نحوه جستجوی کدهای خطای ویندوز


PowerShell یک جایگزین عالی برای خط فرمان است – اگر کار کند. اگر نمی توانید PowerShell را در ویندوز راه اندازی کنید، این راهنما را برای رفع آن دنبال کنید.

PowerShell یک ابزار قدرتمند خط فرمان در ویندوز است که به شما امکان می دهد رایانه شخصی خود را به راحتی مدیریت کنید. این از قبل روی ویندوز 10 و 11 نصب شده است، اما اگر PowerShell روی ویندوز 11 شما راه اندازی نشود، چه؟

عوامل متعددی می توانند باعث این مشکل شوند، مانند جابجایی فایل PowerShell.exe به فهرستی دیگر، خرابی فایل های سیستم یا غیرفعال کردن تصادفی برنامه.

به هر دلیلی، ما راه هایی را به شما نشان خواهیم داد که می توانید در زمانی که PowerShell در ویندوز 11 راه اندازی نمی شود، مشکل را برطرف کنید.

PowerShell را فعال کنید

برای مثال، وقتی ویژگی‌هایی مانند Hyper-V را در ویندوز 11 برای ماشین مجازی فعال می‌کنید، ممکن است در نهایت PowerShell را غیرفعال کنید. ویژگی های ویندوز منوی تنظیمات

خوشبختانه، بررسی فعال بودن PowerShell با استفاده از این مراحل ساده است.

برای اطمینان از فعال بودن PowerShell در ویندوز 11:

 1. بزن به کلید ویندوز + R میانبر صفحه کلید برای راه اندازی اجرا کن گفتگو
 2. تایپ ویژگی های اختیاری و کلیک کنید خوب یا فشار دهید وارد.رفع نشدن پاورشل
 3. وقتی که ویژگی های اختیاری پنجره باز می شود، به پایین بروید و مطمئن شوید که Windows PowerShell گزینه بررسی شده است. اگر تیک خورده نیست، گزینه را فعال کرده و روی گزینه Windows PowerShell 2.0 کلیک کنید. برای تکمیل فرآیند به یک راه اندازی مجدد ویندوز 11 نیاز دارد.

پس از روشن شدن PowerShell، سعی کنید آن را مجدداً از منوی Start راه اندازی کنید، و باید آماده باشید.

از روش های جایگزین برای راه اندازی PowerShell استفاده کنید

ابزار PowerShell لازم نیست از منوی Start راه اندازی شود. بنابراین، راه‌های دیگری وجود دارد که می‌توانید برای اجرای آن امتحان کنید، مانند استفاده از محاوره Run یا File Explorer.

برای راه اندازی PowerShell از Run:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + R برای راه اندازی اجرا کن گفتگو
 2. تایپ کنید پاورشل (یا powershell.exe)، کلیک خوب یا فشار دهید وارد ببینم راه اندازی میشه یا نهرفع نشدن پاورشل

برای راه اندازی PowerShell از File Explorer:

 1. کلیک کنید بر روی جستجوگر فایل نماد (پوشه زرد) از نوار وظیفه.
 2. به مسیر زیر بروید:
  C:WindowsSystem32WindowsPowerShellv1.0
 3. فایل اجرایی PowerShell را پیدا کنید و برای راه اندازی آن دوبار کلیک کنید.

از Command Prompt استفاده کنید

Command Prompt ابزار خط فرمان قدیمی برای مدیریت سیستم شما است. با این حال، هنوز در دسترس است و می توانید از آن برای راه اندازی ترمینال PowerShell استفاده کنید.

برای راه اندازی PowerShell از Command Prompt:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز برای راه اندازی شروع کنید منو و نوع CMD.
 2. کلیک کنید بر روی خط فرمان برنامه از بالا زیر بهترین مسابقه بخش.
  توجه داشته باشید: اگر می خواهید PowerShell با امتیازات بالا باز شود، Command Prompt را به عنوان مدیر اجرا کنید.رفع نشدن پاورشل
 3. در اعلان، تایپ کنید PowerShell را راه اندازی کنید و ضربه بزنید وارد.

PowerShell راه اندازی می شود و به جای آن می توانید کدها و دستورات مهم خود را وصل کنید.

برنامه PowerShell را به روز کنید

در حالی که ویندوز 11 به طور کلی در به روز نگه داشتن برنامه ها خوب عمل می کند، اما همیشه عالی نیست. به عنوان مثال، یک باگ می‌تواند باعث راه‌اندازی نشدن PowerShell شود و به‌روزرسانی می‌تواند مشکل را حل کند.

برای به روز رسانی PowerShell در ویندوز 11:

 1. راه اندازی کنید فروشگاه مایکروسافت از نوار وظیفه یا ستارهمنوی tرفع نشدن پاورشل
 2. وقتی فروشگاه باز شد، تایپ کنید پاورشل در قسمت جستجو در بالا
 3. وقتی برنامه نمایش داده شد، روی آن کلیک کنید گرفتن یا به روز رسانی دکمه برای به روز رسانی یا نصب. پس از تکمیل، راه اندازی کنید PowerShell.exe تا اطمینان حاصل شود که کار می کند.

اسکن های DISM و SFC را اجرا کنید

یکی دیگر از دلایل احتمالی راه‌اندازی نشدن PowerShell، خراب یا از دست رفتن فایل‌های سیستم است. مایکروسافت شامل ابزارهای SFC و DISM در ویندوز است که می توانند از خط فرمان اجرا شوند و مشکلات فایل سیستم را برطرف کنند.

از آنجایی که ترمینال PowerShell راه اندازی نمی شود، می توانید هر دو اسکن را از طریق Command Prompt اجرا کنید تا راه اندازی نشدن PowerShell را برطرف کنید.

برای اجرای اسکن های SFC و DISM در ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع CMD، و انتخاب کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه سمت راسترفع نشدن پاورشل
 2. برای اجرای یک SFC اسکن کنید، دستور زیر را اجرا کنید:
  sfc /scannow
 3. هنگامی که اسکن SFC کامل شد، یک کار را انجام دهید DISM با اجرای موارد زیر اسکن کنید:
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

این ابزارها فایل های خراب و مفقود را بررسی می کنند و آنها را با فایل های کار شناخته شده از سرورهای مایکروسافت تعمیر و جایگزین می کنند.

توجه داشته باشید که تکمیل اسکن ممکن است کمی طول بکشد و زمان‌ها بین سیستم‌ها متفاوت است. و پس از اتمام اسکن DISM، Command Prompt را ببندید، ویندوز 11 را مجددا راه اندازی کنید و امیدواریم که PowerShell با موفقیت راه اندازی شود.

رفع مشکلات ویندوز 11

اگر از ترمینال PowerShell برای مدیریت فایل‌ها، عملکردهای سیستم و سایر داده‌های خود استفاده می‌کنید، وقتی راه‌اندازی نمی‌شود آزاردهنده است. خوشبختانه، استفاده از یکی از راه حل های بالا باید راه اندازی نشدن PowerShell را برطرف کند.

گزینه دیگر انجام یک بوت تمیز برای حذف برنامه ها و سرویس های بالقوه متضاد است. اگر کار نکرد، ویندوز 11 را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید و ببینید که آیا کار می کند یا خیر. و اگر باز هم کار نکرد، سعی کنید کامپیوتر خود را با استفاده از System Restore بازیابی کنید.

آیا با سایر قسمت های ویندوز 11 مشکل دارید؟ نحوه رفع سیاهی صفحه را بررسی کنید، یا اگر GPU شما به درستی کار نمی کند، یاد بگیرید که میزان مصرف بالای GPU را در ویندوز 11 برطرف کنید. یا ممکن است لازم باشد صفحه ورود به سیستم از دست رفته را در ویندوز تعمیر کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *