نحوه طراحی صفحه اصلی کامل: نکات و بهترین روش ها


(آخرین به روز رسانی در: 17 ژانویه 2023)

طراحی وب یک فرآیند هیجان انگیز است که شامل بسیاری از جنبه های مختلف است که شامل تمام وب سایت هایی است که ما از آنها لذت می بریم و روزانه بازدید می کنیم.

این جنبه‌ها از طراحی صفحات شما گرفته تا نوشتن محتوا و تصمیم‌گیری در مورد ظاهر و کارکرد چیزها را شامل می‌شود.

قبل از اینکه سفر هیجان انگیز ساخت وب سایت جدید خود را آغاز کنید، باید اهداف وب سایت را مشخص کنید – اندازه پروژه خود و نحوه تجسم تمام این عناصر طراحی که در ایجاد وب سایت رویاهای شما با هم هماهنگ هستند.

یک ساختار خوب صفحه وب برای همه انواع وب سایت ها حیاتی است. طراحی صفحه اصلی عملی باعث افزایش تعامل، افزایش فروش و ایجاد داستان های موفقیت مشتری می شود، چیزی که طراحان وب دوست دارند!

چه در مورد یک وب سایت مرتبط با اخبار صحبت کنیم، یک فروشگاه تجارت الکترونیک یا یک وب سایت نمونه کارها، همه اینها نقش تأثیرگذاری دارند.

صفحه اصلی یک وب سایت نباید به صفحه فرود مرتبط باشد، زیرا آنها چیز متفاوتی هستند.

صفحه فرود بیشتر یک صفحه وب مختص کمپین است، در حالی که صفحه اصلی وب سایت جایی است که تمام اطلاعات ضروری در آن نمایش داده می شود. به همین دلیل است که به آن “صفحه اصلی” می گویند!

صفحه اصلی شما یکی از محوری ترین صفحات وب سایت شما است. این اولین چیزی است که بازدیدکنندگان سایت شما روی آن قرار می‌گیرند، و مهم است که اولین تاثیر فوق‌العاده‌ای داشته باشید. مانند ویترین وب سایت شماست!

در این پست وبلاگ، چند نکته و ترفند برای ایجاد صفحه اصلی عالی را مورد بحث قرار خواهیم داد. ما همچنین به برخی از بهترین شیوه‌های چیدمان صفحه اصلی و ناوبری نگاه می‌کنیم و نمونه‌هایی از صفحه اصلی ارائه می‌کنیم. و در آخر، ما در مورد اینکه چرا صفحه اصلی شما باید به خوبی در دستگاه های تلفن همراه کار کند صحبت خواهیم کرد.

این نکات در نهایت نحوه طراحی یک صفحه اصلی موثر برای وب سایت جدید خود را شرح می دهد.

بنابراین، بیایید شروع کنیم!

چرا طراحی خوب صفحه اصلی مهم است؟

صفحه اصلی وب سایت شما ریشه وب سایت شما است. اینجا جایی است که بازدیدکنندگان شما فرود می آیند و اولین انتخاب های خود را انجام می دهند. آیا آنها در وب سایت خواهند ماند؟ یا ترک خواهند کرد؟ این انتخاب ها به نحوه طراحی صفحه اصلی، آنچه نمایش می دهید و نحوه قرار دادن همه عناصر بستگی دارد.

همه اینها بر سفر کاربر تأثیر می گذارد. می توانید برخی از عناصر حیاتی را در صفحه اصلی خود اعمال کنید تا آن را متمایز کنید.

این مقدمه وب سایت شماست

تصور کنید وب سایت شما یک کتاب است. در حالی که برخی از مردم عاشق شگفتی‌ها هستند، معمولاً کتاب‌هایی را می‌خرند که قرار است از آن‌ها لذت ببرند، بنابراین با خواندن خلاصه کتابی که مورد علاقه‌شان است، آشنا می‌شوند.

در این صورت، کل کتاب وب سایت شماست. صفحه اصلی وب سایت شما مانند خلاصه یک کتاب است. تمام جزئیاتی را که در هنگام بازدید از وب سایت شما مشاهده خواهند کرد به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

درخشش بازدید کننده

طراحی عالی صفحه اصلی بلافاصله توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. باید از نظر بصری جذاب باشد، با عناصری با طراحی خوب که برای چشم آسان باشد و بازدیدکنندگان را راهنمایی کند تا اقدام کنند.

این دکمه های فراخوان باید به صورت استراتژیک در صفحه وب شما قرار داده شوند و اطلاعات مناسب را به مهمان ارائه دهند. عباراتی مانند «امروز بپیوندید»، «اکنون شروع کنید» و «اکنون مشترک شوید» مناسب‌ترین عباراتی هستند که می‌توانید در تماس به اقدام خود برای شروع تعامل کاربر استفاده کنید. برای این منظور، ما یک وبلاگ جدید نوشته‌ایم که در آن سه قانون اصلی برای ایجاد CTA که بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل می‌کند، توضیح می‌دهد!

این برند شما را تثبیت می کند

با بیان اینکه شرکت شما در ابتدای صفحه اصلی چه کاری انجام می دهد، تصویر برند خود را به هر بازدیدکننده در صفحه خود منتقل می کنید.

How-to-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-02

ایجاد ارتباط عاطفی با بازدیدکنندگان برای تعامل با آنها و افزایش نرخ تبدیل شما ضروری است. یک صفحه اصلی و محصولات یا خدمات با طراحی خوب به مشتریان انگیزه مناسبی برای وفادار شدن به کسب و کار شما می دهد که سنگ بنای بازاریابی دیجیتال است.

چگونه یک صفحه اصلی موثر ایجاد کنیم: دستور العمل برای موفقیت

در مورد طراحی صفحه اصلی وب سایت، چند ویژگی کلیدی مهم وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. داشتن محتوای عالی که با طراحی وب شما همراه باشد کافی نیست. بهتر است تمام اصول طراحی که به خوبی با هم بازی می کنند و سلسله مراتب بصری عناصر را در نظر بگیرید.

How-to-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-03

به آن مانند یک ارکستر یا دستور پخت غذا فکر کنید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که شما تایپوگرافی خواندن آسان است و در هر دستگاهی خوب به نظر می رسد. ثانیاً تصاویر با وضوح بالا ضروری هستند. آنها صفحه اصلی شما را حرفه ای تر و زیباتر می کنند. آخرین موضوع ولی به همان اهمیت، ترکیب بندی و رنگ ها ملاحظات مهمی هستند، زیرا آن‌ها نکات نهایی را برای یک صفحه اصلی عالی ارائه می‌کنند!

همچنین اطمینان از اینکه صفحه اصلی شما در دستگاه های تلفن همراه مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها به خوبی کار می کند بسیار مهم است. افراد بیشتری از این دستگاه‌ها برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند، بنابراین سایت شما باید واکنش‌گرا باشد و برای استفاده در صفحه‌های کوچک‌تر آسان باشد.

همچنین توصیه های سئو خوبی است که دنبال کنید تا وب سایت شما بتواند در موتورهای جستجو مانند جستجوی گوگل رتبه بالاتری داشته باشد. از نقطه نظر سئو، نکات زیادی برای رتبه بندی وب سایت شما وجود دارد، و حتی اگر در حال شروع در طراحی وب هستید، راهنمای سئو برای مبتدیان نیز داریم.

چه عناصری را باید در صفحه اصلی قرار دهید؟

چیزهای زیادی پشت طراحی صفحه اصلی وجود دارد. طرح‌بندی، رنگ‌ها و تصاویری که استفاده می‌کنید می‌توانند بر نحوه تعامل بازدیدکنندگان با سایت شما تأثیر بگذارند. بنابراین، این عناصر را با دقت انتخاب کنید.

مهمترین چیزهایی که در طراحی صفحه اصلی باید به خاطر بسپارید عبارتند از:

  • سرفصل ها و سرفصل ها
  • عناوین فرعی
  • تایپوگرافی
  • فضای سفید
  • تصاویر
  • فراخوانی برای اقدام

بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک از این عناصر بیندازیم.

یک تیتر

حتی از نقطه نظر سئو، عناوین یا عناوین صفحات بسیار مهم هستند، بنابراین صفحه اصلی شما نیز می تواند رتبه خوبی در نتایج جستجو داشته باشد.

صفحه اصلی خود را مانند یک مقاله معمولی تصور کنید. به متن و عکس و مقداری قالب بندی نیاز دارد. اما مهمتر از همه، نیاز به یک عنوان دارد تا مردم بتوانند بلافاصله بدانند مقاله در مورد چیست.

از خودت بپرس: شرکت شما چه چیزی را ارائه می دهد؟

اکثر صفحات اصلی دارای یک منطقه خاص هستند که در آن پاسخ خود را به آن سوال قرار می دهند. و برای جلب توجه باید بالاتر باشد. یکی از نمونه های بسیار عالی طراحی صفحه اصلی محتوامارکتینگ است.

How-to-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-05

این “راه حل های وب هوشمند برای کسب و کار کوچک شما” متن یک عنوان است و به راحتی در بالای صفحه قرار می گیرد تا تمام اطلاعات مرتبط را به کسانی که از وب سایت بازدید می کنند ارائه دهد.

یک عنوان فرعی

ساختار خوب مقاله به معنای تقسیم کردن مطالب به پاراگراف ها و بخش ها است. درج تصاویر مرتبط با محتوای شما نیز به حفظ طراحی بی عیب و نقص صفحه اصلی کمک می کند.

به عنوان مثال، عنوان فرعی این پاراگراف حال و هوای چیزی را که قرار است در مورد آن صحبت کنیم را مشخص می کند. همچنین این یک راه عالی برای دسته بندی فصل های مقالات و ایجاد فهرستی از مطالب است که دقیقاً چگونه محتوای پست خود را تنظیم کرده اید.

تایپوگرافی

هر عنصر صفحه اصلی وب سایت ضروری است. اما متن چطور؟ تایپوگرافی یکی از اولین چیزهایی است که بازدیدکنندگان متوجه آن می شوند. و اولین برداشت بسیار مهم است!

How-to-To-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-06

می‌خواهید مطمئن شوید که تایپوگرافی صفحه اصلی‌تان در چشم‌ها ساده است، خوب به نظر می‌رسد، و با تصویر برند فعلی‌تان، مانند لوگویتان و همه فونت‌های دیگر، هماهنگ است.

هنگام انتخاب تایپوگرافی صفحه اصلی خود باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • خانواده فونتی که استفاده می کنید را در نظر بگیرید.
  • به اندازه متن خود فکر کنید.
  • به ارتفاع خطوط و فاصله حروف دقت کنید.

همه این عوامل بر میزان آسان خواندن محتوای صفحه اصلی شما برای بازدیدکنندگان تأثیر می گذارد. بنابراین، کمی زمان بگذارید تا گزینه های مختلف را آزمایش کنید و بهترین گزینه را پیدا کنید.

فضای سفید

فضای سفید فضایی است که در یک صفحه بین پاراگراف ها، تصاویر و سایر عناصر صفحه وب قرار می گیرد. ممکن است در ابتدا آن را باور نکنید، اما این یک عنصر جدایی ناپذیر از طراحی صفحه اصلی است.

فضای خالی می تواند کمک کند تا صفحه اصلی شما منظم تر و حرفه ای تر به نظر برسد. همچنین می‌تواند به بازدیدکنندگان اجازه دهد تا روی عناصر خاصی در صفحه شما تمرکز کنند – لایک پیامهای کلیدی و فراخوانی برای اقدام.

فضای خالی بیش از حد می تواند یک صفحه اصلی را خالی و ناتمام نشان دهد. بنابراین، بسیار مهم است که تعادل خوبی بین محتوای خود و فضای خالی وب سایت خود پیدا کنید.

تصاویر

یک وب سایت نمی تواند بدون حداقل برخی کلمات کار کند، اما تصاویر مکمل طراحی صفحه اصلی چشمگیر هستند. صفحه اصلی شما باید دارای تصاویر مرتبط با محتوای سایت شما باشد. این تصاویر به صفحه اصلی شما کمک می کند تا حرفه ای تر و زیباتر به نظر برسد.

How-to-To-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-07

اگر از چرخ و فلک و لغزنده در بالای صفحه اصلی خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که تصاویر شما با وضوح بالا، با کیفیت بالا و در ابعاد مناسب هستند تا از مشکلاتی که باعث نیمه کاره به نظر رسیدن محتوای شما می شود، جلوگیری کنید.

در حالی که ما اهمیت فشرده سازی تصاویر شما را به دلایل سئو به جای استفاده از عکس های با کیفیت بالا درک می کنیم، راه هایی وجود دارد که بهترین ها را از هر دو دنیا حفظ کنید. نصب چند پلاگین فشرده سازی تصویر در وب سایت وردپرسی خود نمونه ای عالی برای کاهش اندازه تصاویر شماست.

انتخاب تصاویر مناسب برای صفحه اصلی شما می تواند مشکل باشد. شما می خواهید عکس های مرتبط با محتوای سایت خود را پیدا کنید که با زیبایی شناسی کلی شما مطابقت داشته باشد. همچنین باید مطمئن شوید که تصاویری که انتخاب می‌کنید کیفیت بالایی دارند و در همه دستگاه‌ها – از جمله دستگاه‌های تلفن همراه مانند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، خوب به نظر می‌رسند.

تحقیقات Statcounter می گوید که کاربران دستگاه های تلفن همراه برای مدتی طولانی از کاربران دسکتاپ و تبلت پیشی گرفته اند. آمار آگوست 2022 نشان می دهد که کمی بیش از 59٪ از دستگاه تلفن همراه خود برای گشت و گذار در وب استفاده می کنند، بنابراین درک این موضوع آسان است که یک طراحی صفحه اصلی خوب باید با دستگاه های تلفن همراه نیز به خوبی کار کند.

فراخوان به اقدام

صفحه اصلی شما باید شامل فراخوان‌هایی برای اقدام (CTA) باشد که بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا مراحل خاصی را انجام دهند – مانند ثبت‌نام در یک خبرنامه یا یک سرویس، که کاربران را از طریق آن قیف تبدیل هدایت می‌کند.

ما می‌خواهیم محتوامارکتینگ را به عنوان نمونه بازیابی کنیم. CTAها در صفحه اصلی “شروع کن” هستند و برای شروع سفر هر کسی که علاقه مند به ایجاد وب سایت خود است، طراحی شده است.

How-to-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-08

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، CTAهای شما باید واضح و قابل درک باشند. آنها همچنین باید از بقیه محتوای صفحه اصلی شما متمایز باشند تا بازدیدکنندگان نتوانند آنها را از دست بدهند.

قرار دادن نوار ناوبری

پیمایش صفحه اصلی شما نیز باید در صدر فهرست شما باشد. کاربران از وب سایت شما انتظار دارند که از همان ابتدا آنها را در جهت درست راهنمایی کند، بنابراین داشتن یک صفحه اصلی کاملاً فکر شده حیاتی است.

صفحات وب جداگانه خود را به عنوان فصل های کتاب مذکور تصور کنید. چیدمان کامل همه آنها چیزی است که بهترین چیدمان صفحه اصلی را ایجاد می کند. مکان نوار منو برای ترغیب کاربران به بازدید از سایر بخش های کل وب سایت بسیار مهم است.

کلمات پایانی

هنگام طراحی یک صفحه اصلی موثر، مهم است که این عناصر را در نظر داشته باشید و آنها را در تمام پروژه های خود بگنجانید. یک وب سایت موفق، مطمئناً به اندازه کافی، نمی تواند بدون طراحی صفحه اصلی مناسب کار کند.

وقتی بیش از یک سایت برای وب سایت خود دارید، حتی بهتر است، زیرا می توانید سایر قسمت های وب سایت را با توجه به محتوای خود شخصی سازی کنید. طراحی های متعدد صفحه اصلی به وضوح نشان می دهد که وب سایت شما به خوبی ساخته شده است و به جزئیات توجه دارد.

How-to-To-Design-the-Perfect-Homepage-Tips-and-Best-Practices-Inner-09

طراحی صفحه اصلی می تواند مشکل باشد، اما اگر برای آزمایش کردن وقت بگذارید و آنچه را که برای شما بهتر است پیدا کنید، مطمئن باشید که یک صفحه اصلی جذاب ایجاد می کنید که عالی به نظر می رسد.

از این پست لذت بردید؟ برای مقالات بیشتر مانند این به وبلاگ محتوامارکتینگ ما بپیوندید. میزبانی وب هرگز به این خوبی نبوده است! همین امروز طرح میزبانی وب خود را از محتوامارکتینگ دریافت کنید!

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *