دخیره و نمایش رمز ها در مرورگر فایرفاکس

ممکن است بخواهید پسوردهای فایرفاکس خود را صادر کرده و به یک مدیر رمز عبور شخص ثالث تغییر دهید. نحوه صادر کردن رمزهای عبور فایرفاکس را در اینجا بیاموزید.

آیا تعداد زیادی رمز عبور در فایرفاکس ذخیره شده است؟ اگر تصمیم بگیرید به مرورگر دیگری بروید (یا اگر بخواهید بین دستگاه‌ها بدون همگام‌سازی حساب‌هایتان جابه‌جا شوید) با مشکل مواجه می‌شوید.

در این شرایط، می‌توانید پسوردهای خود را از فایرفاکس صادر کنید. می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان یک فایل CSV ذخیره کنید که می‌توانید به‌صورت آفلاین ذخیره کنید یا آن را در یک مدیر رمز عبور دیگر وارد کنید. همچنین اگر دیگر به آنها نیاز ندارید، می توانید آنها را از فایرفاکس حذف کنید.

در این مقاله، نحوه صادرات رمز عبور در فایرفاکس با استفاده از ابزار داخلی صادرات رمز عبور را به شما نشان خواهیم داد. همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه از فایل صادر شده برای تغییر به ابزار شخص ثالث مانند 1Password استفاده کنید.

چرا باید رمز عبور فایرفاکس خود را دخیره کنید؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است بخواهید پسوردهای فایرفاکس خود را صادر کنید. به عنوان مثال، ممکن است به دنبال این باشید:

 • اگر دسترسی به مرورگر یا دستگاه خود را از دست دادید از رمزهای عبور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • به مرورگر یا مدیر رمز عبور دیگری بروید و رمزهای عبور خود را در آنجا وارد کنید.
 • رمزهای عبور خود را برای سوابق آفلاین خود چاپ کنید.
 • به دلایل امنیتی رمزهای عبور خود را از مرورگر خود حذف کنید.

صادر کردن رمزهای عبور می تواند به شما کمک کند تا حساب های آنلاین خود را بدون اتکا به مرورگری که ممکن است همیشه نخواهید از آن استفاده کنید، مدیریت کنید. با این حال، باید مراقب فایل صادر شده نیز باشید. فایل‌های CSV رمزگذاری نشده‌اند و هر کسی می‌تواند آنها را بخواند.

اگر پسوردها را بدون وارد کردن آنها به مدیر رمز عبور صادر کنید، باید فایل را با خیال راحت ذخیره کنید. بهتر از این، توصیه می کنیم پس از استفاده، فایل صادر شده (در ویندوز یا مک) را به طور ایمن حذف کنید.

چگونه رمز عبور فایرفاکس را ذخیره کنیم

ساده ترین راه برای صادرات رمزهای عبور در فایرفاکس استفاده از ویژگی صادرات داخلی فایرفاکس است. این به شما امکان می‌دهد لاگین‌ها و گذرواژه‌های ذخیره‌شده خود را در یک فایل خروجی CSV مدیریت کنید که می‌توانید در جاهای دیگر استفاده کنید.

برای صادرات رمز عبور با استفاده از فایرفاکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. فایرفاکس را باز کنید و روی آن کلیک کنید منو دکمه در گوشه بالا سمت راست (نماد با سه خط افقی).
 2. از منو، را انتخاب کنید رمزهای عبور.
  رمزهای عبور فایرفاکس را باز کنید
 3. صفحه منوی فایرفاکس برای ورود شما در یک تب جدید باز می شود. روی سه نقطه کلیک کنید منو نماد، سپس بر روی آن کلیک کنید صادرات ورود
  صادرات لاگین در فایرفاکس
 4. فایرفاکس به شما هشدار می دهد که رمزهای عبور شما در فایل CSV صادر شده رمزگذاری نمی شوند. اگر از ادامه کار خوشحال هستید، کلیک کنید صادرات.
  صادرات لاگین فایرفاکس را تأیید کنید
 5. یک مکان و نام برای فایل CSV خود انتخاب کنید و کلیک کنید صرفه جویی.

اکنون باید یک فایل CSV با تمام رمزهای عبور ذخیره شده خود در رایانه شخصی یا مک خود داشته باشید. باید هر چه سریع‌تر فایل را جابه‌جا کنید یا از آن استفاده کنید – آن را در پوشه دانلودهای خود رها نکنید!

نحوه حذف رمزهای عبور خروجی از فایرفاکس

شاید بهتر باشد پس از این فرآیند رمزهای عبور خود را از فایرفاکس حذف کنید، اما فقط بعد از مطمئن هستید که آنها را با خیال راحت از مرورگر خود صادر کرده اید.

برای حذف همه رمزهای عبور در صندوق رمز عبور فایرفاکس:

 1. یک پنجره جدید فایرفاکس باز کنید.
 2. کلیک کنید بر روی منو را نماد و انتخاب کنید رمزهای عبور.
  رمزهای عبور فایرفاکس را باز کنید
 3. در منوی رمز عبور فایرفاکس، روی منو نماد در گوشه سمت راست بالا
 4. از منوی کشویی انتخاب کنید حذف همه ورودها.
  لاگین های فیسبوک را حذف کنید

از آنجا، هر دستورالعمل اضافی روی صفحه را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

وارد کردن رمزهای عبور فایرفاکس با استفاده از 1Password

هنگامی که رمزهای عبور فایرفاکس خود را صادر کردید، انتقال آنها از فایل CSV به مکانی امن تر ایده خوبی است. یک راه خوب برای انجام این کار استفاده از یک مدیریت رمز عبور است 1 رمز عبور.

1Password یک مدیر رمز عبور است که به شما امکان می دهد لاگین و رمزهای عبور خود را در دستگاه ها همگام سازی کنید. استفاده از 1Password یک راه امن و موثر برای مدیریت رمزهای عبور خارج از مرورگر وب شما است. گذرواژه‌ها رمزگذاری می‌شوند و با استفاده از رمز عبور اصلی یا با استفاده از بیومتریک (مانند اثر انگشت شما) قفل آن باز می‌شود.

در فایرفاکس نیز نیازی نیست دسترسی به رمزهای عبور خود را از دست بدهید. می‌توانید از لاگین‌های ذخیره شده خود در فایرفاکس از طریق افزونه فایرفاکس 1Password استفاده کنید.

برای وارد کردن رمزهای عبور فایرفاکس به 1Password، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا باید افزونه مرورگر 1Password را برای فایرفاکس نصب کنید. برای انجام این کار، صفحه افزونه فایرفاکس را برای 1Password باز کنید.
 2. کلیک به فایرفاکس اضافه کنید برای افزودن پسوند
  افزودن پسوند 1Password در فایرفاکس
 3. پس از نصب افزونه، دکمه را فشار دهید برنامه های افزودنی نماد را در بالا سمت راست (نماد اره منبت کاری اره مویی) و انتخاب کنید 1 رمز عبور.
 4. با اعتبار 1Password خود وارد شوید (یا اکنون یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید).
 5. در مرحله بعد، وب سایت 1Password را باز کنید، با جزئیات حساب جدید خود وارد شوید، سپس صندوق خود را انتخاب کنید.
 6. روی نام خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و انتخاب کنید وارد كردن.
  دکمه وارد کردن رمز عبور فایرفاکس 1
 7. وقتی از شما خواسته شد، انتخاب کنید فایرفاکس یا دیگر.
  رمزهای عبور فایرفاکس را در 1Password وارد کنید
 8. کلیک یک فایل را از رایانه خود انتخاب کنید و فایل CSV را که قبلا از فایرفاکس ذخیره کرده اید انتخاب کنید.
 9. داده هایی را که وارد می شوند بررسی کنید و در صورت نیاز تغییراتی را اعمال کنید.
 10. وقتی آماده شدید، کلیک کنید وارد كردن.
  وارد کردن رمزهای عبور فایرفاکس خود در 1Password

در این مرحله، پسوردهای فایرفاکس شما اکنون به 1Password وارد خواهند شد. با استفاده از پسوند 1Password می توانید در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید. این برنامه افزودنی همچنین هنگامی که در صفحاتی هستید که از خزانه گذرواژه شما شناسایی می‌کند، به‌طور خودکار ورودهای احتمالی را از شما درخواست می‌کند.

مدیریت رمزهای عبور فایرفاکس شما

صادرات رمز عبور در فایرفاکس می تواند به شما کمک کند تا حساب های آنلاین خود را ایمن و مفید نگه دارید. می‌توانید از فایرفاکس استفاده کنید تا آن‌ها را از نمایه کاربری خود صادر کنید، سپس آن‌ها را به یک مدیر رمز عبور مانند 1Password وارد کنید تا آن را حفظ کنید.

از LastPass به جای 1Password استفاده می کنید؟ زمان آن فرا رسیده است که پس از یک سری نقض‌های امنیتی شرم‌آور (و خطرناک) خزانه شما ممکن است در معرض خطر قرار گرفته باشد. اگر از 1Password استفاده می کنید، می توانید از آن برای سایر پیشرفت های امنیتی استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از 1Password برای احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید برای مدیریت رمز عبور خود از فایرفاکس استفاده کنید، یک پیشرفت بزرگ وجود دارد که می توانید ایجاد کنید. برای جلوگیری از دسترسی نامحدود بدون مجوزهای لازم، باید یک رمز عبور اصلی به صندوق رمز عبور فایرفاکس خود اضافه کنید.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *