نحوه غیرفعال کردن فلش برنامه ها در نوار وظیفه ویندوز 11


رایانه شخصی ویندوز 11 مملو از اعلان ها و سایر موارد حواس پرتی است، از جمله برنامه های چشمک زن در نوار وظیفه. با استفاده از این راهنما می توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

ویندوز 11 انواع مختلفی از اعلان ها را دارد. به عنوان مثال، اعلان‌های نان تست را در گوشه سمت راست پایین نوار وظیفه خواهید دید. می‌توانید اعلان‌های ایمیل و تقویم، هشدارهای سازنده رایانه شخصی و سایر اعلان‌های سیستم را ببینید.

خبر خوب این است که می‌توانید اعلان‌ها را با استفاده از قابلیت Focus Assist شخصی‌سازی کنید یا به‌طور کلی اعلان‌های به‌روزرسانی را غیرفعال کنید. برنامه هایی که استفاده می کنید می توانند اعلان های انتخابی را نیز ارائه دهند.

همه این اعلان‌ها می‌توانند در نهایت کمی طاقت‌فرسا شوند. کاری که می توانید برای رفع مشکل انجام دهید غیرفعال کردن برنامه های فلش کننده در نوار وظیفه ویندوز 11 است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

نحوه غیرفعال کردن فلش برنامه ها در نوار وظیفه ویندوز 11

اعلان‌ها می‌توانند ارزشمند باشند، اما می‌توانند حواس‌تان را پرت کنند در حالی که تلاش می‌کنید کارها را انجام دهید. برای مثال، برنامه‌ها در بسیاری از سناریوهای مختلف روی نوار وظیفه چشمک می‌زنند، مانند زمانی که راه‌اندازی می‌شوند یا اگر برای یک پیام جدید یا خوانده نشده به توجه شما نیاز دارد.

غیرفعال کردن برنامه های چشمک زن در نوار وظیفه ساده است و دیگر نیازی به هک کردن رجیستری ندارد. در عوض، می‌توانید همه این کارها را از برنامه تنظیمات انجام دهید.

برای توقف فلش کردن برنامه ها در نوار وظیفه ویندوز 11:

  1. کلیک کنید بر روی دکمه شروع یا فشار دهید کلید ویندوز و باز کنید تنظیمات. همچنین می توانید از میانبر صفحه کلید استفاده کنید کلید ویندوز + I برای باز کردن مستقیم تنظیماتتارت تنظیمات ویندوز 11
  2. وقتی که تنظیمات برنامه راه اندازی می شود، انتخاب کنید شخصی سازی در پنل سمت چپ و بر روی نوار وظیفه گزینه سمت راست
    برنامه های فلش را غیرفعال کنید
  3. وقتی که نوار وظیفه گزینه ها باز می شوند، به پایین اسکرول کرده و کلیک کنید رفتارهای نوار وظیفه برای گسترش لیست گزینه هابرنامه های فلش را غیرفعال کنید
  4. پس از گسترش نوار وظیفه منو، به پایین اسکرول کنید و علامت آن را بردارید نمایش چشمک زدن در برنامه های نوار وظیفه گزینه.

پس از انجام مراحل بالا، برنامه های فلش کننده را در نوار وظیفه ویندوز 11 غیرفعال می کنید. هیچ اعلان تأییدی وجود نخواهد داشت، بنابراین می توانید ادامه دهید و از برنامه تنظیمات خارج شوید.

سفارشی کردن نوار وظیفه ویندوز 11

اعلان ها و هشدارها می توانند مفید و در عین حال آزاردهنده باشند. برای مثال، اگر چشمک زدن بیش از حد برنامه‌ها و سایر اعلان‌ها را در نوار وظیفه مشاهده کردید، خاموش کردن این گزینه تجربه‌ای بدون حواس‌پرتی را فراهم می‌کند.

با حواس‌پرتی کمتر، می‌توانید کارها را همانطور که می‌توانید انجام دهید و صداها و چشمک‌زنان زیادی را حفظ نکنید. شاید برایتان جالب باشد که در مرحله بعد چگونه صداهای اعلان برنامه را غیرفعال کنید.

وقتی نوتیفیکیشن ها در ویندوز 10 به میان می آید، گزینه هایی دارید. به عنوان مثال، می‌توانید از Focus Assist در ویندوز 11 استفاده کنید یا برای جلوگیری از اعلان‌های راه‌اندازی مجدد به‌روزرسانی، Active Hours را تنظیم کنید. علاوه بر این، ممکن است به مراحل دیگری که می توانید برای مدیریت اعلان ها در ویندوز 10 بردارید علاقه مند باشید.

همچنین ممکن است برای شما جالب باشد که چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 11 مخفی کنید یا یاد بگیرید چگونه نماد جستجو را در نوار وظیفه ویندوز 11 پنهان کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *