نحوه رفع مشکل عدم یافتن دستگاه مشخص توسط ویندوز


اگر نمی توانید به دستگاهی در رایانه شخصی ویندوزی خود دسترسی پیدا کنید، چندین راه حل وجود دارد که می توانید امتحان کنید. این راهنما را بخوانید تا بدانید چگونه شروع کنید.

آیا روی رایانه شخصی ویندوزی خود کار می کنید و با مشکلی روبرو شده اید که نمی تواند دستگاه مشخصی را پیدا کند؟ خبر خوب این است که چندین راه حل برای رفع خطاهای “ویندوز نمی تواند دستگاه مشخص شده را پیدا کند” وجود دارد.

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد. هنگام دسترسی به یک فایل یا پوشه، ممکن است به دلیل از دست دادن مجوزها باشد. همچنین اگر دستگاهی (مانند هارد دیسک قابل حمل) به درستی وصل نشده باشد یا به درستی روشن نشود، ممکن است اتفاق بیفتد.

یک مشکل جدی تر نیز می تواند دلیل این مشکل باشد، مانند عفونت بدافزار. اگر در تلاش برای رفع مشکلی هستید که ویندوز نمی تواند خطای دستگاه مشخص شده را پیدا کند، مراحل زیر را دنبال کنید.

مطمئن شوید که دستگاه متصل و شناخته شده است

اگر سیستم شما نتواند دستگاهی را که می‌خواهید با آن ارتباط برقرار کنید پیدا کند، ممکن است به درستی متصل نشده باشد. حتی اگر فکر می‌کنید وصل است، کابل USB متصل به دستگاه را بردارید و دوباره آن را وصل کنید. باید منتظر بمانید تا صدای «صدا» را بشنوید که به شما اطلاع می‌دهد به درستی متصل شده است.

پس از شنیدن صدای زنگ دوباره سعی کنید به دستگاه دسترسی پیدا کنید—باید کار کند. اگر نه، کابل یا پورت USB دیگری را امتحان کنید. اگر با پورت USB دیگری کار کند، اتصال پورت رایانه شما ممکن است آسیب ببیند. اگر بند ناف جدید شما کار می کند، به استفاده از آن ادامه دهید یا یک سیم جدید بخرید. همچنین ممکن است بخواهید راه حل را با وصل کردن آن به یک رایانه جداگانه (در صورت وجود) تأیید کنید.

همچنین، اگر رسانه‌های ذخیره‌سازی قدیمی مانند کارت‌های SD و حتی یک DVD یا CD دارید، مطمئن شوید که به درستی متصل شده‌اند و توسط ویندوز شناسایی شده‌اند.

اتصال شبکه خود را تأیید کنید

اگر فایلی که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید روی یک سرور یا NAS است، مطمئن شوید که به شبکه متصل است و به درستی برای اشتراک‌گذاری موارد با دستگاه شما پیکربندی شده است. دستگاه شبکه را مجدداً بررسی کنید و مطمئن شوید که کابل‌های آن وصل شده و در صورت لزوم روشن است.

یک راه حل اساسی وصل کردن یک درایو فلش USB به سرور یا NAS است. از موارد مورد نیاز خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آنها را به رایانه شخصی خود بیاورید. پس از آن، می توانید عیب یابی بیشتر اتصال شبکه را انجام دهید. با اصلاح گزینه های اشتراک گذاری شبکه در ویندوز شروع کنید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا پینگ بالایی در شبکه مشاهده می کنید یا خیر.

برای بدافزار بررسی کنید

اگر ویروس یا بدافزاری در اعماق سیستم خود دارید، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در پیدا نکردن دستگاه، مسیر یا پوشه مشخص شده توسط ویندوز شود. برای بررسی، می توانید یک اسکن سیستم را با برنامه امنیتی داخلی مایکروسافت تکمیل کنید.

مجموعه Microsoft Security در ویندوز سیستم شما را در برابر ویروس ها و سایر بدافزارها در زمان واقعی محافظت می کند. با این حال، شما باید a را اجرا کنید اسکن کامل سیستم تا مطمئن شوید که کامپیوتر شما عاری از ویروس است. پس از اجرای اسکن، برنامه امنیتی ویندوز را برای حداکثر محافظت در برابر تهدیدات آینده تنظیم کنید.

رفع مشکل Windows نمی تواند دستگاه مشخص شده را پیدا کند

اگر Windows Security چیزی پیدا نکرد، ممکن است نظر دومی را بخواهید. می توانید یک مجموعه امنیتی شخص ثالث جداگانه مانند Avast یا AVG Antivirus اجرا کنید. اگر چیزی پیدا نشد، عالی است. می توانید مشکل ویروس را رد کنید.

اگر موردی پیدا شد، حتماً دستورالعمل‌های حذف مجموعه امنیتی را دنبال کنید.

آنتی ویروس خود را به طور موقت غیرفعال کنید

از سوی دیگر، نرم افزار آنتی ویروسی که استفاده می کنید می تواند فایل های مشکوک را شناسایی کرده و از دسترسی جلوگیری کند. برای رفع مشکل، می توانید به طور موقت Windows Security یا آنتی ویروس شخص ثالث خود را غیرفعال کنید (اگر از یکی استفاده می کنید).

هنگامی که غیرفعال است، به فایل، مسیر یا دستگاه دسترسی پیدا کنید تا ببینید آیا خطا رخ می دهد یا خیر.

رفع مشکل Windows نمی تواند دستگاه مشخص شده را پیدا کند

بررسی و رفع خرابی فایل سیستم

اگر هنوز نمی توانید به دستگاه مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید، ممکن است مشکلی با خرابی فایل سیستم وجود داشته باشد. خوشبختانه ویندوز دارای دو ابزار داخلی است که به راحتی از خط فرمان اجرا می شوند. اجرای اسکن های SFC و DISM فایل های خراب را در سیستم عامل شناسایی و تعمیر می کند.

توجه داشته باشید: تکمیل این اسکن ها ممکن است زمان زیادی طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که از کار شما نسخه پشتیبان تهیه شده است و برای اجرای آنها زمان دارید. مدت زمانی که طول می کشد بین سیستم ها متفاوت است.

برای اجرای اسکن SFC و DISM:

  1. منوی Start را باز کنید.
  2. تایپ کنید پاورشل و کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه در سمت راست شروع کنید دکمه.ویژگی های پشتیبانی شده پاور کامپیوتر در ویندوز 11 را بررسی کنید
  3. هنگامی که ترمینال راه اندازی شد، دستور زیر را تایپ کرده و ضربه بزنید وارد:
    sfc /scannowترمینال SFC-scannow
  4. پس از اتمام اسکن SFC، اجرای اسکن DISM برای یافتن و جایگزینی فایل های خراب SFC از دست رفته بهترین روش است.
  5. در حالی که ترمینال هنوز به عنوان مدیر باز است، دستور زیر را در ترمینال تایپ کرده و ضربه بزنید وارد:
    DISM /آنلاین /Cleanup-Image /RestoreHealthDISM اسکن ویندوز 11

پس از اتمام اسکن ها، سعی کنید به دستگاهی که خطا را از آن دریافت کرده اید دسترسی داشته باشید.

رفع خطاهای سخت افزاری ویندوز

اگر نمی‌توانید ویندوز را برای دسترسی به یک دستگاه متصل مجبور کنید، استفاده از یکی از راه‌حل‌های بالا باید شما را دوباره راه‌اندازی کند. این به شما امکان می دهد تا خطای “ویندوز نمی تواند دستگاه مشخص شده را پیدا کند” را برطرف کنید. همچنین لازم به ذکر است که ویندوز هر بار که دستگاه جدیدی به برق متصل می شود، یک حرف درایو جدید اختصاص می دهد. مطمئن شوید که در حال تلاش برای اتصال به مسیر درست هستید.

برای آسان‌تر کردن کارها، می‌توانید یک حرف دائمی به درایوهای قابل جابجایی اختصاص دهید یا یک حرف درایو را در ویندوز 10 یا 11 تغییر دهید. همچنین، اگر دستگاه غیرقابل دسترسی یک تلفن Android است، مطمئن شوید که برای انتقال فایل‌ها تنظیم شده است. برای آیفون، پس از اتصال به رایانه، به رایانه خود اجازه دسترسی به فایل‌ها، عکس‌ها و ویدیوها را بدهید.

اگر در حال اتصال یک دستگاه بلوتوث هستید، مطمئن شوید که اتصال قطع نشده است. و اگر هنوز با مشکل مواجه هستید، بهتر است یاد بگیرید که چگونه USB را در ویندوز 11 کار نمی کند.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *