آیا برای اجرای برنامه‌های Android در Chromebook خود مشکل دارید؟ اگر Google Play روی Chromebook شما کار نمی‌کند، مراحل این راهنما را برای رفع آن دنبال کنید.

استفاده از Chromebook برای مرور وب، ارسال ایمیل و پروژه های گاه به گاه واژه پردازی عالی است. علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌هایی را برای موارد مختلفی مانند بازی، پخش جریانی، سرگرمی و سایر کارهای محاسباتی دانلود کنید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که می‌توانید با Chromebook کارهای بیشتری انجام دهید، مانند اجرای برنامه‌های Android. اما برای استفاده از برنامه‌ها، به Google Play Store نیاز دارید تا کار کند.

متأسفانه، Chromebook شما همیشه آنطور که انتظار دارید کار نمی کند. اگر مشکلی در کار نکردن Google Play روی Chromebook دارید، باید راه‌حل‌هایی را که در زیر توضیح داده‌ایم امتحان کنید.

1. تأیید کنید Chromebook شما سازگار است

در حالی که اکثر کروم‌بوک‌های مدرن از Google Play خارج از جعبه پشتیبانی می‌کنند، ممکن است دستگاه‌های قدیمی‌تر از Google Play پشتیبانی نکنند. اگر Google Play را نمی‌بینید یا خاکستری است، ممکن است Chromebook شما برای پشتیبانی از برنامه‌های Android خیلی قدیمی باشد.

برای تأیید اینکه Chromebook شما از برنامه‌های Google Play و Android پشتیبانی می‌کند، مدل Chromebook خود را با فهرست Chromebookهای Google که از برنامه‌های Android پشتیبانی می‌کنند بررسی کنید.

پشتیبانی نشده؟ شما باید ارتقاء را در نظر بگیرید – متاسفم!

2. Chromebook خود را به‌روزرسانی کنید

ممکن است Google Play به دلیل اشکال در نسخه فعلی نصب شده سیستم عامل Chrome در Chromebook شما کار نکند. Chromebook شما باید به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود، اما ممکن است بخواهید به‌روزرسانی‌ها را به صورت دستی بررسی کنید. به عنوان مثال، به‌روزرسانی Google که می‌تواند مشکل Play Store شما را برطرف کند، ممکن است منتظر نصب شما باشد.

به‌روزرسانی دستی Chromebook یک فرآیند ساده است. برای به‌روزرسانی Chromebook خود، به تنظیمات > درباره سیستم عامل Chrome > به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید.

در مورد سیستم عامل گوگل

به یاد داشته باشید، Chromebook شما پس از به‌روزرسانی باید راه‌اندازی مجدد شود، بنابراین مطمئن شوید که فایل‌های کار و سایر فایل‌ها ذخیره شده‌اند.

توجه داشته باشید: اگر محل کار یا مدرسه شما Chromebook شما را مدیریت می‌کند، ممکن است گزینه به‌روزرسانی در دسترس نباشد. بنابراین، برای اطمینان از به روز بودن آن، باید با بخش فناوری اطلاعات تماس بگیرید.

3. برنامه Google Play را به روز کنید

اگر Chromebook شما به‌روز است و Google Play هنوز به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید برنامه Google Play را به‌روزرسانی کنید.

برای به‌روزرسانی برنامه Google Play در Chromebook:

 1. راه اندازی کنید فروشگاه Play و کلیک کنید نماد نمایه در سمت راست بالا
 2. انتخاب کنید تنظیمات از منوی ظاهر شدهGoogle Play در Chromebook کار نمی کند
 3. از تنظیماتصفحه نمایش را گسترش دهید در باره بخش.
 4. کلیک کنید بر روی Play Store را به روز کنید دکمه زیر نسخه پلی استور بخش.Google Play در Chromebook کار نمی کند
 5. منتظر هر گونه به روز رسانی فروشگاه Play باشید، برنامه را مجددا راه اندازی کنید و ببینید آیا Google Play کار می کند یا خیر.Google Play در Chromebook کار نمی کند

4. Chromebook خود را راه اندازی مجدد کنید

با فرض اینکه Chromebook شما از برنامه‌های Android پشتیبانی می‌کند، ممکن است با وضعیتی مواجه شوید که Google Play متوقف شود یا راه‌اندازی نشود. بنابراین یک مکان خوب برای شروع عیب یابی، راه اندازی مجدد Chromebook است.

برای راه‌اندازی مجدد Chromebook، روی ساعت کلیک کنید تا باز شود تنظیمات سریع پانل در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش.

نحوه راه اندازی مجدد کروم بوک

پس از باز شدن منو، روی دکمه پاور کلیک کنید و بلافاصله خاموش می شود. منتظر بمانید تا Chromebook شما کاملاً خاموش شود و با فشار دادن دکمه آن را مجدداً راه اندازی کنید قدرت دکمه.

نحوه راه اندازی مجدد کروم بوک

پس از راه اندازی مجدد Chromebook، وارد سیستم شوید و بررسی کنید که آیا Google Play کار می کند یا خیر.

5. بررسی کنید که Google Play فعال باشد

یکی دیگر از دلایلی که گوگل پلی کار نمی کند این است که فعال نشده یا به دلایلی غیرفعال شده است.

برای فعال کردن Play Store در Chromebook:

 1. کلیک کنید بر روی نماد ساعت در گوشه پایین سمت راست و انتخاب کنید تنظیمات نماد از پنل سریع.تنظیمات سیستم عامل کروم
 2. وقتی تنظیمات باز شد، را انتخاب کنید برنامه ها از پانل سمت چپ، و باید ببینید فروشگاه Google Play در ستون سمت راستGoogle Play در Chromebook کار نمی کند
 3. اگر شما ببینید برنامه‌ها و بازی‌ها را از Google Play در Chromebook خود نصب کنید گزینه، آن را روشن کنید.
 4. هنگامی که تأیید کردید فعال است، آن را باز کنید پرتاب کننده، و شما باید ببینید فروشگاه Play برنامهGoogle Play در Chromebook کار نمی کند

6. از حالت مهمان خارج شوید

اگر حالت مهمان را در Chromebook خود فعال کرده باشید، کاربر مهمان نمی‌تواند برنامه‌ها را نصب یا حذف نصب کند. بنابراین، Google Play نمایش داده نمی شود.

اگر به دلایلی در حالت مهمان هستید، از آن خارج شوید و دوباره با اعتبار حساب Google خود وارد شوید. پس از آن، برای نصب برنامه ها باید به Google Play دسترسی داشته باشید.

از Chromebook مهمان خارج شوید

7. کش گوگل پلی را پاک کنید

مانند پاک کردن حافظه پنهان در Android برای رفع خرابی یا ثابت شدن برنامه‌ها، می‌توانید حافظه پنهان Google Play را در Chromebook پاک کنید.

برای پاک کردن کش برنامه Play Store، موارد زیر را انجام دهید:

 1. هدایت به تنظیمات > برنامه‌ها > برنامه‌های خود را مدیریت کنید.
 2. به پایین بروید و روی آن کلیک کنید فروشگاه Play گزینه ای از لیست مواردGoogle Play در Chromebook کار نمی کند
 3. انتخاب تنظیمات و مجوزهای بیشتر گزینه.Google Play در Chromebook کار نمی کند
 4. را کلیک کنید ذخیره سازی در صفحه اطلاعات برنامهGoogle Play در Chromebook کار نمی کند
 5. بعد، روی پاک کردن حافظه پنهان دکمه.
 6. کلیک خوب هنگامی که پیام تأیید ظاهر می شود.
 7. پس از تأیید گزینه پاک کردن حافظه پنهان، این مورد را مشاهده خواهید کرد داده های کاربر، و حافظه پنهان ورودی ها نشان داده خواهد شد 0.Google Play در Chromebook کار نمی کند

پس از پاک کردن کش، گوگل پلی را باز کنید و ببینید کار می کند یا خیر.

8. Chromebook Diagnostics را بررسی کنید

اگر همچنان در راه اندازی Google Play با مشکل مواجه باشید، ممکن است مشکل عمیق تری باشد. بنابراین، یک اسکن تشخیصی را در Chromebook خود اجرا کنید. اسکن عیب‌یابی به شناسایی مشکلات سخت‌افزار Chromebook شما، مانند CPU، RAM، باتری و سایر اجزا کمک می‌کند.

ابزار Diagnostics به شما این امکان را می دهد که اجزای جداگانه را آزمایش کنید و کمک کنید که کدام یک مشکل دارد. اگر می‌توانید مؤلفه مشکل‌ساز را تعیین کنید و آن را فعال کنید، Google Play را دوباره راه‌اندازی کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اجرای اسکن، با نحوه استفاده از ابزار تشخیص در Chromebook آشنا شوید.

ابزار تشخیص

از Chromebook بیشتر دریافت کنید

اگر مشکلی با کار نکردن فروشگاه Google Play در Chromebook خود دارید، استفاده از یکی دو گزینه از گزینه‌های بالا باید آن را راه‌اندازی کند. اگر Google Play را نمی‌بینید و نمی‌توانید آن را فعال کنید، ممکن است توسط سرپرست فناوری اطلاعات در مدرسه یا محل کار شما غیرفعال شود. در این صورت، باید با ادمین صحبت کنید تا آن را روشن کنید.

در Chromebook می‌توانید کارهای بیشتری نسبت به اجرای برنامه‌های Android انجام دهید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از شخصیت‌های درونی خود استقبال کنید، می‌توانید برنامه‌های لینوکس را اجرا کنید. موارد دیگری که ممکن است به آنها علاقه داشته باشید شامل ضبط صفحه در Chromebook یا اتصال AirPods به آن است.

البته، موارد دیگری مانند مشکل در صدا ممکن است در Chromebook شما اشتباه باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن، درباره رفع عدم کارکرد صدا در Chromebook بخوانید. و اگر با میکروفون مشکل دارید، یاد بگیرید که چگونه میکروفون در Chromebook کار نمی کند.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *