فلزی، کنسول ها و سایر وسایل الکترونیکی احاطه شده است، به اندازه ای که روی یک سطح باز قرار گرفته باشد، سیگنال قوی نخواهد داشت. مانند بالای مرکز رسانه.

همین مورد برای قرار دادن گره مش در داخل چیزها نیز صدق می کند. اگر ظاهر گره ها را دوست ندارید، بسیار وسوسه انگیز است که بخواهید آنها را در جایی دور از دید قرار دهید یا آنها را بپوشانید. در حالت ایده‌آل، آنها را در فضای باز نگه دارید، اما اگر هر نوع دستگاه Wi-Fi را می‌پوشانید، باید این کار را با یک ظرف غیرفلزی و دارای تهویه خوب انجام دهید.

پنهان کردن یک گره مش در یک سبد علف دریایی تأثیر ناچیزی بر سیگنال Wi-Fi خواهد داشت، اما قرار دادن همان گره مش در یک فانوس فلزی تزئین شده به سبک مراکشی سیگنال Wi-Fi شما را کاهش می دهد.

آدرس مشکلات پوشش با گره های اضافی

اگر از همه این نکات استفاده می‌کنید و متوجه می‌شوید که پوششی را که می‌خواهید از سیستم مش خود دریافت نمی‌کنید، گره‌های مش بیشتری اضافه کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی برای پوشش کل خانه خود دارید.

ممکن است احمقانه به نظر برسد که ما این را در یک نکته نصب و راه اندازی پیشنهاد می کنیم (چون، در نهایت، شما یک سیستم مش خریده اید). اما پس از سال‌ها رسیدگی به مشکلات وای‌فای با توسعه‌دهنده‌های وای‌فای، بسیاری از مردم «یک توسعه‌دهنده اضافه کرده‌اند!» به عنوان یک مرحله پیش فرض عیب یابی حتی ممکن است احتمال زیادی وجود داشته باشد که یک توسعه دهنده دستی داشته باشید، زیرا قبل از دریافت سیستم مش، به این ترتیب وضعیت نابسامان وای فای خود را اصلاح کردید.

با این حال، زیبایی سیستم های مش در توسعه پذیری آنهاست. دیگر نیازی به توسعه دهنده های وای فای ندارید. سیستم مش در اصل یک سیستم توسعه دهنده بسیار پیچیده است که از جنبه های منفی بانداژ شبکه Wi-Fi با یک توسعه دهنده شخص ثالث جلوگیری می کند. هر زمان که برای رسیدن به آخرین قسمت خانه به پوشش بیشتری نیاز داشتید یا مطمئن شوید که بازی در اینستاگرام با نشستن در پاسیو اطلاعات تلفن همراه شما را نمی سوزاند، گره های مش اضافی را برای گسترش شبکه خود خریداری کنید.

گره های مش تقریباً همیشه در یک بسته ارزان تر هستند، بنابراین ارزش خرید یک بسته چندگانه به جای گره های مش جداگانه را دارد. بسیاری از بسته های مش روتر را تقسیم می کنید و موارد اضافی را با دوستان یا خانواده به اشتراک می گذارید. ما حتی استفاده از یک گره مش را به عنوان روتر Wi-Fi برای یک خانه کوچک توصیه می کنیم تا از مزیت یک پلت فرم مش خودکار و صیقلی استفاده کنید.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *