نحوه فعال کردن حالت صرفه جویی در باتری در گوگل کروم


اگر هنگام بارگیری صفحه، خطای STATUS_BREAKPOINT را در Google Chrome مشاهده کردید، باید آن را برطرف کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

اگر نمی توانید به سایت ها یا صفحات وب مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید، ممکن است با یک مشکل مواجه شوید STATUS_BREAKنقطه خطا در گوگل کروم

متأسفانه، مانند بسیاری از خطاهای کروم، چندین عامل می تواند باعث ایجاد این خطا شود. مرورگر شما ممکن است قدیمی باشد، وب سایتی که به آن دسترسی دارید ممکن است مشکل داشته باشد یا ممکن است به دلیل مشکل در شتاب سخت افزاری ایجاد شده باشد.

در حالی که راه حل جادویی برای همه کاربران وجود ندارد، ما چند راه ممکن را به شما نشان خواهیم داد که می توانید خطای STATUS_BREAKPOINT در Google Chrome را در رایانه شخصی یا Mac خود برطرف کنید.

مرورگر خود را تازه کنید

یکی از مراحل اساسی برای رفع خطای STATUS_BREAKPOINT، بازخوانی صفحه هنگام ظاهر شدن خطا است. به عنوان مثال، ممکن است یک خطای ساده بارگذاری صفحه باشد، و یک به روز رسانی می تواند مشکل را برطرف کند.

برای تازه کردن صفحه، روی آن کلیک کنید تازه کردن در نوار ابزار کروم را فشار دهید و ببینید آیا صفحه با موفقیت بارگیری می شود یا خیر. از طرف دیگر، می توانید ضربه بزنید F5 به جای آن صفحه را بازخوانی کنید.

اگر کار نکرد، مرورگر خود را با کلیک کردن مجدد راه اندازی کنید ایکس در گوشه سمت راست بالا یک لحظه صبر کنید و مرورگر را دوباره راه اندازی کنید و ببینید آیا صفحه بارگیری می شود یا خیر.

کد خطای کروم STATUST_BREAKPOINT

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

راه‌اندازی مجدد رایانه می‌تواند چندین اشکال از جمله کد خطا STATUS_BREAKPOINT در Chrome را برطرف کند. راه‌اندازی مجدد رایانه، حافظه پنهان و فایل‌های موقتی را که ممکن است با مرورگر تداخل داشته باشند، حذف می‌کند. و همچنین فرآیندهای پس‌زمینه و برنامه‌هایی که احتمالاً با Chrome در تضاد هستند را متوقف می‌کند.

برای راه اندازی مجدد ویندوز، روی آن راست کلیک کنید شروع کنید را فشار دهید و انتخاب کنید خاموش کنید یا از سیستم خارج شوید > راه اندازی مجدد.

دکمه استارت ویندوز 11 را خاموش کنید

در مک، را انتخاب کنید منوی اپل > راه اندازی مجدد و راه اندازی مجدد برای تایید.

کش مرورگر خود را پاک کنید

Google Chrome برای بهینه سازی تجربه مرور شما، کار بسیار خوبی در ذخیره سابقه مرور، کوکی ها و سایر داده های ذخیره شده در حافظه پنهان شما انجام می دهد. با این حال، هنگامی که بیش از حد بارگذاری شود، می تواند باعث شکستن سایت ها و بار نشدن آن شود.

اگر همچنان با خطا مشکل داشتید، کش کروم را پاک کنید و سایت را دوباره بارگیری کنید.

برای پاک کردن کش گوگل کروم:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالا
 2. کلیک تنظیمات.
 3. انتخاب کنید حریم خصوصی و امنیت در پنل سمت چپ کلیک کنید پاک کردن داده های مرور در سمت راست
 4. انتخاب کنید پیشرفته زبانه در بالا.
 5. را تنظیم کنید محدوده زمانی ارزش به همیشه، تمام موارد موجود را بررسی کنید و روی آن کلیک کنید اطلاعات روشن دکمه.

پس از پاک شدن حافظه پنهان مرورگر، به صفحه بازگردید و ببینید آیا خطا برطرف شده است.

گوگل کروم را به روز کنید

اگر نسخه Chrome شما قدیمی باشد، ممکن است در بارگیری صفحه مشکلاتی ایجاد کند که منجر به خطای STATUS_BREAKPOINT شود. در مرحله بعد باید مطمئن شوید که مرورگر شما به روز است.

برای به روز رسانی گوگل کروم:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو در گوشه بالا سمت راست و انتخاب کنید راهنما > درباره Google Chrome.کد خطای Google Chrome STATUS_BREAKPOINT
 2. صبر کنید تا به‌روزرسانی‌های موجود دانلود و نصب شوند.
 3. برای تکمیل فرآیند به روز رسانی، روی راه اندازی مجدد دکمه.کد خطای Google Chrome STATUS_BREAKPOINT

پس از راه اندازی مجدد مرورگر، به صفحه وب که خطا را ایجاد می کند بروید و ببینید که آیا بارگیری می شود یا خیر.

شتاب سخت افزاری را در کروم خاموش کنید

ویژگی شتاب سخت افزاری در کروم به منظور تخلیه بار گرافیکی از CPU به GPU است. ایده این است که به بهبود تجربه مرور شما و عملکرد کلی سیستم کمک می کند.

با این حال، گاهی اوقات آنطور که تبلیغ می شود کار نمی کند و می تواند هنگام بارگذاری سایت های خاص مانعی ایجاد کند. و خاموش کردن ویژگی می تواند به بارگیری صفحه کمک کند و خطا ایجاد نکند.

برای خاموش کردن شتاب سخت افزاری در کروم:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالای مرورگر.
 2. کلیک تنظیمات از منو
 3. انتخاب کنید سیستم از پنل سمت چپ
 4. را خاموش کنید هر گاه امکان داشت از شتاب سخت افزار استفاده کنید سوئیچ کنید و روی آن کلیک کنید راه اندازی مجدد دکمه.

همه پرچم‌های کروم را بازنشانی کنید

اگر برای فعال یا غیرفعال کردن برخی از ویژگی‌ها، پرچم‌های آزمایشی Chrome را بررسی کرده باشید، تغییرات می‌تواند در بارگیری صحیح صفحات کروم مشکل ایجاد کند. خبر خوب این است که بازنشانی همه پرچم‌ها به وضعیت پیش‌فرض آسان است.

به پرچم‌های پیش‌فرض Chrome:

 1. Google Chrome را راه اندازی کنید و تایپ کنید chrome://flags در نوار آدرس
 2. کلیک کنید بر روی همه رو دوباره تنظیم کن در گوشه سمت راست بالای صفحه را فشار دهید.

برنامه های افزودنی کروم را غیرفعال کنید

برنامه‌های افزودنی برای Google Chrome با افزودن ویژگی‌های جدید، عملکرد خوبی در بهبود قابلیت مرورگر دارند.

با این حال، اگر یک برنامه افزودنی کدگذاری ضعیفی داشته باشد یا با Chrome تداخل داشته باشد، ممکن است باعث خطای STATUS_BREAKPOINT شود.

برای غیرفعال کردن افزونه های کروم:

 1. کلیک کنید بر روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالای مرورگر و ابزارهای بیشتر > برنامه‌های افزودنی.کد خطای Google Chrome STATUS_BREAKPOINT
 2. همه برنامه‌های افزودنی را خاموش کنید، کروم را مجددا راه‌اندازی کنید و به صفحه‌ای که خطا را ایجاد می‌کند بروید و ببینید که آیا کار می‌کند یا خیر.
 3. اگر کار کرد، برنامه‌های افزودنی را یکی یکی روشن کنید تا مقصر را پیدا کنید.

نکته: وقتی در این بخش هستید، از این فرصت استفاده کنید و هر افزونه‌ای را که دیگر به آن نیاز ندارید حذف کنید.

رفع کدهای خطا در گوگل کروم

اگر کد خطای STATUS_BREAKPOINT در Google Chrome دریافت می‌کنید، استفاده از یکی از گزینه‌های بالا به شما کمک می‌کند آن را عیب‌یابی و رفع کنید و صفحه مورد نظر خود را بارگیری کنید.

هر تعداد خطای دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید در کروم برطرف کنید. برای مثال، نحوه رفع ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR در Chrome را بررسی کنید یا رفع خطای ERR_ADDRESS_UNREACHABLE را در Chrome یاد بگیرید.

یکی دیگر از خطاهای رایج در Chrome که ممکن است علاقه مند به رفع آن باشید ERR_CACHE_MISS یا نحوه رفع خطای STATUS_ACCESS_VIOLATION در کروم است. برخی از مشکلات Chrome خطایی ایجاد نمی کنند. به عنوان مثال، به تعمیر کار نکردن صفحه کلید در Google Chrome نگاه کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *