نحوه تغییر نمایشگر پیش فرض PDF در ویندوز 11


وقتی مرورگر وب پیش‌فرض خود را در ویندوز 11 تغییر می‌دهید، فایل‌های PDF همچنان در Edge باز می‌شوند. نحوه تغییر نمایشگر پیش فرض PDF را با استفاده از این راهنما بیاموزید.

در ویندوز 11، نمایشگر پیش فرض PDF Microsoft Edge است. با این حال، اگر به ندرت نیاز به باز کردن اسناد PDF دارید، ممکن است تفاوتی را متوجه نشوید، زیرا Edge برای PDF های گاه به گاه خوب عمل می کند.

با این حال، اگر از نسخه قبلی ویندوز می آیید که در آن از مرورگر یا ابزار دیگری به عنوان نمایشگر PDF خود استفاده کرده اید، می توانید آن را در برنامه تنظیمات تغییر دهید.

اگر نمی‌خواهید نمایشگر PDF پیش‌فرض شما مایکروسافت اج باشد، می‌توانید Chrome، Firefox یا ابزار PDF دیگری را به‌عنوان برنامه پیش‌فرض تنظیم کنید. در اینجا چگونه است.

نحوه تغییر نمایشگر پیش فرض PDF در ویندوز 11

تغییر مرورگر پیش‌فرض در ویندوز 11 مایکروسافت اج را به عنوان نمایشگر پیش‌فرض PDF تغییر نمی‌دهد. خوشبختانه، می‌توانید نمایشگر پیش‌فرض PDF را به Chrome، Firefox یا برنامه PDF دیگری تغییر دهید.

برای تغییر نمایشگر پیش فرض PDF در ویندوز 11:

  1. را فشار دهید کلید ویندوز و باز کنید تنظیمات از منوی استارتتغییر مناطق زمانی به صورت خودکار
  2. انتخاب کنید برنامه ها از ستون سمت چپ و کلیک کنید برنامه های پیش فرض از لیست سمت راستنمایشگر پیش فرض PDF در ویندوز 11
  3. تایپ کنید .pdf در قسمت جستجو در بالا
  4. روی نمایشگر PDF پیش فرض، که باید باشد، کلیک کنید مایکروسافت اج.
  5. ویندوز پیغامی را نمایش می دهد که نشان می دهد می خواهد شما به استفاده از Edge ادامه دهید. کلیک کنید بر روی به هر حال سوئیچ کنید دکمه.نمایشگر پیش فرض PDF در ویندوز 11
  6. برنامه ای را که می خواهید به عنوان نمایشگر PDF پیش فرض خود استفاده کنید از بین گزینه ها انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید مجموعه پیش فرض دکمه.

مراحل بعدی

پس از انجام مراحل بالا، ویندوز 11 فایل های PDF شما را در مرورگر یا برنامه ای که به عنوان نمایشگر پیش فرض خود تنظیم کرده اید باز می کند. شایان ذکر است که اولین باری که یک فایل PDF را باز می کنید، یک منو ظاهر می شود، بنابراین می توانید برنامه پیش فرضی را که می خواهید برای باز کردن آنها استفاده کنید، انتخاب کنید.

نمایشگر پیش فرض PDF در ویندوز 11

با این حال، اگر آن گزینه را از دست دادید، ممکن است با Edge به عنوان نمایشگر PDF گیر کرده باشید – مشابه تجربه برنامه در Android. بنابراین، استفاده از مراحل بالا به شما این امکان را می دهد که به طور دائم بیننده مورد نظر خود را تنظیم کنید.

همچنین، می‌توانید روی یک فایل PDF کلیک راست کرده و انتخاب کنید بازکردن با، و مرورگر یا برنامه ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

اگر هنوز به دنبال یک نمایشگر PDF جایگزین هستید که توسط Adobe ساخته نشده است، SumatraPDF یا Foxit Reader را که رایگان و در nitite.com در دسترس هستند، بررسی کنید.

مدیریت برنامه ها در ویندوز 11

اگر از باز کردن اسناد PDF خود توسط Edge خسته شده‌اید، با دنبال کردن مراحل بالا، تغییر نمایشگر PDF پیش‌فرض ساده است. خوب است اگر هنگام تنظیم مرورگر پیش‌فرض نیازی به تغییر انواع فایل‌ها نداشته باشید، اما مایکروسافت می‌خواهد Edge را در جایی که می‌تواند در تجربه ویندوز 11 وارد کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت برنامه‌ها در ویندوز 11، نحوه غیرفعال کردن برنامه‌های پس‌زمینه را بررسی کنید، یا اگر برنامه‌ای مسدود شد، می‌توانید برنامه‌هایی که پاسخگو نیستند را ببندید. علاوه بر این، اگر می‌خواهید به زمان‌های راه‌اندازی سریع‌تر برسید، یاد بگیرید که چگونه برنامه‌های راه‌اندازی را در ویندوز 11 غیرفعال کنید.

همچنین ممکن است علاقه مند به نصب برنامه های اندروید در ویندوز 11 یا نصب زیرسیستم ویندوز برای لینوکس و اجرای توزیع ها و برنامه های لینوکس در ویندوز 11 باشید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *