نحوه رفع مشکل دانلود اپلیکیشن فروشگاه مایکروسافت


گاهی اوقات وقتی یک برنامه یا به روز رسانی برنامه را دانلود می کنید، گیر می کند. در اینجا نحوه رفع مشکل دانلود برنامه در مایکروسافت استور در ویندوز آمده است.

را فروشگاه مایکروسافت در ویندوز به شما امکان می دهد انواع برنامه ها و بازی های جدید را بر روی رایانه شخصی ویندوز خود نصب کنید. با این حال، مواقعی وجود دارد که یک برنامه (یا به روز رسانی برنامه) از فروشگاه مایکروسافت در طول فرآیند دانلود گیر می کند.

به جای دانلود یا به روز رسانی، برنامه یک چرخ چرخان بی پایان را نمایش می دهد و بارگیری یا به روز رسانی را کامل نمی کند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است برنامه شما از کار بیفتد.

با این حال، خبر خوب این است که برای رفع مشکل دانلود برنامه در برنامه مایکروسافت استور در ویندوز 10 یا 11، چند مرحله وجود دارد که می توانید انجام دهید.

فایل های کش فروشگاه مایکروسافت را پاک کنید

مانند هر برنامه یا دستگاهی، هرچه بیشتر از آن استفاده شود، فایل های موقت بیشتری جمع می شود. پاک کردن این فایل‌های موقت (که در مجموع به عنوان فایل‌های کش شناخته می‌شوند) می‌تواند به رفع مشکل دانلودهای گیر کرده در فروشگاه مایکروسافت کمک کند. نکته خوب این است که می توانید کش محلی فروشگاه را از خط فرمان پاک کنید.

برای پاک کردن فایل های کش مایکروسافت استور:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز + R میانبر برای راه اندازی اجرا کن گفتگو
 2. تایپ کنید wsreset.exe در محاوره Run کلیک کنید خوب یا ضربه بزنید وارد.رفع مشکل دانلود برنامه
 3. یک خط فرمان خالی مختصر در طول فرآیند ریست نمایش داده می شود که طبیعی است. را فروشگاه مایکروسافت سپس راه اندازی می شود (یا در صورت باز بودن دوباره راه اندازی می شود).wsreset-Blank Command Prompt

این فرآیند فقط باید چند ثانیه طول بکشد، اما مدت زمانی که طول می کشد بین سیستم ها متفاوت است. وقتی فروشگاه راه‌اندازی شد، می‌توانید دوباره برنامه یا به‌روزرسانی برنامه خود را دانلود کنید و نباید گیر کند.

عیب‌یابی فروشگاه مایکروسافت را اجرا کنید

اگر بازنشانی فروشگاه کار نکرد، می‌توانید به عیب‌یاب فروشگاه مایکروسافت مراجعه کنید. فروشگاه مایکروسافت را برای مشکلات اسکن می کند و سعی می کند مشکل را برطرف کند.

برای اجرای عیب یاب فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 11:

 1. باز کن منوی شروع.
 2. انتخاب کنید تنظیمات برنامهتارت تنظیمات ویندوز 11
 3. که در تنظیمات، انتخاب کنید سیستم از سمت چپ
 4. به پایین اسکرول کنید سیستم در سمت راست و انتخاب کنید عیب یابی.عیب یابی سیستم فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 11 کار نمی کند
 5. بعد، را انتخاب کنید دیگر عیب یابی می کند گزینه.
 6. به پایین بروید و روی آن کلیک کنید اجرا کن دکمه کنار برنامه های فروشگاه مایکروسافت گزینه.رفع Stuck App Download در مایکروسافت استور
 7. صبر کنید تا عیب یاب مشکلات را شناسایی و برطرف کند.
 8. اگر از شما خواسته شد، هر دستورالعمل اضافی روی صفحه را دنبال کنید.گیر کرده دانلود برنامه در مایکروسافت استور

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که دانلود برنامه گیر کرده ممکن است به دلیل مشکل در Windows Update باشد. بنابراین، ممکن است بخواهید برنامه را اجرا کنید عیب یاب Windows Update هم. در همان بخش است و به همان صورت کار می کند.

رفع مشکل دانلود برنامه

اجرای عیب یاب فروشگاه مایکروسافت در ویندوز 10

اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، می توانید عیب یاب فروشگاه مایکروسافت را با باز کردن آن اجرا کنید تنظیمات منو از طریق منوی استارت.

که در تنظیمات، انتخاب کنید به روز رسانی و امنیت > عیب یابی > عیب یاب اضافی. به پایین اسکرول کنید برنامه های فروشگاه ویندوز گزینه و کلیک کنید عیب یاب را اجرا کنید دکمه.

برای رفع مشکل دانلود برنامه مایکروسافت استور، دوباره ثبت نام کنید

اگر بارگیری‌ها هنوز گیر کرده‌اند، می‌توانید با اجرای PowerShell با امتیازات بالا، فروشگاه مایکروسافت را مجدداً ثبت کنید.

برای ثبت مجدد فروشگاه مایکروسافت با PowerShell:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، جستجو کنید پاورشلو روی آن کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه سمت راستویندوز 11 پاورشل را به عنوان مدیر اجرا می کند
 2. وقتی ترمینال باز شد دستور زیر را Paste کرده و بزنید وارد:
  "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + 'AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"

  رفع مشکل دانلود برنامه

اجرای دستور یک یا دو ثانیه طول می کشد. پس از تکمیل، فروشگاه مایکروسافت را راه اندازی کنید—مشکل دانلود یا به روز رسانی برنامه گیر کرده باید حل شود.

اجرای برنامه ها در ویندوز

اگر می‌بینید که تعداد زیادی از برنامه‌ها یا بارگیری‌های به‌روزرسانی برنامه‌ها در فروشگاه مایکروسافت گیر کرده‌اند، از یکی از گزینه‌های بالا استفاده کنید تا دوباره کارها انجام شود. همچنین شایان ذکر است که مشکل را می توان با یک مرحله اساسی مانند راه اندازی مجدد رایانه حل کرد. اگر اینطور نیست، به جای آن مراحل بالا را دنبال کنید.

کیفیت برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت و قابلیت آنها در طول سال‌ها به رشد خود ادامه داده است. در نتیجه، برنامه‌ها توسط مایکروسافت امضا شده‌اند—اگر کاربر بی‌تجربه‌ای دارید، ممکن است بخواهید ویندوز 11 را طوری تنظیم کنید که فقط برنامه‌های فروشگاه را نصب کند. اگر مشکلات دیگری دارید، راهنمای ما در مورد تعمیر فروشگاه مایکروسافت را بررسی کنید.

اگر از ویندوز 11 استفاده می کنید، ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه برنامه ها را حذف کنید. همچنین ممکن است به نحوه غیرفعال کردن برنامه های راه اندازی برای بهبود زمان بوت در ویندوز 11 علاقه مند باشید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *