How to change the Gravatar image size in WordPress


آیا می خواهید اندازه تصویر Gravatar را در وردپرس تغییر دهید؟

Gravatar سرویسی است که آدرس ایمیل کاربر را با یک عکس متصل می کند. تم های وردپرس Gravatars را در یک اندازه مشخص نشان می دهند، اما ممکن است ترجیح دهید این تصاویر را کوچکتر یا بزرگتر کنید تا با طراحی وب سایت شما مطابقت داشته باشد.

در این مقاله نحوه تغییر اندازه تصاویر Gravatar در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

چرا اندازه تصویر Gravatar را در وردپرس تغییر دهیم؟

Gravatar مخفف جهانی شناخته شده آواتار است. این یک سرویس وب است که به شما امکان می دهد یک نمایه ایجاد کنید و تصاویر آواتار را با آدرس ایمیل خود مرتبط کنید.

اکثر قالب های وردپرس یک Gravatar را در کنار نظر کاربر نشان می دهند. برخی از تم ها نیز گراواتار را در جعبه بیوگرافی نویسنده نمایش می دهند.

حتی اگر کاربری اکانت Gravatar نداشته باشد، سایت شما همچنان یکی از گراواتارهای پیش فرض وردپرس را نشان می دهد.

پیش فرض وردپرس Gravatar

گاهی اوقات ممکن است بخواهید اندازه گراواتارهای تم خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید آنها را بزرگتر کنید تا برجسته شوند. این می تواند توجه بازدید کننده را به بخش نظرات سایت شما جلب کند و به شما کمک کند نظرات بیشتری در مورد پست های وردپرس خود داشته باشید.

با این حال، بیایید نگاهی به نحوه تغییر اندازه تصویر Gravatar در سایت وردپرس خود بیندازیم. به سادگی از پیوندهای سریع زیر استفاده کنید تا به روشی که می خواهید استفاده کنید بروید.

روش 1: تغییر اندازه Gravatar با استفاده از ویرایشگر تمام سایت وردپرس (فقط تم های بلوک)

اگر از یک تم مبتنی بر بلوک مانند ThemeIsle Hestia Pro یا Twenty Twenty-Three استفاده می‌کنید، می‌توانید اندازه Gravatar را با استفاده از ویرایشگر کامل سایت تغییر دهید.

این روش با همه تم ها کار نمی کند، بنابراین اگر از یک تم دارای بلوک استفاده نمی کنید، توصیه می کنیم به جای آن از روش 2 استفاده کنید.

در داشبورد وردپرس، به ظاهر » ویرایشگر.

باز کردن ویرایشگر تمام سایت وردپرس (FSE)

در منوی سمت چپ، می‌توانید انتخاب کنید که یک الگو یا بخش الگو را ویرایش کنید.

برای تغییر اندازه Gravatar برای نظرات وردپرس، معمولاً از منوی سمت چپ «Parts Template» را انتخاب می‌کنید.

بخش‌های قالب، در قالبی که دارای بلوک وردپرس است

پس از آن، فقط روی “نظرات” کلیک کنید.

اکنون می توانید برای انتخاب قسمت الگوی نظرات کلیک کنید.

بخش قالب

با این کار منوی جدیدی با تنظیماتی باز می‌شود که می‌توانید برای سفارشی کردن بخش الگوی نظرات از آنها استفاده کنید.

اکنون می توانید ادامه دهید و روی هر یک از گراواتارها در پیش نمایش زنده کلیک کنید.

تغییر اندازه تصویر Gravatar با استفاده از ویرایشگر کامل سایت

در منوی سمت راست، می‌توانید برگه «Block» را انتخاب کنید، اگر قبلاً انتخاب نشده است.

اکنون می توانید با کشیدن نوار لغزنده “اندازه تصویر” گراواتارها را بزرگتر یا کوچکتر کنید.

تغییر اندازه Gravatar با استفاده از ویرایشگر کامل سایت (FSE) در وردپرس

با حرکت دادن نوار لغزنده، همه Gravatar ها به طور خودکار به روز می شوند، بنابراین می توانید اندازه های مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی بهترین است.

هنگامی که از تغییراتی که ایجاد کرده اید راضی هستید، روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید.

ذخیره Gravatars با تغییر اندازه با استفاده از ویرایشگر تمام سایت (FSE)

اکنون اگر از بخش نظرات در وب سایت وردپرس خود بازدید کنید، تغییرات را به صورت زنده مشاهده خواهید کرد.

اگر از قالب وردپرس دارای بلوک استفاده نمی کنید، می توانید اندازه Gravatar را برای نظرات وردپرس با استفاده از کد تغییر دهید.

این روش به شما نیاز دارد که فایل‌های تم را ویرایش کنید، بنابراین برای مبتدی‌ترین گزینه نیست. با این حال، این روش باید برای اکثر مضامین وردپرس کار کند.

اگر فایل های قالب وردپرس خود را مستقیماً ویرایش کنید، دفعه بعد که تم خود را به روز می کنید، این تغییرات ناپدید می شوند. با توجه به آنچه گفته شد، توصیه می کنیم یک تم کودک ایجاد کنید، زیرا این امکان را به شما می دهد تا پوسته وردپرس خود را بدون از دست دادن سفارشی سازی به روز کنید.

پس از ایجاد یک تم فرزند، باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla به سایت وردپرس خود متصل شوید یا می توانید از مدیر فایل cPanel میزبان وردپرس خود استفاده کنید.

اگر مشتری SiteGround هستید، می توانید به جای آن از داشبورد Site Tools استفاده کنید.

اگر اولین بار است که از FTP استفاده می کنید، می توانید راهنمای کامل ما را در مورد نحوه اتصال به سایت خود با استفاده از FTP مشاهده کنید.

پس از اتصال، باید به /wp-content/themes/ بروید و پوشه قالب فعلی وردپرس خود را باز کنید.

نمونه ای از کلاینت FTP

هنگامی که اینجا هستید، فایل comments.php را باز کنید و به دنبال a بگردید wp_list_comments تابع. در داخل این تابع، شما را پیدا کنیدavatar_size، که اندازه گراواتار را تعیین می کند.

در اینجا یک مثال از این که چگونه ممکن است به نظر برسد آورده شده است:

<?php
wp_list_comments(
  array(
    'avatar_size' => 60,
    'style'    => 'ol',
    'short_ping' => true,
  )
);
?>

شما به سادگی می توانید تغییر دهید avatar_size به اندازه ای که می خواهید استفاده کنید در قطعه کد بالا، این به معنای تغییر 60 به یک عدد دیگر است.

Gravatar ها مربع هستند، بنابراین وردپرس از همان مقدار برای عرض و ارتفاع تصویر استفاده می کند. این بدان معناست که شما فقط باید یک عدد را تایپ کنید.

پس از انجام این تغییر، مطمئن شوید که فایل را ذخیره کرده و دوباره در حساب میزبانی وردپرس خود آپلود کنید. وقتی کارتان تمام شد، می توانید از وبلاگ وردپرس خود دیدن کنید تا تغییرات را در عمل مشاهده کنید.

اگر تصویر گراواتار تغییر نکرده باشد، ممکن است به خاطر حافظه پنهان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً راهنمای ما را در مورد نحوه رفع مشکل به‌روزرسانی نشدن وردپرس ببینید.

اگر Gravatar همچنان تغییر نمی کند، CSS طرح زمینه شما می تواند تنظیمات موجود در فایل comments.php را لغو کند.

با استفاده از ابزار Inspect مرورگر خود می توانید ببینید که آیا این چنین است. مراحل بسته به مرورگری که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود، اما در کروم، می توانید به سادگی روی Gravatar کلیک راست کرده یا Ctrl کلیک کنید و سپس “Inspect” را انتخاب کنید.

بررسی وردپرس Gravatar با استفاده از Google Chrome

با این کار کد HTML و CSS صفحه در یک پانل جدید نشان داده می شود.

در این کد باید به دنبال مقادیر ارتفاع و عرض باشید.

ویرایش Gravatar وردپرس با استفاده از ابزار بازرسی کروم

اگر اندازه با آنچه در فایل comments.php مشخص کرده اید متفاوت است، این بدان معناست که فایل style.css تم شما تغییرات شما را لغو می کند.

اگر اینطور است، به سادگی به سرویس گیرنده FTP خود برگردید. اکنون می توانید پوشه تم را باز کرده و سپس فایل style.css را باز کنید.

باز کردن فایل style.css یک تم وردپرس با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP

در اینجا، بلوک کدی را جستجو کنید که دارای کلمه باشد avatar.

شما معمولاً این را در یک پیدا خواهید کرد comment-author .avatar کلاس CSS، مانند این:

.comment-author .avatar {
  height: 42px;
  position: relative;
  top: 0.25em;
  width: 42px;
}

اکنون می توانید ادامه دهید و عرض و ارتفاع را به مقادیری که برای Gravatar خود می خواهید تغییر دهید.

پس از آن، به سادگی تغییرات خود را ذخیره کنید. اکنون اگر از وبلاگ یا وب سایت وردپرس خود بازدید کنید، تصاویر Gravatar به روز شده خود را خواهید دید.

در این مرحله، ممکن است تعجب کنید که چرا توصیه می کنیم قبل از استفاده از روش ساده تر CSS سعی کنید اندازه Gravatar را در فایل comments.php تغییر دهید.

اولاً، CSS گاهی اوقات می‌تواند گراواتارها را تار جلوه دهد، به خصوص اگر آواتارها را بسیار بزرگتر از تصویر اصلی کنید. ثانیاً، تغییر اندازه تصویر در comments.php اغلب به بارگذاری سریع‌تر سایت شما کمک می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، راهنمای نهایی ما برای افزایش سرعت و عملکرد وردپرس را ببینید.

روش 3: نحوه تغییر اندازه Gravatar برای نویسنده Bios

اگر یک سایت وردپرسی با چند نویسنده راه اندازی می کنید، یک جعبه نویسنده می تواند به خوانندگان کمک کند تا درباره نویسنده پست بیشتر بیاموزند.

اگر می خواهید این ویژگی را به وب سایت خود اضافه کنید، راهنمای ما را در مورد نحوه افزودن جعبه اطلاعات نویسنده در پست های وردپرس بررسی کنید.

بسیاری از بیوگرافی نویسندگان گراواتار نویسنده را همراه با بیوگرافی آنها نشان می دهند. برای تغییر اندازه پیش‌فرض Gravatar در جعبه‌های بیوگرافی نویسنده خود، باید فایل موضوعی را پیدا کنید که بیو را اضافه می‌کند.

به سادگی با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla یا مدیر فایل هاست وردپرس خود به سایت خود متصل شوید. پس از اتصال، به /wp-content/themes/ بروید و پوشه قالب فعلی وردپرس خود را باز کنید.

پس از آن، باید پوشه template-parts را باز کنید.

ویرایش قطعات قالب در قالب وردپرس با استفاده از سرویس گیرنده FTP

اکنون باید فایلی را که حاوی آن است پیدا کنید get_avatar کد شما اغلب این کد را در یک فایل پارت قالب به نام author-bio.php، فایل single.php، فایل functions.php یا موارد مشابه پیدا خواهید کرد.

در اینجا مثالی از نحوه ظاهر این کد آورده شده است:

<div class="author-bio <?php echo get_option( 'show_avatars' ) ? 'show-avatars' : ''; ?>">
    <?php echo get_avatar( get_the_author_meta( 'ID' ), '85' ); ?>

در قطعه بالا، به سادگی می توانید عدد 85 را به اندازه ای که می خواهید استفاده کنید تغییر دهید.

در موضوعات دیگر، کد ممکن است به شکل زیر باشد:

get_avatar( get_the_author_meta( 'user_email' ), 85);

شما به سادگی می توانید عدد را با مقداری که می خواهید برای بزرگتر یا کوچکتر کردن Gravatar استفاده کنید جایگزین کنید.

پس از تغییر اندازه، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید. سپس می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا جعبه بیوگرافی نویسنده جدید را در عمل ببینید.

اگر گراواتارها تغییر نکرده باشند، باید کلاس آواتار را در فایل style.css با دنبال کردن همان فرآیندی که در بالا توضیح داده شد جستجو کنید. هنگامی که این کلاس را پیدا کردید، می توانید مقادیر جدید ارتفاع و عرض Gravatar را تایپ کنید.

امیدواریم این آموزش به شما در یادگیری نحوه تغییر اندازه تصویر Gravatar در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید نحوه نمایش تصاویر گرد Gravatar در وردپرس را بیاموزید یا لیست ما از بهترین افزونه های صفحه فرود را بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *