نحوه رفع ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR در کروم


آیا با خطای 0x8007045d در رایانه شخصی ویندوزی خود مواجه می شوید؟ یعنی ویندوز نمی تواند فایلی را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید بخواند. اگر می خواهید آن را برطرف کنید، این راهنما را دنبال کنید.

آیا شما یک را می بینید 0x8007045d پیغام خطا در کامپیوتر ویندوز شما؟ این خطا به این معنی است که ویندوز قادر به یافتن یا خواندن فایل‌ها در سیستم شما نیست و نمی‌تواند عملیاتی مانند نصب برنامه یا به‌روزرسانی سیستم را کامل کند.

دلایل متعددی برای این خطا وجود دارد که دسترسی ویندوز به فایل های خاص را متوقف می کند. این شامل خرابی فایل سیستم، رسانه ذخیره‌سازی ناخوانا، درایورهای قدیمی یا یک فایل گم شده است.

خبر خوب این است که ما راه‌حل‌هایی داریم که می‌توانیم آن‌ها را رفع کنیم که در ویندوز 11 و ویندوز 10 کار می‌کنند. اگر مطمئن نیستید که چگونه خطای 0x8007045d را در ویندوز برطرف کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

خطای 0x8007045d در ویندوز چیست؟

شما اغلب این خطا را می بینید زیرا ویندوز نمی تواند فایل خاصی را که برای یک عملیات لازم است پیدا کند یا بخواند. برای مثال، ممکن است هنگام تلاش برای به‌روزرسانی ویندوز یا به‌روزرسانی یک برنامه یا برنامه از یک منبع خارجی، این خطا را دریافت کنید.

رفع خطای 0x8007045d در ویندوز

اگر ویندوز نتواند فایل های مشخص شده را پیدا کند یا نخواند، سیستم شما خطا را باز می کند. به عنوان مثال، زمانی که ویندوز در حال تلاش برای خواندن رسانه های نوری خراشیده شده، کپی فایل ها از درایو خارجی یا دانلود ناقص از اینترنت است، می توانید این خطا را دریافت کنید.

کامپیوتر ویندوز خود را مجددا راه اندازی کنید

اولین چیزی که باید امتحان کنید، راه اندازی مجدد رایانه شخصی است. راه‌اندازی مجدد حافظه نهان را خالی می‌کند، RAM را پاک می‌کند و شروعی تازه ایجاد می‌کند. راه اندازی مجدد می تواند سایر مشکلات جزئی رایانه شما را حل کند و به طور بالقوه خطا را پاک کند.

دکمه استارت ویندوز 11 را خاموش کنید

به روز رسانی ویندوز را بررسی کنید

کار مهم دیگری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید رایانه شما آخرین به روز رسانی ها را دارد. سیستم ویندوز شما به‌روزرسانی‌ها را در پس‌زمینه انجام می‌دهد، اما اگر می‌خواهید جدیدترین‌ها را داشته باشید، باید Windows Update را به صورت دستی بررسی کنید.

0x8007045d می تواند به دلیل یک باگ سیستم باشد و به روز رسانی های ویندوز شامل چندین رفع اشکال است که می تواند خطا را برطرف کند.

درایوهای داخلی و خارجی خود را بررسی کنید

اگر هنگام تلاش برای کپی کردن یا دسترسی از یک منبع خارجی (درایو فلش USB، CD، DVD، هارد دیسک محلی)، با خطا مواجه شدید، اتصالات را بررسی خواهید کرد. اگر یک درایو USB به درستی متصل نباشد یا توسط ویندوز شناسایی نشود، این خطا را ایجاد می کند.

درایو را با جدا کردن از برق، وصل کردن مجدد آن و اطمینان از شناسایی آن توسط ویندوز، مجدداً در جای خود قرار دهید. به اتصال “chime” گوش دهید یا مطمئن شوید که می توانید آن را در File Explorer ببینید. اگر شناسایی نشد، ممکن است مشکل از پورت USB باشد. آن را به پورت دیگری وصل کنید و ببینید آیا شناسایی شده است یا خیر.

اگر از سی دی یا دی وی دی استفاده می کنید، مطمئن شوید که در یک دیسک دیگر کار می کند و ببینید که آیا کار می کند یا خیر. اگر کار می‌کند، دیسک خود را تمیز کنید و دوباره امتحان کنید یا درایو را در رایانه دیگری قرار دهید، اگر دارید، و فایل‌های روی دیسک را در یک درایو USB فعال کپی کنید و آنها را به آن منتقل کنید.

عیب یاب سخت افزار و دستگاه را اجرا کنید

ویندوز شامل عیب یابی سخت افزار و دستگاه ها که به شما امکان می دهد مشکلات دستگاه های متصل را اسکن، شناسایی و رفع کنید. می توانید عیب یاب را در هر دو ویندوز 10 و 11 اجرا کنید.

برای اجرای عیب یاب سخت افزار و دستگاه در ویندوز:

 1. باز کن شروع کنید منو.
 2. تایپ کنید پاورشل و کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه سمت راستمدیریت پاورشل
 3. هنگامی که ترمینال باز شد، دستور زیر را تایپ کرده و ضربه بزنید وارد:
  exe -id DeviceDiagnostic

  رفع خطای 0x8007045d در ویندوز

 4. این عیب یاب سخت افزار و دستگاه ها راه اندازی خواهد شد.
 5. کلیک بعد.رفع خطای 0x8007045d در ویندوز
 6. صبر کنید تا عیب‌یاب سیستم شما را اسکن کند تا خطاها را بررسی کند و برای رفع مشکلات کشف‌شده و اعمال اصلاحات، جادوگر روی صفحه را دنبال کنید.
 7. پس از تکمیل جادوگر، خلاصه ای از عیب یابی را ارائه می دهد و کلیک کنید بستن.رفع خطای 0x8007045d در ویندوز

توجه داشته باشید: اگر اطلاعات بیشتری از ابزار عیب‌یابی می‌خواهید، روی آن کلیک کنید مشاهده اطلاعات دقیق ارتباط دادن. اطلاعات بیشتری در مورد سخت افزار و دستگاه ها با پیوندهایی به اطلاعات بیشتر دریافت خواهید کرد.

رفع خطای 0x8007045d در ویندوز

فایل ها را در ماشین محلی کپی کنید

اگر اتصال از دستگاه خارجی مشکل داشته باشد، ویندوز همچنان خطا را باز می کند زیرا نمی تواند فایل را بخواند. با این حال، می‌توانید فایل‌های مورد نیاز خود را در درایو محلی خود کپی کرده و در صورت لزوم به آنها هدایت کنید.

اگر یک فایل اجرایی است که نصب نمی‌شود، می‌توانید آن و فایل‌های مرتبط را در درایو محلی خود کپی کنید و نصب‌کننده را بدون دریافت خطا اجرا کنید.

فایل های خود را دوباره دانلود کنید

اگر فایل‌ها را دانلود کردید و خطا از شبکه ظاهر شد، احتمالاً فایل خراب یا ناقص است. خراب شدن فایل ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، اما معمولاً در صورتی اتفاق می‌افتد که دانلود متوقف شود یا دانلود برنامه گیر کند.

فایلی را که خطای ظاهر شده را حذف کرده و دوباره از منبع اصلی خود دانلود کنید. باید بدون خطا اجرا شود

به روز رسانی درایورهای دستگاه

یکی دیگر از مکان‌های ضروری برای نگاه کردن، درایورهای دستگاه شما است. درایورهای USB یا CD/DVD reader شما ممکن است قدیمی باشند. در چنین حالتی، می‌خواهید آخرین به‌روزرسانی‌های درایور دستگاه را نصب کنید.

برای به روز رسانی درایورهای دستگاه در ویندوز:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز برای باز کردن استاrt منو.
 2. تایپ کنید مدیریت دستگاه و نتیجه برتر را در زیر انتخاب کنید بهترین مسابقه.
 3. دسته دستگاه (در این مورد، کنترلرهای USB) را گسترش دهید، روی دستگاه کلیک راست کرده و کلیک کنید درایور را به روز کنید از منورفع خطای 0x8007045d در ویندوز
 4. انتخاب کنید جستجوی خودکار درایورها گزینه ای برای یافتن و نصب به روز رسانی ویندوز. یا، انتخاب کنید کامپیوتر من را برای درایورها جستجو کنید گزینه نصب دستی درایور

رفع خطاهای دستگاه در ویندوز

اگر در ویندوز 11 یا ویندوز 10 با خطای 0x8007045d مواجه شدید، با استفاده از یکی از راه حل های بالا باید آن را برطرف کنید تا بتوانید به کار خود ادامه دهید. همچنین شایان ذکر است که اگر ویندوز نمی تواند سی دی یا دی وی دی را به دلیل خراشیدگی بخواند، ممکن است کمی مشکل باشد.

اگر نمی توانید داده ها را از دیسک نوری دریافت کنید، می توانید یک کیت تعمیر دیسک یا یک راه حل تعمیر دیسک مایع را امتحان کنید و امیدوارم آن را به حالت خوانا برسانید.

البته ویندوز خطاهای دیگری هم دارد که به وجود می آیند، اما ما برخی از آنها را رفع کرده ایم. برای مثال، رفع خطای Clock Watchdog Timeout یا رفع خطای ERR_CONNECTION_TIMED_OUT را یاد بگیرید.

سایر مشکلاتی که ممکن است نیاز به رفع آنها با ویندوز داشته باشید، اصلاً کد تولید نمی کنند. به عنوان مثال، یاد بگیرید که صفحه سیاه را در ویندوز 11 تعمیر کنید یا اگر گیمر هستید، کار نکردن Steam در ویندوز را برطرف کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *