نحوه ضبط صفحه با ابزار Snipping در ویندوز 11


ممکن است لازم باشد مراحل را روی رایانه شخصی خود ضبط کرده و به شخص دیگری نشان دهید. نحوه ضبط صفحه نمایش با ابزار Snipping در ویندوز 11 را اینجا بیاموزید.

مایکروسافت ابزار Snipping را در ویندوز ویستا معرفی کرد و به نوسازی و به روز رسانی ابزار اسکرین شات با هر نسخه جدید ادامه می دهد. در ویندوز 11، Snipping Tool به لطف اضافه شدن قابلیت ضبط صفحه نمایش، مفیدتر از همیشه است.

به جای اینکه فقط با آن اسکرین شات بگیرید ابزار برش، می توانید از آن برای ضبط صفحه نمایش خود استفاده کنید. استفاده از آن ساده است و وقتی ضبط صفحه تمام شد، می‌توانید آن را ذخیره کنید یا برای شخصی ارسال کنید.

در حالی که اجازه برش یا ویرایش را نمی دهد، رایگان و راحت است. در زیر نحوه ضبط صفحه نمایش با ابزار Snipping Tool در ویندوز 11 را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه ضبط صفحه با ابزار Snipping در ویندوز 11

در صورت نیاز، می توانید از ابزار Snipping برای ضبط یک برنامه یا بخش انتخابی از صفحه نمایش خود یا کل دسکتاپ استفاده کنید. هنگامی که ضبط را دارید، می توانید پیش نمایش، ذخیره یا به اشتراک گذاری آن را با دیگران انجام دهید. همچنین شایان ذکر است که ویژگی ضبط صدا را پشتیبانی نمی کند.

برای ضبط صفحه با Snipping Tool در ویندوز 11:

  1. باز کن منوی شروع.
  2. تایپ کنید ابزار برش و کلیک کنید برنامه Snipping Tool زیر بهترین مسابقه بخش.ضبط صفحه با ابزار Snipping
  3. وقتی که ابزار برش راه اندازی می شود، را انتخاب کنید رکورد را فشار دهید، سپس روی آن کلیک کنید جدید دکمه.ضبط صفحه با ابزار Snipping
  4. برای انتخاب ناحیه ای که می خواهید ضبط کنید، طرح کلی را بکشید.ضبط صفحه با ابزار Snipping
  5. هنگامی که بخشی را که می خواهید ضبط کنید انتخاب کردید، روی آن کلیک کنید شروع کنید دکمه.
  6. ابزار Snipping از سه شمارش معکوس می کند و می توانید روی موارد مراحلی که می خواهید ضبط کنید کلیک کنید. می توانید زمان ضبط را در بالا مشاهده کنید.ضبط صفحه با ابزار Snipping
  7. پیش نمایش ضبط شما در ابزار Snipping در دسترس خواهد بود. می‌توانید با استفاده از کنترل‌های اصلی پخش در پایین، آنچه را که دارید مرور کنید.ضبط صفحه با ابزار Snipping
  8. اگر از ضبط صفحه راضی هستید، روی آن کلیک کنید صرفه جویی دکمه در گوشه بالا سمت راستضبط صفحه با ابزار Snipping
  9. به مکان مورد نظر برای ذخیره صفحه ضبط شده بروید و کلیک کنید صرفه جویی.
  10. ویدیو در آن ذخیره خواهد شد MP4 فرمت، و می توانید از هر پخش کننده ویدیویی سازگار برای مشاهده آن استفاده کنید. ذخیره آن در قالب استاندارد به شما امکان می دهد آن را با افرادی که Snipping Tool را نصب نکرده اند به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید آن را برای کاربران مک ارسال کنید.

اگر نمی‌خواهید ضبط را ذخیره کنید، می‌توانید آن را کپی کرده و در برنامه دیگری مانند Paint قرار دهید. همچنین می توانید آن را مستقیماً از برنامه با کلیک کردن بر روی آن به اشتراک بگذارید اشتراک گذاری دکمه در گوشه سمت راست بالا در کنار دکمه ذخیره.

ضبط رایانه شخصی در ویندوز 11

توانایی ضبط صفحه نمایش خود در ویندوز 11 در بسیاری از شرایط مفید است. شاید لازم باشد ویدیویی را که شامل مراحلی است که کاربر برای انجام یک کار باید از آنها استفاده کند، به اشتراک بگذارید، یا باید آن را با بخش فناوری اطلاعات به اشتراک بگذارید. به هر دلیلی، ابزار Snipping در ویندوز 11 ساخته شده است و از همه بهتر، رایگان است.

این ویژگی های پر زرق و برق شما را از SnagIt یا ضبط کننده صفحه نمایش حرفه ای Camtasia ندارد، اما راهی ساده برای توضیح مراحل به دوستان یا همکاران است.

ابزار Snipping یک راه حل عکسبرداری از صفحه نمایش “بدون حاشیه” است. با این حال، همیشه آنطور که انتظار می رود کار نمی کند. اگر با مشکل مواجه شدید، یاد بگیرید که چگونه Snipping Tool کار نمی کند. علاوه بر این، ممکن است علاقه مند باشید که میانبر صفحه کلید Windows + Shift + S کار نمی کند.

کامپیوتر شما تنها چیزی نیست که می توانید ضبط کنید. برای مثال، ضبط صفحه در Android یا نحوه ضبط صفحه نمایش در Chromebook را بررسی کنید. اگر به اپل هم اشاره نکنیم، بی‌خیال می‌شویم. با نحوه گرفتن اسکرین شات از Mac یا نحوه گرفتن اسکرین شات در iPhone یا iPad آشنا شوید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *