نحوه خاموش کردن VPN در آیفون


VPN می تواند برای رمزگذاری ترافیک و پنهان کردن IP شما مفید باشد، اما ممکن است نخواهید همیشه آن را روشن کنید. در این راهنما نحوه خاموش کردن VPN در آیفون را بیاموزید.

یک شبکه خصوصی مجازی (یا VPN) یکی از بهترین راه‌ها برای خصوصی نگه داشتن مرورگر و محافظت از داده‌های شما است. مزایای بسیاری دیگر از استفاده از VPN وجود دارد، مانند دسترسی به محتوای محدود شده با مکان و مخفی کردن آدرس IP شما.

راه اندازی یک برنامه VPN در آیفون شما آسان است. پس از راه‌اندازی و اجرا، بسیاری از VPN‌ها را می‌توان برای اتصال خودکار تنظیم کرد، به طوری که هر زمان که به اینترنت وصل می‌شوید VPN شما همیشه در حال اجرا باشد.

با این حال، ممکن است مواقعی پیش بیاید که لازم باشد VPN خود را خاموش کنید. خبر خوب این است که انجام این کار نسبتاً ساده است، اگرچه ممکن است لازم باشد برخی از تنظیمات را تغییر دهید تا به محض خاموش کردن VPN خود دوباره به طور خودکار دوباره وصل نشود.

در اینجا نحوه خاموش کردن VPN در iPhone آورده شده است.

VPN چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، VPN مخفف شبکه خصوصی مجازی. به جای اتصال مستقیم به وب سایت ها، از طریق یک سرور راه دور که توسط ارائه دهنده VPN اجرا می شود هدایت می شوید. با مسیریابی از طریق این سرور، ارائه‌دهنده خدمات اینترنت شما (یا ISP) نمی‌تواند ببیند که از کدام وب‌سایت‌ها بازدید می‌کنید و همه داده‌هایی که به عقب و جلو فرستاده می‌شوند رمزگذاری شده‌اند.

اتصال از طریق یک سرور VPN به این معنی است که به نظر می رسد به جای موقعیت مکانی واقعی خود، از محل آن سرور وصل می شوید. اگر می خواهید به خدماتی دسترسی داشته باشید که بر اساس مکان محدود شده اند، این می تواند بسیار مفید باشد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید iPlayer بی‌بی‌سی را در خارج از بریتانیا تماشا کنید، می‌توانید از یک سرور VPN واقع در آن کشور استفاده کنید تا این سرویس را فریب دهید و فکر کنید که از بریتانیا وصل می‌شوید.

VPN هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی نیز بسیار مفید است. این شبکه ها اغلب بسیار ناامن هستند و می توانند به افراد اجازه دهند داده هایی مانند رمزهای عبور یا حتی اطلاعات کارت اعتباری شما را رهگیری کنند. با استفاده از VPN هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی، داده‌های شما رمزگذاری می‌شوند و از افتادن به دست افراد نادرست محافظت می‌کنند.

چرا می خواهید VPN خود را خاموش کنید؟

مزایای VPN واضح است، پس چرا می خواهید آن را خاموش کنید؟ خوب، استفاده از VPN دارای معایبی است. یکی از قابل توجه ترین آنها این است که از آنجایی که اتصال شما از طریق سرور دیگری هدایت می شود، اغلب شاهد کاهش قابل توجهی در سرعت اتصال خود خواهید بود.

برخی از وب سایت ها همچنین ممکن است اتصالاتی را که به نظر می رسد از یک سرور VPN می آیند مسدود کنند. در این موارد، ممکن است تصمیم بگیرید که می خواهید VPN خود را برای مدتی خاموش کنید.

نحوه خاموش کردن VPN در برنامه ارائه دهنده VPN

طیف گسترده ای از برنامه های VPN برای انتخاب وجود دارد. برخی رایگان هستند و برخی دیگر نیاز به هزینه ماهانه دارند. ما همیشه در هنگام استفاده از VPN رایگان احتیاط می کنیم. اگرچه برخی از ارائه دهندگان معتبر VPN یک سرویس VPN رایگان ارائه می دهند، اما اغلب با رشته های متصل هستند، بنابراین (در بسیاری از موارد) ارزش آن را ندارد که داده ها یا حریم خصوصی خود را با استفاده از آنها به خطر بیندازید.

اکثر برنامه‌های VPN به شما امکان می‌دهند مستقیماً در برنامه متصل و قطع شوید. روش انجام این کار به برنامه ای که استفاده می کنید بستگی دارد، اما ما نگاهی به نحوه انجام این کار در ProtonVPN خواهیم داشت.

برای خاموش کردن VPN در برنامه ProtonVPN:

 1. باز کن ProtonVPN برنامه
 2. وضعیت اتصال فعلی خود را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد.
  وضعیت اتصال protonvpn
 3. برای خاموش کردن VPN خود، روی ضربه بزنید قطع شدن.
  قطع اتصال protonvpn
 4. VPN شما اکنون نشان می دهد که متصل نیست.
 5. برای روشن کردن مجدد آن، روی ضربه بزنید اتصال سریع.
  اتصال سریع protonvpn

نحوه خاموش کردن VPN در تنظیمات آیفون

همچنین می‌توانید مستقیماً از طریق تنظیمات آیفون خود، بدون نیاز به باز کردن برنامه VPN، VPN را خاموش کنید. با این کار ارتباط VPN شما قطع می‌شود، اما برخی از برنامه‌ها یک تنظیم همیشه روشن دارند که به‌طور خودکار سعی می‌کند VPN شما را دوباره روشن کند. اگر اینطور است، می توانید از طریق تنظیمات آیفون نیز آن را غیرفعال کنید.

برای خاموش کردن VPN در تنظیمات آیفون:

 1. باز کن تنظیمات برنامه
  تنظیمات آیفون
 2. به پایین بروید VPN و سوئیچ را روی خاموش موقعیت
  vpn آیفون خاموش است
 3. اگر سوئیچ خاموش بماند، VPN شما قطع می شود، اما اگر دوباره روشن شود، به این معنی است که VPN شما برای اتصال خودکار تنظیم شده است.
 4. اگر این مورد است، به پایین بروید و ضربه بزنید عمومی.
  تنظیمات عمومی آیفون
 5. نزدیک پایین صفحه، روی ضربه بزنید VPN و مدیریت دستگاه
  vpn آیفون و مدیریت دستگاه
 6. ضربه زدن VPN.
  تنظیمات vpn آیفون
 7. فقط به زیر آن نگاه کنید وضعیت از شما تنظیمات VPN. پیامی مبنی بر اینکه VPN شما در صورت تقاضا متصل می شود را مشاهده خواهید کرد.
  iphone vpn اتصال در صورت تقاضا
 8. روی ضربه بزنید من نماد کنار VPN شما
  اطلاعات vpn آیفون
 9. تغییر وضعیت اتصال در صورت تقاضا به خاموش موقعیت
  iphone vpn اتصال در صورت تقاضا
 10. به صفحه قبلی برگردید و پیامی مبنی بر اینکه VPN شما در صورت تقاضا وصل خواهد شد دیگر نباید ظاهر شود.
 11. را تغییر دهید وضعیت سوئیچ به خاموش موقعیت
  سوئیچ متصل به vpn آیفون
 12. VPN شما اکنون قطع خواهد شد. تا زمانی که آن را تغییر دهید نمی تواند دوباره وصل شود وضعیت دوباره روشن کنید

چگونه یک برنامه VPN را غیرفعال کنیم

اگر می خواهید یک برنامه VPN را به طور کامل غیرفعال کنید، می توانید پیکربندی آن را از آیفون خود حذف کنید. برنامه VPN تا زمانی که به آن اجازه ندهید پیکربندی خود را دوباره به تلفن شما اضافه کند، نمی تواند متصل شود.

اگر قصد ندارید دوباره از این برنامه استفاده کنید، می توانید برای اندازه گیری خوب آن را از آیفون خود نیز حذف کنید.

برای غیرفعال کردن VPN در آیفون:

 1. راه اندازی کنید تنظیمات برنامه
  تنظیمات آیفون
 2. به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید عمومی.
  تنظیمات عمومی آیفون
 3. انتخاب کنید VPN و مدیریت دستگاه.
  vpn آیفون و مدیریت دستگاه
 4. ضربه زدن VPN.
  تنظیمات vpn آیفون
 5. VPN را که می خواهید غیرفعال کنید شناسایی کنید و روی آن ضربه بزنید من نماد کنار آن
  اطلاعات vpn آیفون
 6. در پایین صفحه، روی ضربه بزنید VPN را حذف کنید.
  پیکربندی vpn حذف آیفون
 7. ضربه زدن حذف برای تایید تصمیم شما
  آیفون حذف vpn
 8. پیکربندی VPN شما اکنون از آیفون شما حذف خواهد شد. برنامه شما تا زمانی که پیکربندی آن را دوباره نصب نکنید، نمی‌تواند دوباره متصل شود.
 9. اگر می خواهید برنامه VPN را به طور کامل حذف کنید، روی نماد برنامه ضربه بزنید و نگه دارید.
 10. انتخاب کنید برنامه را حذف کنید.
  برنامه حذف آیفون
 11. ضربه زدن حذف برنامه تا آن را از گوشی خود حذف کنید.
  برنامه حذف آیفون

با VPN از خود محافظت کنید

یادگیری نحوه خاموش کردن VPN در آیفون به شما این امکان را می دهد که در مواقع نیاز از مزایای VPN بهره مند شوید، اما زمانی که به آن نیاز ندارید آن را خاموش کنید. VPN ها فقط برای تلفن ها نیستند.

می توانید VPN را روی روتر خانگی خود راه اندازی کنید که از تمام دستگاه های متصل به آن روتر محافظت می کند. اگر دستگاه‌های اتوماسیون خانگی زیادی دارید که به اینترنت متصل هستند و ممکن است بهترین امنیت را نداشته باشند، ایده‌آل است. همچنین می توانید VPN را روی لپ تاپ یا دسکتاپ خود راه اندازی کنید.

اگر با مشکل کار نکردن VPN ویندوز 11 مواجه هستید، راه‌حل‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *