how to turn off autofit in powerpoint


پاورپوینت به طور خودکار متن را با کادرهای متنی و مکان‌نماها متناسب می‌کند. اگر می‌خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید، نحوه غیرفعال کردن AutoFit در پاورپوینت را در اینجا بیاموزید.

هنگامی که برای اولین بار یک ارائه خالی در پاورپوینت ایجاد می کنید، معمولاً با دو کادر متنی روبرو می شوید – یکی برای عنوان و دیگری برای زیرنویس. با این حال، اگر عنوان شما بسیار طولانی باشد، ممکن است آنقدر بزرگ باشد که در کادر متن قرار نگیرد.

اینجا جایی است که یک اتفاق جادویی رخ می دهد. پاورپوینت از AutoFit قابلیت تغییر اندازه متن و اطمینان از اینکه عنوان شما در کادر متن قرار می گیرد، مهم نیست چقدر طولانی باشد. در حالی که این اغلب می تواند مفید باشد، دلایل خوبی وجود دارد که ممکن است مایل نباشید این اتفاق بیفتد.

نحوه غیرفعال کردن AutoFit در پاورپوینت و اینکه چرا ممکن است بخواهید این کار را در وهله اول انجام دهید را در زیر توضیح خواهیم داد.

AutoFit در پاورپوینت چیست؟

AutoFit یک ویژگی در پاورپوینت است که به طور خودکار اندازه متن شما را زمانی که اندازه فعلی متن به این معنی است که در جعبه متن یا مکان نگهدار فعلی قرار نمی گیرد، تغییر می دهد. همانطور که متن خود را وارد می کنید، تا زمانی که کادر متن کاملاً پر شود، در اندازه انتخاب شده شما باقی می ماند.
جعبه متن کامل پاورپوینت

با روشن بودن AutoFit، به جای اینکه متن اضافی از کادر متن شما بیرون بریزد، اندازه متن به طور خودکار تغییر می کند. این تضمین می کند که تمام متن در جعبه متن باقی می ماند.
متن تنظیم خودکار پاورپوینت

اگر تصمیم به حذف بخشی از متن در جعبه متن خود دارید، AutoFit دوباره اندازه متن را افزایش می دهد. نباید از اندازه اصلی متن شما بزرگتر شود.

چرا ممکن است بخواهید AutoFit را خاموش کنید؟

این یک ویژگی بسیار مفید در نگاه اول به نظر می رسد. به هر حال، چرا می خواهید متنی از جعبه متن شما بیرون بیاید؟ با این حال، AutoFit می تواند انجام یکی از گناهان اصلی ایجاد ارائه های پاورپوینت خوب را بسیار آسان کند: اضافه کردن متن بیش از حد به اسلایدهای خود.

خواندن مقدار کمی از متن با فونت بزرگ برای افراد آسان است، حتی اگر فاصله معقولی از صفحه نمایش داشته باشند. با این حال، متن بسیار کوچک، خواندن بسیار سخت می شود. پیگیری ارائه شما را حتی برای افرادی که نسبتاً به صفحه ارائه نزدیک هستند دشوار می کند.
متن پاورپوینت خیلی کوچک است

مشکل AutoFit این است که می توانید به راحتی با وارد کردن متن از خود غافل شوید. ممکن است واقعا متوجه نباشید که هر چه متن بیشتری اضافه می کنید، متن شما کوچکتر و کوچکتر می شود. با خاموش بودن AutoFit، نشانه واضحی دریافت می کنید که متن زیادی اضافه کرده اید زیرا دیگر در کادر متن شما قرار نمی گیرد.

این یک اشاره است که یا باید مقدار متن را کاهش دهید یا آن را در اسلایدهای بیشتری پخش کنید. خاموش کردن AutoFit می‌تواند مانع از اضافه کردن متن بیش از حد به اسلایدها شود و اطمینان حاصل کند که خواندن آنها برای همه آسان است.

نحوه دسترسی به گزینه های AutoFit در اسلاید شما

اگر می‌خواهید AutoFit را فقط برای کادر متنی یا مکان‌هایی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنید خاموش کنید، می‌توانید به راحتی از داخل اسلاید به گزینه‌های AutoFit دسترسی داشته باشید.

برای خاموش کردن AutoFit از طریق منوی گزینه های AutoFit:

 1. روی جعبه متن یا مکان‌نمای حاوی متن خود کلیک کنید.
 2. در کنار جعبه متن خود، روی آن کلیک کنید گزینه های AutoFit دکمه.
  گزینه های تنظیم خودکار پاورپوینت
 3. انتخاب کنید از جا دادن متن به این مکان‌دار جلوگیری کنید.
  پاورپوینت، متن را به جای‌بان تنظیم نمی‌کند
 4. متن به اندازه اصلی خود باز خواهد گشت. این ممکن است باعث شود متن به خارج از مکان نگهدارنده شود.
  متن پر از پاورپوینت
 5. اگر متن خارج از محل نگهدارنده ادامه دارد، ممکن است بخواهید از متن کمتری استفاده کنید. همچنین می توانید مقداری از آن را به اسلاید دیگری منتقل کنید.
 6. برای دوباره روشن کردن AutoFit، روی آن کلیک کنید گزینه های AutoFit دوباره را فشار دهید و انتخاب کنید تنظیم خودکار متن به جای‌بان.
  پاورپوینت روشن کردن خودکار

نحوه غیرفعال کردن AutoFit از طریق گزینه های Format Shape

همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه‌های Format Shape برای مکان‌نما، AutoFit را خاموش کنید.

برای خاموش کردن AutoFit از طریق گزینه‌های Format Shape:

 1. روی محل قرارگیری که می خواهید ویرایش کنید کلیک راست کنید.
 2. از منوی زمینه، را انتخاب کنید فرمت شکل.
  شکل فرمت پاورپوینت
 3. در فرمت شکل صفحه، کلیک کنید گزینه های متن.
  گزینه های متن پاورپوینت
 4. کلیک کنید بر روی جعبه متن آیکون.
  نماد جعبه متن پاورپوینت
 5. انتخاب کنید AutoFit را انجام ندهید.
  پاورپوینت خودکار نمی شود
 6. برای دوباره روشن کردن AutoFit، مراحل 1-4 را تکرار کرده و انتخاب کنید کوچک کردن متن در سرریز.
  پاورپوینت کوچک کردن متن در سرریز

نحوه غیرفعال کردن AutoFit برای کل ارائه

اگر نمی‌خواهید که AutoFit را برای هر مکان نگه‌داری در ارائه خود خاموش کنید، می‌توانید این ویژگی را برای کل ارائه خود خاموش کنید. این کار از طریق گزینه های AutoCorrect انجام می شود که به چند روش مختلف قابل دسترسی است.

برای خاموش کردن AutoFit برای کل پاورپوینت:

 1. روی یکی از متغیرهای خود کلیک کنید.
 2. کلیک کنید بر روی گزینه های AutoFit نماد در کنار مکان نگهدار.
  گزینه های تنظیم خودکار پاورپوینت
 3. انتخاب کنید گزینه های تصحیح خودکار را کنترل کنید.
  گزینه های تصحیح خودکار پاورپوینت
 4. همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه‌های تصحیح خودکار دسترسی پیدا کنید فایل منو.
  منوی فایل پاورپوینت
 5. انتخاب کنید گزینه ها در پایین منوی سمت چپ.
  گزینه های پاورپوینت
 6. کلیک کنید بر روی اثبات برگه در منوی سمت چپ.
  تصحیح پاورپوینت
 7. کلیک کنید بر روی گزینه های تصحیح خودکار دکمه.
  گزینه های تصحیح خودکار پاورپوینت
 8. هنگامی که در گزینه های AutoCorrect قرار گرفتید، علامت آن را بردارید تنظیم خودکار متن عنوان به جای‌بان و تنظیم خودکار متن متن به جای‌بان.
  پاورپوینت علامت گزینه های autofit را بردارید
 9. کلیک خوب.
  پاورپوینت باشه
 10. AutoFit اکنون به طور پیش فرض در سراسر سند شما خاموش است.
 11. برای روشن کردن مجدد آن، مراحل 1-7 را تکرار کرده و دوباره بررسی کنید تنظیم خودکار متن عنوان به جای‌بان و تنظیم خودکار متن متن به جای‌بان.
  پاورپوینت علامت گزینه های autofit را بردارید

ایجاد ارائه پاورپوینت

یادگیری نحوه خاموش کردن AutoFit در پاورپوینت تضمین می کند که اندازه متن شما فقط زمانی تغییر می کند که شما بخواهید، نه زمانی که پاورپوینت تصمیم بگیرد که باید تغییر کند. این می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که متن زیادی به اسلایدهای خود اضافه نمی کنید یا فونت را خیلی کوچک نمی کنید تا قابل خواندن نباشد.

با ارائه های پاورپوینت، شعار “کمتر بیشتر است” همیشه یک قانون سرانگشتی خوب است. این به طور یکسان در مورد مقدار متن و تعداد انیمیشن‌های فانتزی و انتقال‌هایی که می‌خواهید اضافه کنید اعمال می‌شود.

آیا می خواهید ارائه خود را بیشتر سفارشی کنید؟ اگر فراموش کرده اید که از قانون «کمتر، بیشتر است» پیروی کنید، می توانید یاد بگیرید که چگونه انیمیشن ها را از ارائه پاورپوینت خود حذف کنید. می‌توانید یاد بگیرید که چگونه همه تصاویر را در اندازه یکسان در پاورپوینت بسازید تا به ارائه خود ظاهری یکنواخت‌تر بدهید.

یا ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه فونت ها را در پاورپوینت جاسازی کنید تا به شما در جلوگیری از استفاده مکرر از فونت های مشابه کمک کند.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *