نحوه فعال کردن حالت صرفه جویی در باتری در گوگل کروم


وقتی سایت‌ها اعلان‌های ناخواسته را برای شما ارسال می‌کنند، می‌تواند آزاردهنده باشد. خبر خوب این است که می‌توانید اعلان‌ها را در Google Chrome متوقف کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

هنگامی که با استفاده از Google Chrome در حال مرور اینترنت هستید، اغلب وب‌سایت‌ها اعلان‌هایی را نشان می‌دهند. معمولاً سایت می خواهد در مورد اطلاعات به روز شده در سایت برای شما اعلان ارسال کند.

این می‌تواند یک ویژگی مفید برای سایت‌هایی باشد که مرتباً از آنها بازدید می‌کنید تا بتوانید اخبار و آخرین به‌روزرسانی‌های محتوا را دریافت کنید. با این حال، اعلان‌ها نیز می‌توانند مزاحم و حواس‌پرتی شوند.

در این شرایط، می‌خواهید اعلان‌ها را در Google Chrome متوقف کنید. شما می توانید با انجام چند تنظیمات در مرورگر به آنها پایان دهید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

نحوه غیرفعال کردن اعلان‌های گوگل کروم

اگر دیگر نمی‌خواهید از هیچ وب‌سایتی اعلان دریافت کنید، می‌توانید درخواست‌های تنظیمات Chrome را مسدود کنید. این فرآیند ساده است و امکان کنترل کامل بر روی سایت هایی که اعلان ها را ارسال می کنند را فراهم می کند.

توجه داشته باشید: این مراحل در مرورگر دسکتاپ کروم صرف نظر از پلتفرم یکسان است. این بدان معناست که این دستورالعمل‌ها باید برای کاربران ویندوز، macOS، لینوکس، و سیستم‌عامل Chrome (که در Chromebook شما اجرا می‌شوند) کار کنند.

برای توقف اعلان ها در Google Chrome:

 1. راه اندازی کنید گوگل کروم مرورگر روی دسکتاپ شما
 2. کلیک کنید بر روی سه نقطه دکمه در گوشه سمت راست بالای مرورگر.
 3. انتخاب کنید تنظیمات گزینه ای از منوتوقف اعلان ها در گوگل کروم
 4. انتخاب کنید حریم خصوصی و امنیت از پنل سمت چپ
 5. کلیک کنید بر روی تنظیمات سایت گزینه در بخش سمت راست
 6. زیر مجوزها بخش سمت راست، روی آن کلیک کنید اطلاعیه گزینه ها.توقف اعلان ها در گوگل کروم
 7. در حال حاضر، در زیر رفتار پیش فرض بخش، می توانید از بین سه گزینه مختلف اعلان انتخاب کنید. می توانید انتخاب کنید از پیام‌رسانی آرام‌تر استفاده کنید که باعث می شود سایت ها هنگام درخواست برای ارسال اعلان، کار شما را قطع نکنند. اما برای غیرفعال کردن ویژگی، آن را انتخاب کنید به سایت ها اجازه ندهید اعلان ارسال کنند گزینه ای که اعلان ها را به طور کامل خاموش می کند.

چگونه اعلان‌ها را از سایت‌های فردی در کروم متوقف کنیم

اگر قبلاً سایت‌های خاصی را مسدود کرده‌اید یا به آن‌ها اجازه داده‌اید اعلان ارسال کنند، می‌توانید آنها را در تنظیمات Chrome مدیریت کنید.

برای متوقف کردن اعلان‌ها از سایت‌های جداگانه در Chrome:

 1. Google Chrome را راه اندازی کنید و روی آن کلیک کنید سه نقطه دکمه در گوشه بالا
 2. را کلیک کنید تنظیمات از منوی ظاهر شدهتوقف اعلان ها در گوگل کروم
 3. انتخاب کنید حریم خصوصی و امنیت دکمه در پنل سمت راست
 4. گزینه های سمت راست را پایین رفته و روی آن کلیک کنید تنظیمات سایت.
 5. به پایین اسکرول کنید مجوزها بخش سمت راست و کلیک کنید اطلاعیه گزینه.توقف اعلان ها در گوگل کروم
 6. به پایین اسکرول کنید رفتارهای سفارشی بخش، و وب‌سایت‌هایی را خواهید دید که قبلاً اجازه ارسال اعلان‌ها را داشته یا مسدود کرده‌اند.
 7. برای مسدود کردن، اجازه دادن یا ویرایش یک سایت از ارسال اعلان‌ها، روی آن کلیک کنید سه نقطه دکمه کنار سایت لیست شدهتوقف اعلان ها در گوگل کروم
 8. در سایت هایی که مجاز به ارسال اعلان نیستند در بخش، می توانید اجازه دهید، URL را ویرایش کنید یا به طور کلی حذف کنید.
 9. در سایت هایی که مجاز به ارسال اعلان هستند در بخش، می‌توانید سایت‌های خاصی را مسدود، ویرایش یا حذف کنید.
 10. برای افزودن یک سایت به لیست مجاز یا غیر مجاز، روی آن کلیک کنید اضافه کردن در زیر بخش مربوطه را فشار دهید.توقف اعلان ها در گوگل کروم
 11. آدرس سایت را در قسمت وارد کنید یک سایت اضافه کنید کادر و روی آبی کلیک کنید اضافه کردن دکمه.

با حرکت به جلو، سایتی که از لیست مجاز یا غیر مجاز برای ارسال اعلان ها اضافه یا حذف می کنید، مسدود یا مجاز به ارسال اعلان ها خواهد بود.

به طور معمول، شما می‌خواهید سایت‌هایی را اضافه کنید که واقعاً از آنها اطلاعات می‌خواهید، مانند Google Docs.

مدیریت تنظیمات گوگل کروم

وقتی سایتی از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید اعلان‌ها را دریافت کنید، می‌توانید به راحتی آن را با استفاده از هشدار پاپ‌آپ کروم مسدود کنید یا در صورت وقوع آن اجازه دهید. با این حال، ممکن است پاپ آپ را از دست بدهید، گزینه اشتباهی را بزنید، یا بخواهید بعداً سایت های بیشتری را به بلوک خود اضافه کنید یا لیست مجاز را اضافه کنید. استفاده از مراحل بالا به شما اجازه می‌دهد تا اعلان‌ها را در Google Chrome متوقف کنند یا اگر نظر خود را تغییر دهید به آنها اجازه می‌دهد.

توقف اعلان ها در Google Chrome تنها ویژگی موجود نیست. برای مثال، اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، می‌توانید حالت صرفه‌جویی باتری را فعال کنید یا یاد بگیرید که برگه‌های ذخیره‌سازی حافظه را در Google Chrome فعال کنید. و اگر عملکرد بهتری می‌خواهید، راهنمای ما برای سریع‌تر کردن Google Chrome را بررسی کنید.

کروم یک مرورگر قوی است، اما بدون مشکل نیست. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد صدای Chrome کار نمی کند یا پیوندهایی که در Chrome کار نمی کنند را رفع کنید. همچنین ممکن است در موقعیت هایی با یک خطای واقعی مواجه شوید. بنابراین، نگاهی به رفع ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR یا نحوه رفع ERR_ADDRESS_UNREACHABLE در کروم در صورت بروز آن بیندازید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *