نحوه فعال کردن برگه های ذخیره حافظه در گوگل کروم


آیا می خواهید مصرف منابع سیستم خود را در کروم کاهش دهید؟ می توانید از عملکرد جدید Memory Saver استفاده کنید. در اینجا چگونه است.

محبوب‌ترین مرورگر وب جهان، Google Chrome، اکنون دارای یک ویژگی ذخیره‌کننده حافظه است که برای بهبود عملکرد زمانی که چندین تب باز هستند، اجرا می‌شود. این ذخیره کننده حافظه ویژگی برای غیرفعال کردن جدول غیرفعال شما و ذخیره منابع سیستم طراحی شده است. در حالی که فعال کردن آن به اندازه کافی آسان است، ابتدا چند مرحله وجود دارد که ممکن است لازم باشد انجام دهید.

این ویژگی برگه های غیرفعال را غیرفعال می کند تا حافظه و منابع سیستم را برای سایر برگه ها و برنامه های فعال در رایانه شما آزاد کند. قبلاً برای بارگذاری برگه‌های غیرفعال باید از یک برنامه افزودنی کروم مانند The Great Suspender استفاده می‌کردید.

اگر از کروم نسخه 108 یا بالاتر استفاده می‌کنید، می‌توانید این موارد را فعال کنید ذخیره کننده حافظه برگه ها در گوگل کروم در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

نسخه Google Chrome خود را تأیید کنید

قبل از استفاده از ویژگی ذخیره‌سازی حافظه، باید مطمئن شوید که Chrome را اجرا می‌کنید نسخه 108 یا بالاتر

در حالی که مرورگر باید به آخرین نسخه در پس‌زمینه به‌روزرسانی شود، به‌روزرسانی دستی Chrome به آخرین نسخه ضرری ندارد.

برای بررسی به‌روزرسانی‌ها، Chrome را راه‌اندازی کنید و به آن بروید گزینه‌ها > راهنما > درباره Google Chrome. در درباره کروم بخش، نسخه را پیدا خواهید کرد. اگر به روز رسانی در دسترس است، صبر کنید تا دانلود شود و روی آن کلیک کنید راه اندازی مجدد را فشار دهید تا فرآیند تکمیل شود.

Tabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید

نحوه فعال کردن ذخیره‌سازی حافظه در کروم

هنگامی که نسخه کروم خود را تأیید کردید، می‌توانید ویژگی ذخیره‌سازی حافظه را فعال کنید. این ویژگی برای صرفه جویی در منابع سیستم، برگه های استفاده نشده را در وضعیت غیرفعال قرار می دهد.

برای فعال کردن Memory Saver در Google Chrome:

 1. کلیک کنید بر روی گزینه ها (سه نقطه) در گوشه بالا سمت راست را فشار دهید و کلیک کنید تنظیمات.Tabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید
 2. کلیک کنید بر روی کارایی گزینه از ستون سمت چپ
 3. را تغییر دهید ذخیره کننده حافظه سوئیچ به بر موقعیتTabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید

اکنون، با حرکت رو به جلو، Chrome برگه‌های غیرفعال شما را پس از مدت زمان مشخصی از فعالیت غیرفعال می‌کند. با غیرفعال بودن برگه ها، به آزادسازی حافظه و سایر منابع سیستم در رایانه شخصی یا مک شما کمک می کند.

وقتی روی یک برگه غیرفعال کلیک می کنید، به حالت فعال باز می گردد و می توانید به روند کار خود ادامه دهید. اگر تنظیمات بالا را پیدا نکردید، از مرحله بعدی برای دریافت آن استفاده کنید.

فعال کردن پرچم عملکرد و ذخیره حافظه

مهم است که توجه داشته باشید که ممکن است این ویژگی را نبینید – حتی با کروم نسخه 108 به روز شده. ممکن است این ویژگی را نبینید کارایی گزینه در پانل سمت چپ، یا ممکن است خالی باشد. با این حال، خوبی این است که می توانید آن را از طریق پرچم های کروم فعال کنید.

برای دسترسی به Performance and Memory Saver از این مراحل استفاده کنید:

 1. راه اندازی گوگل کروم و مسیر زیر را در نوار آدرس وارد کنید.
  chrome://flags/#high-efficiency-mode-available

  Tabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید

 2. ویژگی حالت با کارایی بالا را بر روی تنظیم کنید فعال شد مرورگر را تنظیم و راه اندازی مجدد کنید.Tabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید

Chrome Tabs را فعال نگه دارید

ویژگی Memory Saver با غیرفعال کردن برگه‌های استفاده نشده، منابع سیستم را ذخیره می‌کند. با این حال، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که برخی از آنها همیشه فعال می مانند. خبر خوب این است که می توانید هر سایتی را برای فعال ماندن اضافه کنید، حتی زمانی که سایرین به طور خودکار غیرفعال می شوند.

برای جلوگیری از غیرفعال کردن تب ها توسط کروم:

 1. راه اندازی گوگل کروم، کلیک کنید بر روی گزینه ها (سه نقطه) را در گوشه بالا سمت راست فشار دهید و انتخاب کنید تنظیمات.Tabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید
 2. کلیک کنید بر روی کارایی گزینه ای از پنل سمت چپ
 3. کلیک کنید بر روی اضافه کردن دکمه در ذخیره کننده حافظه بخش.
 4. سایتی را که می خواهید برگه آن فعال بماند را تایپ کنید و روی آن کلیک کنید اضافه کردن دکمه.Tabs Memory Saver را در Google Chrome فعال کنید
 5. سایت هایی که اضافه می کنید در زیر فهرست می شوند این سایت ها را همیشه فعال نگه دارید بخش. برای مثال، اگر نیاز به تغییر URL سایت یا حذف آن از لیست فعال دارید، روی آن کلیک کنید منوی سه نقطه و انتخاب کنید ویرایش کنید (تغییر URL) یا برداشتن را فشار دهید تا از لیست خارج شود.

دریافت بیشتر از Google Chrome

خیلی خوب است که می‌بینید Google ویژگی‌هایی را به کروم اضافه می‌کند که قبلاً می‌توانستید از افزونه‌های مختلف دریافت کنید. غیرفعال کردن زبانه‌ها در صورت عدم استفاده، به ذخیره حافظه و سایر منابع سیستم در رایانه شخصی یا مک شما کمک می‌کند. استفاده از این ویژگی ساده است و می‌توانید برگه‌ها را غیرفعال کنید تا از سایت‌های خاص بیشترین استفاده را ببرید.

Google Chrome دارای بسیاری از ویژگی های اضافی است که می توانید از آنها برای بهبود تجربه مرور خود استفاده کنید. برای مثال، ممکن است بخواهید یاد بگیرید چگونه Chrome را سریع‌تر کار کنید یا از ویژگی پیمایش صاف استفاده کنید.

اگر می‌خواهید استفاده از Chrome را آسان‌تر کنید، دکمه صفحه اصلی را اضافه کنید یا میانبر صفحه‌کلید را به نشانک‌ها اختصاص دهید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که می توانید موتورهای جستجوی سفارشی را به کروم اضافه کنید.

آیا در هنگام استفاده از مرورگر نگران حریم خصوصی و امنیت هستید؟ نحوه انجام بررسی ایمنی در Chrome را بررسی کنید.

در حالی که Google Chrome یک مرورگر محبوب است که عموماً خوب کار می کند، گاهی اوقات اینطور نیست. برای مثال، ممکن است لازم باشد خطای ERR_ADDRESS_UNREACHABLE را برطرف کنید. و اگر صدا در حین مرور وب کار نمی کند، هشت روش ما را برای رفع مشکل کار نکردن صدای کروم بخوانید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *