Making bold presentations featured


آیا می خواهید متن ارائه شده در اسلایدهای Google شما برجسته باشد؟ یک گزینه خوب برای این کار این است که متن خود را مشخص کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

با استفاده از اسلایدهای Google به مخاطبان ارائه می کنید؟ متن شما باید برجسته باشد. در غیر این صورت، تأثیر آن ممکن است کمتر از آن چیزی باشد که انتظار داشتید.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید از متمایز شدن متن خود مطمئن شوید، ترسیم کردن آن است. طرح کلی متن تاکید می‌کند و خواندن را برای بینندگان آسان‌تر می‌کند و تعامل آن‌ها با ارائه را افزایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید متنی را در اسلایدهای Google ترسیم کنید، این کاری است که باید انجام دهید.

نحوه ترسیم طرح کلی متن با استفاده از Word Art

یک راه خوب برای برجسته کردن متن و طرح کلی آن استفاده از آن است هنر کلمه. متن Word Art در Google Slides دارای یک حاشیه در اطراف هر حرف است. همچنین می‌توانید جلوه‌های دیگری مانند افکت‌های حاشیه، سایه‌ها و بازتاب‌ها را روی متن اعمال کنید.

برای استفاده از Word Art در اسلایدهای گوگل:

 1. ارائه Google Slides خود را باز کنید.
 2. اسلایدی را که می خواهید متن به آن اضافه کنید در سمت چپ انتخاب کنید.
 3. کلیک درج کنید در بالای صفحه، سپس انتخاب کنید هنر کلمه از منوی کشویی
  WordArt را در اسلایدهای گوگل درج کنید
 4. از شما خواسته می شود متنی را وارد کنید—این را در کادر ارائه شده بنویسید.
 5. یک جعبه متن Word Art در اسلاید شما ظاهر می شود. می توانید روی آن دوبار کلیک کنید تا تغییراتی در متن خود ایجاد کنید یا متن اضافی را تایپ کنید.
 6. با انتخاب شی Word Art، از گزینه های قالب بندی در نوار ابزار بالای صفحه برای تغییر رنگ قلم، رنگ حاشیه و وزن حاشیه متن استفاده کنید.
  قالب بندی Word Art در اسلایدهای گوگل
 7. برای افزودن سایه یا بازتاب به متن، شی Word Art را انتخاب کرده و کلیک کنید گزینه های قالب بندی در نوار ابزار. یا روی متن کلیک راست کرده و انتخاب کنید گزینه های قالب بندی از منوی پاپ آپ
  گزینه های قالب را در اسلایدهای Google باز کنید
 8. در گزینه های قالب بندی منوی سمت راست صفحه را انتخاب کنید رها کردن سایه یا انعکاس برای افزودن این افکت‌ها به قسمت word خود، کادرهای چک را انتخاب کنید. می توانید جلوه و سبک این تنظیمات را در زیر سفارشی کنید.
  منوی گزینه‌های قالب اسلایدهای Google برای Word Art

هنگامی که متن خود را قالب بندی کردید، با استفاده از گزینه های دیگر ارائه شده در منو، تنظیمات دیگری را انجام دهید. برای مثال می توانید از گزینه های قالب بندی منو برای تنظیم موقعیت خاص برای متن Word Art در اسلاید خود. همچنین می توانید با استفاده از این منو متن خود را بچرخانید و اندازه آن را تغییر دهید.

نحوه ترسیم طرح کلی متن با استفاده از جعبه متن

اگر ترجیح می دهید از یک جعبه متن معمولی استفاده کنید، هنوز هم می توانید جلوه های طرح کلی را به کل متن خود اضافه کنید. به عنوان مثال، می توانید یک حاشیه، سایه یا بازتاب به کادر متن اضافه کنید.

برای درج یک جعبه متن در اسلایدهای Google:

 1. ارائه Google Slides خود را باز کنید.
 2. کلیک کنید بر روی درج کنید منو در بالای صفحه و سپس انتخاب کنید جعبه متن.
  درج یک جعبه متن در اسلایدهای Google
 3. از ماوس خود برای رسم کادر متنی روی اسلاید استفاده کنید.
 4. سپس متن خود را در کادر تایپ کرده یا جایگذاری کنید.
  از گزینه های قالب بندی در نوار ابزار (مانند رنگ قلم، رنگ حاشیه و وزن حاشیه) برای سفارشی کردن ظاهر حاشیه و متن استفاده کنید.
  قالب بندی کادرهای متنی اسلایدهای Google
 5. برای افزودن قالب بندی های دیگر به جعبه متن خود، کادر متن را انتخاب کنید، سپس کلیک کنید گزینه های قالب بندی در منوی بالا در غیر این صورت، روی کادر متن کلیک راست کرده و انتخاب کنید گزینه های قالب بندی.
  گزینه های قالب را برای یک جعبه متن در اسلایدهای Google باز کنید
 6. در گزینه های قالب بندی منوی سمت راست، می‌توانید گزینه‌هایی مانند یک سایه یا بازتاب را برای کادر متن تنظیم کنید.
  افزودن جلوه‌ها به جعبه‌های متن در اسلایدهای Google

هر گونه تغییر یا تنظیمات اضافی را در گزینه های قالب منو به دلخواه

ویرایش در اسلایدهای گوگل

همانطور که در بالا توضیح دادیم، دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است بخواهید متن را در اسلایدهای Google ترسیم کنید، اما بیشتر کاربران متوجه خواهند شد که این کار به تاکید بر نکاتی که در ارائه خود بیان می کنید کمک می کند.

Google Slides دارای تعدادی ویژگی مفید است که می توانید در ادامه آن ها را امتحان کنید. به عنوان مثال، می‌توانید برای جذاب‌تر کردن اسلایدها و کمک به زنده کردن محتوا، فایل‌های GIF را به اسلایدهای خود اضافه کنید.

همچنین می‌توانید یک الگوی اسلایدهای Google ایجاد کنید که به شما امکان می‌دهد سبک‌های اسلاید مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید و از آنها در ارائه‌های دیگر استفاده کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *