نحوه رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11


اگر رایانه شما آنطور که باید کار نمی کند، ممکن است مشکلی در استفاده بالای GPU وجود داشته باشد. در این راهنما با نحوه رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11 آشنا شوید.

وقتی کارت گرافیک شما استفاده زیادی می کند اما عملکرد ضعیفی دارد، باید مشکل را بررسی کرده و آن را حل کنید. استفاده زیاد از GPU می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود، از بار گرافیکی سنگین گرفته تا ویروس.

هنگامی که استفاده از GPU بالا باشد، عملکرد بقیه وظایف رایانه شما ممکن است آسیب ببیند. خوشبختانه، شما می توانید از ابزارهای موجود در ویندوز 11 برای شناسایی مشکل و رفع آن استفاده کنید تا سیستم رایانه شما به درستی اجرا شود.

اگر با این مشکل مواجه هستید، در اینجا نحوه رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11 آورده شده است.

استفاده از GPU بالا در Task Manager را بررسی کنید

اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که چه چیزی از GPU و قدرت CPU استفاده می کند زیرا یکی بر دیگری تأثیر می گذارد. خبر خوب این است که می توانید این اطلاعات را در Task Manager پیدا کنید.

برای پیدا کردن استفاده از GPU از طریق Task Manager:

  1. Task Manager را در سیستم ویندوز 11 خود باز کنید.

استفاده از GPU بالا در ویندوز 11

  1. انتخاب کنید فرآیندها برگه، به زیر نگاه کنید ستون GPU، و روی آن کلیک کنید تا فرآیندهای با استفاده سنگین از GPU مرتب شوند.
  2. اگر چیزی از مقدار مسخره ای از GPU شما استفاده می کند، مثلاً 70-100٪، روی آن کلیک راست کرده و انتخاب کنید. پایان کار.

رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11

برنامه یا فرآیند متخلف را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا استفاده از GPU هنوز بالاست یا خیر.

کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید

یک راه اندازی مجدد ساده سیستم شما می تواند بسیاری از مشکلاتی را که با آن مواجه هستید برطرف کند. و ممکن است یک برنامه باگ یا برنامه های متناقض وجود داشته باشد که باعث استفاده بالای GPU می شود. بنابراین راه اندازی مجدد رایانه به شما امکان می دهد دوباره شروع کنید و مشکل را حل کنید.

کار خود را ذخیره کنید، همه برنامه‌ها را ببندید و ویندوز 11 را مجدداً راه‌اندازی کنید. پس از بازگشت، ببینید آیا مشکل استفاده از GPU همچنان ادامه دارد یا خیر.

اشتراک گذاری شبکه کار نمی کند

به روز رسانی ویندوز را بررسی کنید

ممکن است سیستم عامل ویندوز برای رفع اشکالی که باعث استفاده زیاد از GPU می شود به به روز رسانی نیاز داشته باشد. بنابراین، مطمئن شوید که ویندوز 11 را برای آخرین رفع اشکال، امنیت و به روز رسانی ویژگی ها به روز می کنید.

ویندوز 11 در پس‌زمینه به‌روزرسانی می‌شود، اما گاهی اوقات به‌روزرسانی‌های خارج از باند وجود دارد که می‌تواند مشکل استفاده از GPU شما را برطرف کند. راه حل استفاده از GPU بالا ممکن است در سرورهای مایکروسافت منتظر باشد تا شما آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.

برای بررسی به‌روزرسانی‌ها، باز کنید تنظیمات > Windows Update و روی دکمه Check for updates کلیک کنید. به یاد داشته باشید که برای اطمینان از اجرای موفقیت آمیز به روز رسانی ها ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد باشد.

رفع عدم کارکرد usb در ویندوز 11

بدافزار را بررسی کنید

استفاده زیاد از GPU می تواند ناشی از کدهای مخرب باشد. یکی از مشکلات شناخته شده نصب یک برنامه غیرقابل اعتماد است که از GPU شما در پس زمینه برای استخراج رمزنگاری استفاده می کند. می‌توانید از برنامه امنیتی داخلی ویندوز 11 برای اسکن ویروس‌ها و سایر بدافزارها استفاده کنید.

برای محافظت بهینه از امنیت ویندوز در ویندوز 11 استفاده کنید

اگر Windows Security چیزی پیدا نکرد یا نظر دومی می‌خواهید، یک برنامه امنیتی شخص ثالث مانند AVG Antivirus یا Avast را برای نظر دوم امتحان کنید.

برای از بین بردن بدافزارها، مطمئن شوید که برنامه‌های قابل اعتماد را از فروشگاه مایکروسافت یا نرم‌افزارهای دیگر را از سایت‌های معتبر دانلود کنید.

به عنوان مثال، اگر VLC می خواهید، آن را از وب سایت رسمی VideoLan.org دانلود کنید. یا چندین برنامه رایگان و منبع باز را از یک سایت قابل اعتماد مانند Ninite.com نصب کنید. مزیت اصلی Ninite این است که به شما امکان می‌دهد چندین برنامه را در یک لحظه نصب کنید، و همه این برنامه‌ها بدون بدافزار و crapware است.

جمع آوری داده های کارت گرافیک

راه های مختلفی برای بررسی کارت گرافیک خود در ویندوز 11 عبارتند از Task Manager، Settings، Device Manager یا نرم افزار سازنده GPU. هنگامی که این اطلاعات را بررسی کردید، می توانید تصمیم آگاهانه تری در مورد نحوه رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11 بگیرید.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد درایورهای GPU را به صورت دستی به روز کنید تا مشکل استفاده از GPU را برطرف کنید. می توانید این کار را از Device Manager انجام دهید یا از نرم افزار کارت گرافیک استفاده کنید. علاوه بر این، کسب اطلاعات بیشتر در مورد پردازنده گرافیکی خود به شما امکان می دهد تا انجمن ها یا Reddit را برای سایر اصلاحاتی که افراد استفاده کرده اند بررسی کنید.

به روز رسانی درایور کارت گرافیک

همانطور که قبلاً اشاره شد، به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک شما ممکن است برای رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11 ضروری باشد. سازنده GPU شما مرتباً به‌روزرسانی‌های درایور را منتشر می‌کند، و دریافت آخرین درایور می‌تواند مشکلات مربوط به استفاده زیاد را برطرف کند. نرم افزار سازنده GPU خود را راه اندازی کنید و آخرین به روز رسانی موجود را دریافت کنید.

به‌روزرسانی‌های درایور را به‌صورت دستی بررسی کنید

همچنین می توانید به صورت دستی آخرین درایور را از طریق Device Manager، Open پیدا کنید مدیریت دستگاه از شروع کنید منو، و گسترش دهید آداپتورهای صفحه نمایش بخش.

روی کارت گرافیک کلیک راست کرده و انتخاب کنید درایور را به روز کنید. در حالی که ویندوز آخرین درایور را جستجو می کند، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

درایورهای دستگاه را به صورت دستی روی ویندوز نصب کنید

همچنین می توانید با استفاده از ویزارد درایور را به صورت دستی نصب کنید. اگر درایورهای GPU را مستقیماً از وب سایت سازنده دانلود کنید، این بهترین گزینه است.

نصب درایور

درایورهای کارت گرافیک را دوباره نصب کنید

یکی دیگر از مواردی که می توانید امتحان کنید این است که کارت گرافیک را حذف و دوباره نصب کنید تا میزان مصرف بالای GPU را برطرف کنید.

برای نصب مجدد درایورهای کارت گرافیک:

  1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع devmgr، و انتخاب کنید مدیریت دستگاه از نتیجه برتر

رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11

  1. گسترش دهید آداپتورهای صفحه نمایش بخش، روی کارت گرافیک خود کلیک راست کرده و کلیک کنید دستگاه را حذف کنید.

رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11

  1. هنگامی که پیام تأیید ظاهر شد، گزینه حذف درایور را علامت بزنید و روی آن کلیک کنید حذف نصب کنید دکمه.

رفع مصرف بالای GPU در ویندوز 11

  1. صفحه شما یک یا دو بار چشمک می زند و رابط کاربری عجیب و غریب به نظر می رسد زیرا ویندوز از یک درایور عمومی استفاده می کند.
  2. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و ویندوز کارت گرافیک را با جدیدترین درایور دوباره نصب می کند.

رفع مشکلات ویندوز 11

اگر با استفاده از پردازنده گرافیکی بالا در ویندوز 11 مشکل دارید، از یک یا چند گزینه بالا برای رفع مشکل استفاده کنید. توجه به این نکته مهم است که راه حل احتمالی دیگر برای استفاده زیاد، تنظیم مجدد GPU است.

البته ممکن است مشکلات دیگری نیز در ویندوز 11 داشته باشید، اما ما راه حل های مختلفی داریم. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد مصرف 100 درصدی دیسک را در ویندوز 11 برطرف کنید یا اینکه برنامه Mail کار نمی کند.

همچنین ممکن است با BSOD یا خطاهای دیگر مشکل داشته باشید. به عنوان مثال، می توانید BSOD Ntoskrnl.exe را در ویندوز 11 تعمیر کنید یا BSOD سیستم فایل NTFS را در ویندوز تعمیر کنید.

علاوه بر این، نحوه رفع خطاهای Stop Code Memory Management در ویندوز 11 را بررسی کنید یا یاد بگیرید که اگر ویندوز 11 مدام خراب می شود، آن را برطرف کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *