هانا استرایکر / How-To Geek
  1. به وب سایت پلتفرم OpenAI به آدرس platform.openai.com بروید و با یک حساب OpenAI وارد شوید.
  2. روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و “View API Keys” را انتخاب کنید.
  3. برای ایجاد یک کلید API جدید، روی «ایجاد کلید مخفی جدید» کلیک کنید.

اکنون بسیاری از برنامه ها و ابزارهای هوش مصنوعی نیاز دارند که کلید OpenAI API خود را به همراه داشته باشید. شما می توانید یکی را در وب سایت OpenAI ایجاد کنید، و با 5 دلار اعتبار رایگان همراه است. در اینجا نحوه شروع با API OpenAI برای دریافت ویژگی های هوش مصنوعی به سبک ChatGPT در خارج از رابط استاندارد ChatGPT آورده شده است.

نحوه دریافت کلید OpenAI API

برای شروع، به وب سایت پلتفرم رسمی OpenAI بروید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، با انجام مراحل ساده در وب‌سایت یک حساب کاربری ایجاد کنید. پس از آن، می‌توانید آدرس ایمیل و رمز عبور مرتبط با حساب OpenAI خود را وارد کنید تا با یک حساب Google یا Microsoft موجود وارد شوید یا وارد شوید.

پس از ایجاد یک حساب کاربری یا وارد شدن به یک حساب کاربری موجود، نام و نماد نمایه خود را در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی پلتفرم OpenAI خواهید دید.

برای دریافت کلید API، روی نام خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا منوی کشویی ظاهر شود. سپس روی گزینه «View API keys» کلیک کنید.

فلش‌های قرمز شماره‌دار نحوه دسترسی به صفحه در وب‌سایت OpenAI را نشان می‌دهد که در آن می‌توانید یک کلید API ایجاد کنید.

در این مرحله، شما در صفحه‌ای قرار خواهید گرفت که گزینه‌ای برای «ایجاد کلید مخفی جدید» در نزدیکی مرکز دارد. اگر کلید API ندارید، روی این دکمه کلیک کنید تا یکی را دریافت کنید. مطمئن شوید که کلید API را در اسرع وقت ذخیره کنید. پس از بسته شدن پنجره ای که آن را نشان می دهد، نمی توانید آن را دوباره باز کنید.

یک فلش قرمز که به دکمه ای اشاره می کند که می گوید "کلید مخفی جدید ایجاد کنید".

آیا کلید OpenAI API رایگان است؟

می توانید یک کلید OpenAI API به صورت رایگان ایجاد کنید. کاربران آزمایشی رایگان جدید 5 دلار (USD) اعتبار دریافت می کنند. اما این مدت پس از سه ماه منقضی می شود. هنگامی که اعتبار شما تمام شد یا منقضی شد، می توانید اطلاعات صورتحساب را وارد کنید تا به استفاده از API انتخابی خود ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که اگر هیچ اطلاعات صورت‌حساب را وارد نکنید، همچنان به ورود به سیستم دسترسی خواهید داشت اما نمی‌توانید درخواست‌های API بیشتری انجام دهید.

OpenAI محدودیت های نرخ را در سطح سازمان اعمال می کند. اگر از ابزارهای آنها برای تجارت استفاده می کنید، بسته به چند عامل باید هزینه بپردازید. محدودیت‌های نرخ به دو روش اندازه‌گیری می‌شوند: RPM (درخواست در دقیقه) و TPM (توکن در دقیقه).

اگر به دنبال هزینه های خاصی بر اساس مدل هوش مصنوعی هستید که می خواهید استفاده کنید (به عنوان مثال، GPT-4 یا gpt-3.5-turbo، همانطور که در ChatGPT استفاده می شود)، صفحه قیمت گذاری مدل AI OpenAI را بررسی کنید. در بسیاری از موارد، API می‌تواند بسیار ارزان‌تر از اشتراک پولی ChatGPT Plus باشد، اگرچه بستگی به میزان استفاده شما از آن دارد. برای یک نمای کلی از محدودیت‌های نرخ دقیق، مثال‌ها و سایر اطلاعات مفید، از صفحه محدودیت‌های نرخ OpenAI بازدید کنید.

مربوط: GPT 3.5 در مقابل GPT 4: تفاوت چیست؟

نحوه رفع «کلید نادرست API ارائه شده» برای OpenAI

قبل از ارسال شکایات ایمیل به OpenAI، باید موارد زیر را بررسی کنید:

  • برای اشتباهات تایپی و فضاهای اضافی در کلید API خود اسکن کنید
  • مطمئن شوید که از کلید API برای یک سازمان یا پروژه هوش مصنوعی دیگر استفاده نمی کنید
  • بررسی کنید که آیا کلید API شما حذف، غیرفعال یا ذخیره شده است

اجتناب از خطاهای ذکر شده در بالا می تواند به سرعت و به راحتی مشکل شما را حل کند و به شما امکان می دهد در اسرع وقت به کار خود بازگردید.

اگر کلید OpenAI API کار نمی کند چه باید کرد

اگر با وجود نداشتن هیچ یک از خطاهایی که در بالا ذکر کردیم، همچنان با مشکل مواجه هستید، قبل از تلاش مجدد، حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید.

برای اطمینان از اینکه کلید API شما به درستی قالب بندی شده است، می توانید به صفحه احراز هویت در وب سایت پلت فرم OpenAI مراجعه کنید. این صفحه به جزئیات در مورد چگونگی تأیید اینکه آیا API شما از طریق نحوه ارسال درخواست‌ها کار می‌کند یا خیر می‌پردازد و همچنین نمونه‌های مفیدی را فهرست می‌کند. اگر همه چیز شکست خورد، به طور بالقوه می توانید یک کلید API جدید ایجاد کنید (مراحل بالای این مقاله را دنبال کنید).

علاوه بر این، توصیه می‌کنیم نگاهی به مقاله OpenAI درباره بهترین شیوه‌ها برای ایمنی کلید API بیندازید. این می تواند به شما کمک کند تا از مشکلات رایج دوری کنید و همچنین نحوه عملکرد فرآیند API Key را توضیح می دهد.

مربوط: “API” چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *