ویندوز 11 کامپیوتر خود را سریعتر بوت کنیم؟, محتوا مارکتینگ


راه اندازی سریع می تواند ویندوز 11 رایانه شخصی شما را سریعتر بالا بیاورد، اما همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود. اگر می خواهید آن را خاموش کنید، مراحل این راهنما را دنبال کنید.

به طور معمول، فعال کردن راه اندازی سریع ویژگی ویندوز به رایانه شما اجازه می دهد تا سریعتر بوت شود. با این حال، ممکن است با خواب زمستانی و سایر تنظیمات برق پیکربندی شده تضاد داشته باشد. این ویژگی همچنین می تواند مشکلاتی را در Windows Update و رایانه های شخصی با بوت دوگانه ایجاد کند.

از آنجایی که Fast Start کاربران را از سیستم خارج می کند و اطلاعات بوت را در فایل Hiberfil.sys در حافظه می نویسد، می تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند، اما می توانید آن را غیرفعال کنید. اگر هنگام بوت شدن با مشکل مواجه شدید، می توانید با استفاده از مراحل زیر، راه اندازی سریع ویندوز 11 را خاموش کنید.

راه اندازی سریع در ویندوز چیست؟

ویژگی Fast Startup در نسخه های قبلی ویندوز موجود بوده است. این یک حالت برق ترکیبی است که فرآیندهای برق خاموش و خواب زمستانی را برای سرعت بخشیدن به زمان راه‌اندازی ترکیب می‌کند.

حالت خواب زمستانی در ویندوز به شما این امکان را می دهد که رایانه خود را خاموش کنید و در عین حال کار خود را ذخیره کنید و به شما امکان می دهد از جایی که کار را متوقف کرده اید سریعتر ادامه دهید. جلسه شما در فایلی به نام ذخیره می شود Hiberfil.sys در درایو شما

راه‌اندازی سریع تکنیک‌های خاموش کردن و خاموشی را با خروج کاربران و ذخیره محتوای حافظه در درایو محلی ترکیب می‌کند. بنابراین، زمانی که بیشتر سرویس‌ها و برنامه‌ها از جلسه قبل بازیابی می‌شوند، زمان بوت سریع‌تر به دست می‌آید.

با این حال، بدون ایراد نیست. به عنوان مثال، حتی مایکروسافت خاطرنشان می کند که راه اندازی سریع می تواند با Windows Update تداخل داشته باشد. علاوه بر این، می تواند با سیستم های بوت دوگانه تداخل داشته باشد و باعث توقف نمایش گزینه های بوت دوگانه شود.

نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11

ویژگی راه‌اندازی سریع عموماً برای زمان‌های راه‌اندازی سریع‌تر مفید است، اما می‌تواند روی به‌روزرسانی‌ها، هارد دیسک‌ها و سیستم‌های بوت دوگانه تأثیر منفی بگذارد.

این به طور پیش‌فرض در بسیاری از رایانه‌های شخصی فعال است، اما اگر مشکوک هستید که باعث ایجاد مشکل می‌شود، خاموش کردن آن ساده است.

برای غیرفعال کردن Fast Startup در ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز برای راه اندازی منوی استارت.
 2. تایپ کنید CPL و انتخاب کنید صفحه کنترل از نتیجه برتر ویندوز 11 کامپیوتر خود را سریعتر بوت کنیم؟, محتوا مارکتینگ
 3. انتخاب کنید سخت افزار و صدا گزینه زمانی که کنترل پنل باز می شود.نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ
 4. کلیک گزینه های برق از منو1680546617 937 چگونه ویندوز 11 کامپیوتر خود را سریعتر بوت کنیم؟, محتوا مارکتینگ
 5. انتخاب کنید انتخاب کنید که دکمه پاور چه کاری انجام می دهد لینک در پنل سمت چپنحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ
 6. کلیک کنید بر روی تنظیماتی را که در حال حاضر در دسترس نیستند تغییر دهید لینک در بالانحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ
 7. علامت را بردارید روشن کردن راه اندازی سریع (توصیه می شود) جعبه
 8. کلیک کنید بر روی ذخیره تغییرات دکمه زیر تنظیمات خاموش شدن خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ

چگونه یک ویژگی راه اندازی سریع از دست رفته را برطرف کنیم

اگر گزینه Fast Startup در منوی تنظیمات برق شما وجود ندارد، احتمالاً به دلیل عدم وجود ویژگی Hibernation است. می توانید به راحتی از PowerShell حالت خواب زمستانی را فعال کنید.

مطمئن شوید که PowerShell را با امتیازات بالا اجرا می کنید و دستور زیر را اجرا می کنید:

powercfg.exe /hibernate on

1688252830 669 نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ

هنگامی که این ویژگی را فعال کردید، Control Panel را باز کنید، مراحل بالا را دنبال کنید و گزینه Fast Startup را خاموش کنید.

نحوه غیرفعال کردن راه اندازی سریع از طریق ویرایشگر خط مشی گروه

اگر از نسخه‌های Windows 11 Pro، Enterprise یا Education استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از ویرایشگر خط مشی گروه، راه‌اندازی سریع را غیرفعال کنید.

برای خاموش کردن Fast Startup از طریق Group Policy:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + R یا روی منوی Start کلیک راست کرده و انتخاب کنید اجرا کن.
 2. که در اجرا کن، نوع gpedit.msc و کلیک کنید خوب یا فشار دهید وارد.1688252831 28 نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ
 3. یک بار ویرایشگر خط مشی گروه باز می شود، به مکان زیر بروید:
  Computer ConfigurationAdministrative TemplatesSystemShutdown

  1688252831 261 نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ

 4. دوبار کلیک کنید نیاز به استفاده از راه اندازی سریع تنظیمات در پنل سمت راست1688252832 901 نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ
 5. آن را تنظیم کنید معلول و کلیک کنید درخواست دادن و خوب در پایین1688252832 989 نحوه خاموش کردن Fast Startup در ویندوز 11, محتوا مارکتینگ

تنظیمات Power خود را در ویندوز 11 مدیریت کنید

در حالی که Fast Startup برای سرعت بخشیدن به فرآیند بوت است، برخی از سیستم ها ممکن است بر اساس پیکربندی خود به آن نیاز نداشته باشند. اگر مشکوک هستید که ویژگی Fast Startup باعث ایجاد مشکل در به‌روزرسانی‌ها، بوت دوگانه و سایر تنظیمات برق می‌شود، خاموش کردن آن با استفاده از مراحل بالا ساده است.

تنظیمات برق دیگری نیز وجود دارد که ممکن است نیاز به مدیریت آن در ویندوز 11 داشته باشید. برای مثال، اگر باتری لپ‌تاپ شما با تاخیر مواجه است، می‌توانید حالت پاور را فعال کنید. اگر می‌خواهید مصرف انرژی و عملکرد را متعادل کنید، در ویندوز 11 یک طرح برق سفارشی ایجاد کنید.

همچنین، قبل از پیکربندی گزینه‌های برق، ویژگی‌های برق پشتیبانی شده رایانه شخصی خود را بررسی کنید. به دنبال راه هایی برای استفاده حداکثری از باتری لپ تاپ خود هستید؟ این هفت نکته را برای بهبود عمر باتری در ویندوز 11 بررسی کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *