نحوه تبدیل اعداد منفی به مثبت در Google Sheets


منفی، مثبت، مطلق، چه تفاوتی دارد؟ اگر می‌خواهید بدانید که چگونه از اعداد منفی به مثبت در Google Sheets تغییر دهید، این راهنما را بخوانید.

اعداد منفی اعداد زیر صفر هستند. برای مثال 2- (یا منهای 2) دو زیر صفر است. اگر با اعداد موجود در صفحه‌گسترده Google Sheets کار می‌کنید، ممکن است اعداد مثبت و منفی را ببینید.

ممکن است بخواهید اعداد منفی را در Google Docs به مثبت تبدیل کنید تا درک و تفسیر داده ها آسان تر شود. تبدیل اعداد منفی به اعداد مثبت نیز می تواند به استانداردسازی داده ها کمک کند.

اگر می‌خواهید اعداد منفی را در Google Sheets به مثبت تبدیل کنید، این مراحل را دنبال کنید.

نحوه تبدیل اعداد منفی به مثبت با استفاده از تابع ABS

تابع ABS در Google Sheets قدر مطلق یک عدد را برمی‌گرداند – این عدد مثبت بدون علامت منفی است. مقادیر مطلق همیشه مثبت هستند، صرف نظر از اینکه عدد اصلی مثبت یا منفی بوده است.

برای استفاده از عملکرد ABS در Google Sheets:

 1. سند Google Sheets خود را باز کنید.
 2. سلولی را که می خواهید مقدار مطلق را در آن نمایش دهید انتخاب کنید.
 3. نوع: =ABS( داخل سلول
 4. سلول حاوی عدد منفی را انتخاب کنید، مرجع سلول را تایپ کنید، یا عددی را که می خواهید مقدار مطلق آن را بیابید تایپ کنید. (به عنوان مثال، =ABS(A1 جایی که A1 حاوی مقدار است -2.
 5. مطمئن شوید که فرمول را با استفاده از یک پرانتز بسته، مانند =ABS(A1).
 6. مطبوعات وارد برای تکمیل فرمول و مشاهده نتیجه.
  استفاده از عملکرد ABS در Google Sheets

هنگامی که تابع ABS را در سلول وارد کردید، هر مقدار منفی که استفاده کرده اید به مثبت تبدیل می شود. به عنوان مثال، اگر از تابع ABS برای یافتن مقدار مطلق -5 استفاده کنید، نتیجه 5 خواهد بود.

اگر از تابع ABS برای یافتن مقدار مثبت 5 استفاده کنید، نتیجه نیز 5 خواهد بود. این به این دلیل است که ABS فقط می تواند مقادیر مطلق را برگرداند. اگر مقدار از قبل مطلق باشد (و در نتیجه مثبت)، آن را تغییر نمی دهد.

نحوه تبدیل اعداد منفی به مثبت با استفاده از فرمول IF

این اگر تابع به شما امکان می دهد آزمایش انجام دهید. به زبان ساده، این یک است درست است، واقعی یا نادرست تست. یک فرمول IF آزمایش می کند که آیا چیزی X است یا خیر. اگر چنین است، Y را انجام دهید یا در غیر این صورت Z را انجام دهید.

این تابع می تواند برای تبدیل اعداد منفی به اعداد مثبت مفید باشد زیرا به شما امکان می دهد منفی یا مثبت بودن یک عدد را آزمایش کنید. اگر منفی باشد، IF می تواند قدر مطلق عدد را برگرداند و آن را به مثبت تبدیل کند. اگر مثبت باشد، به هر حال آن مقدار را برمی گرداند.

برای استفاده از تابع IF برای تبدیل اعداد منفی به اعداد مثبت در Google Sheets:

 1. صفحه گسترده Google Sheets خود را باز کنید.
 2. سلولی را انتخاب کنید که می خواهید مقدار تبدیل شده در آن ظاهر شود.
 3. نوع: =IF(A1<0،ABS(A1)،A1) داخل سلول
  • این فرمول بررسی می کند که آیا مقدار در سلول وجود دارد یا خیر A1 کمتر از صفر است
  • اگر چنین باشد، از تابع ABS برای برگرداندن قدر مطلق عدد استفاده می شود. اگر اینطور نباشد، خود شماره برگردانده می شود.
  • جایگزین کردن A1 با مرجع سلولی که حاوی مقدار منفی شما در صفحه گسترده شما است.
 4. مطبوعات وارد برای اعمال فرمول و برگرداندن نتیجه.
  استفاده از عبارت IF برای تبدیل اعداد منفی به مثبت در Google Sheets

در این مرحله، هر مقدار منفی که در فرمول استفاده کرده اید، به مقادیر مثبت تبدیل می شود. اگر مقدار سلول A1 منفی باشد، مقدار مطلق برگردانده می شود. اگر مقدار مثبت یا صفر باشد، خود مقدار برگردانده می شود.

نحوه تبدیل اعداد منفی به مثبت با استفاده از تابع SIGN

این امضا کردن تابع در برگه‌های Google اگر عددی مثبت باشد 1، اگر منفی باشد 1 و اگر صفر باشد 0 برمی‌گرداند. می‌توانید از تابع SIGN برای تبدیل اعداد منفی به اعداد مثبت در Google Sheets با استفاده از آن در ترکیب با توابع دیگر مانند ضرب یا جمع استفاده کنید.

برای استفاده از تابع SIGN در Google Sheets:

 1. صفحه گسترده Google Sheets خود را باز کنید.
 2. سلولی را که می خواهید عدد منفی را به عدد مثبت تبدیل کنید انتخاب کنید.
 3. نوع: = SIGN (شماره) وارد سلول شده و جایگزین کنید عدد با مرجع یا مقدار سلولی که می خواهید تبدیل کنید.
 4. مطبوعات وارد برای اعمال فرمول و دیدن نتیجه. سلول اکنون علامت شماره ای را که وارد کرده اید نمایش می دهد 1 (برای اعداد مثبت)، -1 (برای اعداد منفی)، یا 0 (برای صفر).
  استفاده از تابع SIGN در Google Sheets
 5. برای تبدیل عدد منفی به عدد مثبت، اکنون باید از تابع SIGN در ترکیب با تابع دیگری استفاده کنید – در این مورد، یک ضرب ساده. برای مثال می توانید از فرمول استفاده کنید =A1*SIGN(A1) برای تبدیل عدد موجود در سلول A1 به مقدار مطلق آن.
  استفاده از SIGN و ضرب برای تبدیل اعداد منفی به مثبت در Google Sheets

در این مرحله، هر مقداری که با تابع SIGN استفاده کرده اید به عدد مثبت تبدیل می شود. می‌توانید از تابع SIGN در جای دیگری از صفحه‌گسترده خود برای تبدیل چندین عدد منفی به اعداد مثبت استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل داده ها در صفحات گوگل

با استفاده از مراحل بالا، می توانید به سرعت اعداد منفی را در Google Sheets به مثبت تبدیل کنید. این روش ها می توانند به شما کمک کنند تا داده های خود را بهتر درک و تجزیه و تحلیل کنید، همچنین کار با فرمول ها و انجام محاسبات را آسان تر می کند.

آیا می خواهید از نزدیک به نحوه عملکرد صفحه گسترده خود نگاه کنید؟ دانستن نحوه نمایش فرمول‌ها در برگه‌های Google نیز می‌تواند مفید باشد، زیرا به شما امکان می‌دهد روش‌های عمیق‌تر مورد استفاده در پشت محاسبات را ببینید (و هرگونه مشکلی را عیب‌یابی کنید).

همچنین می‌توانید از قابلیت جستجو در Google Sheets برای مکان‌یابی سریع سلول‌ها یا نقاط داده خاص استفاده کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که کپی کردن مقادیر و نه فرمول ها می تواند زمانی مفید باشد که می خواهید داده های اصلی را قبل از ایجاد تغییرات در مجموعه داده خود حفظ کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *