نحوه رفع خطای شبکه ناشناس در ویندوز 11


Windows Resource Protection نمی تواند عملیات درخواستی را انجام دهد خطایی است که با استفاده از ابزار SFC در ویندوز ظاهر می شود. برای رفع آن، این راهنما را دنبال کنید.

اجرای اسکن System File Checker (یا SFC) برای حل چندین خطای ویندوز ضروری است. اما اگر SFC یک ” را نمایش دهد چه اتفاقی می افتدWindows Resource Protection نتوانست عملیات درخواستی را انجام دهد“خطا؟

مانند داشتن توانایی رفع عدم کارکرد PowerShell در ویندوز، می توانید از مراحل مختلف برای رفع خطای حفاظت از منابع SFC استفاده کنید.

اسکن SFC یک ابزار تشخیصی داخلی رایج است که فایل های سیستمی خراب را اسکن کرده و آنها را تعمیر می کند. بنابراین، اگر SFC یک خطای حفاظت از منابع ویندوز را نشان می‌دهد، می‌توانید از دیگر ابزارهای داخلی استفاده کنید تا دوباره کار کند.

رفع خطاهای حفاظت از منابع ویندوز

Windows Resource Protection (WRP) منبعی در سیستم عامل است که از فایل‌های حیاتی سیستم، پوشه‌ها و کلیدهای رجیستری محافظت می‌کند. WRP از این اجزای مهم سیستم عامل محافظت می کند تا از خرابی برنامه و سیستم جلوگیری کند.

اگر WRP به دلیل تداخل مؤلفه‌ها (به عنوان مثال از SFC) نتواند کار کند، ممکن است تصمیم بگیرد که تغییرات به سیستم شما آسیب برساند و خطا ایجاد کند. موارد متعددی می‌توانند در اینجا نقش داشته باشند، از نقص فرمان گرفته تا یک سرویس متناقض یا تداخل برنامه. علت هر چه باشد، می‌توانید از گزینه‌های زیر برای رفع خطای حفاظت از منابع استفاده کنید.

توجه داشته باشید: این مقاله عمدتا از اسکرین شات های ویندوز 10 استفاده می کند، اما در صورت دریافت خطای حفاظت از منابع در ویندوز 11، می توانید از همین مراحل استفاده کنید.

ابزار ChkDsk را اجرا کنید

در حالی که sfc /scannow ممکن است دستور کار نکند، می توانید از آن استفاده کنید ChkDsk ابزار برای رفع مشکل ChkDsk همچنین یک ابزار خط فرمان است که درایو شما را برای خطاها اسکن می کند و آنها را تعمیر می کند.

برای اجرای ChkDsk در ویندوز:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز، نوع پاورشلو روی آن کلیک کنید به عنوان Administrator اجرا شود گزینه از شروع کنید منو.اسکن های DISM و SFC را اجرا کنید
 2. وقتی که پاورشل ترمینال راه اندازی می شود، دستور زیر را تایپ کرده و فشار دهید وارد:
  chkdsk C: /r
 3. وقتی پیام زمان‌بندی اسکن ظاهر شد، تایپ کنید Y و فشار دهید وارد.حفاظت از منابع ویندوز
 4. PowerShell را ببندید، کار خود را ذخیره کنید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.
 5. ابزار ChkDsk خطاهای درایو شما را اسکن می کند و در صورت لزوم آنها را تعمیر می کند. اسکن ممکن است مدتی طول بکشد تا تکمیل شود و اعلانی را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد در حال اجرا است.

وقتی ChkDsk کامل شد، PowerShell را باز کنید و سعی کنید آن را اجرا کنید sfc /scannow فرمان همچنین، توجه داشته باشید که می توانید اجرا کنید ChkDsk ابزار از Command Prompt با امتیازات بالا.

SFC را در حالت ایمن اجرا کنید

معمولاً اسکن ChkDsk اغلب مشکل را برطرف می کند، اما اگر این کار را نکرد، هنوز گزینه هایی دارید. یکی از آنها اجرای ابزار SFC در حالت Safe Mode است. اجرای SFC در حالت ایمن پتانسیل برنامه ها و سرویس های متناقض را از بین می برد.

برای بوت کردن ویندوز در حالت Safe Mode:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + R برای راه اندازی اجرا کن پنجره محاوره ای
 2. تایپ کنید msconfig و کلیک کنید خوب یا فشار دهید وارد.
 3. انتخاب کنید چکمه برگه در بالا، و بررسی کنید بوت امن و حداقل زیر گزینه های بوت بخش.
 4. کلیک درخواست دادن و خوب و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.حفاظت از منابع ویندوز
 5. رایانه شما تنها با خدمات و اجزای ضروری ویندوز را به حالت Safe Mode بوت می کند.
 6. PowerShell یا Command Prompt را با امتیازات بالا راه اندازی کنید و آن را اجرا کنید sfc /scannow دستور دهید تا ببینید آیا بدون خطا کار می کند یا خیر.

Windows Modules Installer را فعال کنید

Windows Modules Installer باید فعال باشد تا SFC بتواند منابع WRP گم شده یا خراب را تغییر دهد. SFC باید به طور خودکار سرویس را قبل از اسکن فعال کند، اما برای اطمینان از اجرا شدن آن باید دوباره بررسی کنید.

برای اطمینان از اجرا شدن Windows Modules Installer:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + R.
 2. تایپ کنید services.msc و کلیک کنید خوب.
 3. دوبار کلیک کنید نصب کننده ماژول های ویندوز سرویس.
 4. اطمینان حاصل کنید نوع راه اندازی گزینه تنظیم شده است کتابچه راهنمای و کلیک کنید خوب.حفاظت از منابع ویندوز
 5. اگر نوع راه اندازی روی غیرفعال تنظیم شده بود، می تواند دلیل کار نکردن SFC باشد. بنابراین، ترمینال را با امتیازات بالا باز کنید و ببینید آیا می توانید اسکن SFC را بدون خطا اجرا کنید.

از تعمیر خودکار ویندوز استفاده کنید

اگر همچنان با ارور منبع مشکل دارید، می توانید از گزینه Windows Automatic Repair استفاده کنید. ویندوز خطاهای سیستم یا پیکربندی نادرست را بررسی می کند و آنها را بازنشانی می کند. این یک تنظیم مجدد رایانه شخصی نیست و فایل ها را حذف یا تنظیمات شما را برمی گرداند.

برای استفاده از گزینه Windows Automatic Repair:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + I راه انداختن تنظیمات.
 2. انتخاب کنید به روز رسانی و امنیت.
 3. انتخاب کنید بازیابی > راه اندازی پیشرفته و فشار دهید اکنون دوباره راه اندازی کنید دکمه.
 4. در ویندوز 11، به تنظیمات > سیستم > بازیابی و کلیک کنید اکنون دوباره راه اندازی کنید دکمه کنار راه اندازی پیشرفته گزینه.حفاظت از منابع ویندوز
 5. رایانه شما مجدداً راه اندازی می شود و منوی آبی با آن ارائه می شود گزینه های پیشرفته.
 6. انتخاب کنید تعمیر اتوماتیک گزینه.

اجازه دهید فرآیند اجرا شود و پس از تکمیل، وارد شوید و دستور SFC را اجرا کنید تا ببینید آیا می‌تواند اسکن را با موفقیت اجرا کند یا خیر.

مراحل بالا باید خطای WRP را که SFC تولید می کند برطرف کند. اما اگر مشکل برطرف نشد، می توانید به عنوان آخرین راه حل، ویندوز را دوباره نصب کنید. فقط مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از سیستم اخیر دارید تا بتوانید ویندوز را از یک تصویر سیستم بازیابی کنید.

رفع خطاهای سیستم ویندوز

با استفاده از مراحل بالا، باید بتوانید سریعاً خطای Windows Resource Protection قادر به انجام خطای عملیات درخواستی در ویندوز 11 نبود را برطرف کنید.

اگر با ویندوز مشکلی دارید، صرف نظر از اینکه چیست، اجرای ابزار SFC در اکثر موارد برای کمک به رفع مشکل حیاتی است. با این حال، اگر به شما یک خطای حفاظت از منابع ویندوز بدهد، خوشبختانه، سایر ابزارهای داخلی سیستم به شما امکان می دهند آن را برطرف کنید. با این حال، خطاهای دیگری در ویندوز وجود دارد که ممکن است لازم باشد آنها را برطرف کنید.

برای مثال، ممکن است لازم باشد خطای 0x8007045d را در ویندوز برطرف کنید یا خطای ERR_CONNECTION_TIMED_OUT را در ویندوز برطرف کنید. علاوه بر خطاهای سیستمی و سایر نرم افزارها، می توانید با سخت افزار مشکل داشته باشید و باید خطاهای کد 43 دستگاه را برطرف کنید.

و چاپگرها همیشه خطاهایی ظاهر می‌شوند—اگر مشکلات چاپی را مشاهده می‌کنید، ممکن است لازم باشد خطاهای اسپولر چاپ را در ویندوز بعدی برطرف کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *