نحوه حذف عکس ها از iCloud


اگر فضای شما در iCloud تمام شده است، باید با حذف عکس‌ها، مقداری از آن را بازیابی کنید. نحوه حذف عکس ها در iCloud را اینجا بیاموزید.

اگر کاربر دستگاه اپل هستید یا برای Apple ID ثبت نام کرده اید، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان در iCloud دریافت می کنید. این شرکت دارای سطوح مختلفی است که می توانید در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی اضافی خریداری کنید.

با این حال، عکس‌ها و ویدیوها بیشترین فضا را در درایو مبتنی بر ابر اشغال می‌کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید حساب خود را زیر 5 گیگابایت نگه دارید، می‌توانید عکس‌ها را از iCloud حذف کنید.

وقتی عکسی می‌گیرید، به‌طور خودکار با فضای ذخیره‌سازی iCloud شما همگام‌سازی می‌شود (اگر همگام‌سازی فعال باشد). حذف عکس‌هایی که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید می‌تواند به ایجاد فضا برای عکس‌ها و فایل‌های دیگر در iCloud کمک کند. اگر می خواهید بدانید چگونه عکس ها را از iCloud حذف کنید، این مراحل را دنبال کنید.

نحوه حذف عکس ها از iCloud

اگر می‌خواهید یک عکس یا تعداد انگشت شماری از آن‌ها را از iCloud حذف کنید، می‌توانید این کار را از طریق تلفن خود از طریق برنامه Photos انجام دهید.

توجه داشته باشید: این گزینه عکس ها را از iCloud حذف می کند و آیفون یا آیپد شما

برای حذف عکس ها از iCloud در iPhone یا iPad:

 1. باز کن عکس ها برنامه از صفحه اصلیحذف عکس ها از iCloud
 2. انگشت خود را روی صفحه بکشید و عکس‌هایی را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید و یکی از دو روش را برای حذف یک عکس یا چند عکس انتخاب کنید.
 3. برای حذف یک تنها عکس، روی تصویر ضربه بزنید و نگه دارید و آن را انتخاب کنید حذف گزینه ای از منوحذف عکس ها از iCloud
 4. ضربه زدن حذف عکس هنگامی که پیام تأیید ظاهر می شود.حذف عکس ها از iCloud
 5. اگر می خواهید حذف کنید چندین عکس ها به یکباره، ضربه بزنید انتخاب کنید در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش.حذف عکس ها از iCloud
 6. روی هر یک از عکس‌هایی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید و روی آن ضربه بزنید سطل زباله نماد در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش.حذف عکس ها از iCloud
 7. روی ضربه بزنید حذف گزینه زمانی که پیام تأیید ظاهر می شود.حذف عکس ها از iCloud

نحوه حذف عکس ها از iCloud (اما نه دستگاه شما)

اکنون، ممکن است بخواهید عکس‌ها را از iCloud حذف کنید، اما نه از iPhone یا iPad خود. به این ترتیب، می توانید فضای iCloud را خالی کنید اما آنها را در دستگاه خود ذخیره کنید. برای انجام این کار، باید ویژگی همگام سازی عکس را خاموش کنید.

برای حذف عکس ها از iCloud اما نه دستگاه خود:

 1. باز کن تنظیمات برنامه از صفحه اصلی آیفون یا آیپد شما.مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده شبکه Wi-Fi در آیفون
 2. به پایین اسکرول کنید و روی آن ضربه بزنید عکس ها گزینه ای از منو
 3. را تغییر دهید عکس های iCloud سوئیچ به خاموش موقعیتحذف عکس ها از iCloud
 4. وقتی پیام پاپ آپ ظاهر شد، روی ضربه بزنید از آیفون حذف کنید اگر می‌خواهید کپی‌های با وضوح پایین عکس‌ها را از آیفون خود حذف کنید، گزینه‌ای است. نسخه های اصلی روی iCloud باقی خواهند ماند.
 5. انتخاب کنید دانلود عکس و فیلم گزینه ای برای بازگرداندن عکس های اصلی به دستگاه شما.حذف عکس ها از iCloud

اطمینان حاصل کنید که این گزینه را برای سایر دستگاه های iOS متصل به همان Apple ID تکرار کنید. پس از غیرفعال شدن iCloud Photos، هر یک از عکس های دستگاه شما به صورت جداگانه مدیریت می شود.

نحوه حذف مستقیم عکس ها از iCloud

یکی دیگر از راه‌های حذف عکس‌ها از iCloud، مستقیماً از iCloud از طریق یک مرورگر در رایانه شما است. این فرآیند ساده است و ممکن است به شما امکان مدیریت بهتر عکس‌هایتان را بدهد زیرا صفحه نمایش املاک بیشتری وجود دارد.

برای استفاده از نسخه آنلاین iCloud برای حذف عکس ها:

 1. یک مرورگر را در مک یا رایانه شخصی خود راه اندازی کنید، به وب سایت iCloud بروید و اگر قبلاً وارد نشده اید وارد شوید.
 2. کلیک کنید بر روی منو را در گوشه بالا سمت راست فشار دهید و آن را انتخاب کنید عکس ها گزینه.حذف عکس ها از iCloud
 3. وقتی صفحه Photos باز شد، آن را نگه دارید Ctrl کلید یا فرمان مک را فشار دهید و عکس هایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید. هنگامی که عکس‌ها را برای حذف انتخاب کردید، روی آن کلیک کنید سطل زباله نماد در گوشه سمت راست بالا
 4. وقتی صفحه تأیید ظاهر شد، روی آن کلیک کنید حذف دکمه.

همچنین توجه داشته باشید که می توانید استفاده کنید Ctrl یا Command (در مک) + A برای انتخاب همه عکس ها و حذف آنها. علاوه بر این، می توانید روی یک ناحیه خالی در صفحه iCloud کلیک کنید، Ctrl یا Command را در مک نگه دارید و مکان نما را بکشید تا یک گروه از عکس ها را به طور همزمان انتخاب کنید.

همچنین مهم است که بدانید اپل تنها به شما اجازه می دهد 1000 عکس را به طور همزمان انتخاب کنید.

نحوه حذف دائم عکس ها از iCloud

وقتی عکس‌ها را از iCloud حذف می‌کنید، آنها را در قسمت قرار می‌دهد اخیراً حذف شده است بخش، جایی که آنها تا 40 روز تا حذف خودکار باقی خواهند ماند. یکی از ویژگی های کیفی این است که به شما امکان می دهد تعداد روزهای باقی مانده تا حذف دائمی عکس ها یا ویدیوها را مشاهده کنید.

برای حذف دائمی عکس ها از iCloud:

 1. از مرورگر وب خود وارد iCloud شوید.
 2. کلیک کنید بر روی اخیراً حذف شده است گزینه ای از پنجره سمت چپ.
 3. عکس هایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید حذف دکمه در گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش.
 4. هنگامی که پیام تأیید ظاهر شد، روی آن کلیک کنید حذف دکمه. توجه داشته باشید که حذف عکس‌ها و ویدیوها از این مکان قابل لغو نیست.

دریافت بیشتر از iCloud

اگر فضای ذخیره سازی رایگان 5 گیگابایتی خود را در iCloud کم می کنید و نمی خواهید هزینه بیشتری بپردازید، حذف عکس ها و ویدیوها راهی عالی برای بازگرداندن فضا است. اگر فضای iCloud شما تمام شده است، پاک کردن عکس‌ها و ویدیوهایی که به آن‌ها نیاز ندارید ضروری است، زیرا فایل‌ها معمولاً بزرگ هستند و بیشترین فضا را اشغال می‌کنند.

این سرویس علاوه بر تمیز کردن فضای ذخیره سازی iCloud، ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد که ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید. به عنوان مثال، می توانید iCloud را با برنامه Windows 11 Photos متصل کنید یا از ویژگی Hide My Email استفاده کنید.

همچنین، اگر برای iCloud Plus پرداخت کنید، می توانید به ویژگی iCloud Private Relay، یک VPN Safari دسترسی داشته باشید. اگر نمی دانید که آیا به نسخه پریمیوم نیاز دارید یا نه، تفاوت بین iCloud و iCloud Plus را بررسی کنید.

در حالی که همگام‌سازی دستگاه‌هایتان عالی است، اما مواقعی وجود دارد که می‌خواهید از iCloud در همه دستگاه‌ها خارج شوید. iCloud عالی است، اما همیشه آنطور که انتظار می رود کار نمی کند. اگر با آن مشکل دارید، درباره رفع مشکلات iCloud در دستگاه های خود بیاموزید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *