آیا می خواهید پیوندهای خارجی را از پست های وبلاگ خود در یک پنجره یا برگه مرورگر جدید باز کنید؟

باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره جدید به کاربران شما این امکان را می دهد که بدون خروج از وب سایت شما از پیوند بازدید کنند. این منجر به تعامل بیشتر کاربر می شود زیرا آنها زمان بیشتری را در سایت شما می گذرانند.

در این راهنمای مبتدی، ما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی پیوندهای خارجی را در یک پنجره یا برگه جدید در سایت وردپرس خود باز کنید.

نحوه باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره یا برگه جدید با وردپرس

چرا پیوندهای خارجی را در یک پنجره یا تب جدید باز کنید؟

پیوندهای خارجی پیوندهایی به وب‌سایت‌هایی هستند که شما مالک یا کنترل آن‌ها نیستید. به طور معمول، اگر یک لینک به یک وب سایت خارجی اضافه کنید، بازدیدکنندگان شما به سادگی با کلیک بر روی لینک، سایت شما را ترک می کنند.

در حالی که برخی از کارشناسان تجربه کاربری می گویند که نباید پیوندهای خارجی را در یک پنجره یا برگه جدید باز کنید، ما موافق نیستیم.

ببینید، اکثر کاربران به راحتی آخرین وب سایتی را که بازدید کرده اند فراموش می کنند. اگر کلیک کردن روی یک پیوند آنها را از وب سایت وردپرس شما به یک سایت جدید برد، ممکن است هرگز باز نگردند.

برای تجربه کاربری بهتر، توصیه می کنیم پیوندهای خارجی را در یک پنجره جدید (در مرورگرهای قدیمی) یا یک تب جدید (در مرورگرهای مدرن) باز کنید. به این ترتیب، صفحه اصلی وب از بین نمی رود و کاربران می توانند با جابجایی مجدد، مرور وب سایت شما را از سر بگیرند.

یکی دیگر از مزایای باز کردن پیوندهای خارجی در یک تب جدید افزایش بازدید از صفحه و تعامل کاربر در سایت شما است. کاربرانی که زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کنند، احتمالاً در خبرنامه ایمیل شما ثبت نام می کنند، شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند، نظر می گذارند و محصولات شما را می خرند.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به نحوه باز کردن آسان پیوندهای خارجی در یک پنجره یا برگه جدید در وردپرس بیندازیم. ما روش‌های مختلفی را پوشش می‌دهیم تا بتوانید مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید.

  1. باز کردن پیوندهای خارجی در یک تب جدید با استفاده از ویرایشگر بلاک
  2. باز کردن پیوندهای خارجی در یک تب جدید با استفاده از ویرایشگر کلاسیک
  3. باز کردن پیوندهای خارجی در یک برگه جدید با استفاده از کد HTML
  4. باز کردن پیوندهای منوی ناوبری در یک برگه جدید
  5. باز کردن خودکار همه پیوندهای خارجی در تب جدید با استفاده از یک پلاگین

ویرایشگر بلاک وردپرس دارای یک ویژگی داخلی است که به شما امکان می دهد پیوندهای خارجی را در یک برگه جدید باز کنید. در نسخه های اخیر وردپرس، این گزینه هنگام افزودن لینک قابل مشاهده است.

به سادگی پست وبلاگ یا صفحه ای را که می خواهید پیوند خارجی اضافه کنید ویرایش کنید. در مرحله بعد، متنی را که می خواهید پیوند دهید انتخاب کنید و سپس روی دکمه “پیوند” کلیک کنید. همچنین می توانید کلید میانبر CTRL+K را در ویندوز یا Command+K را در مک فشار دهید.

افزودن پیوند در ویرایشگر بلاک

با این کار پنجره درج لینک ظاهر می شود. به سادگی لینک را وارد کرده و Enter را فشار دهید. پس از آن، باید گزینه «باز کردن در برگه جدید» را به موقعیت روشن تغییر دهید.

گزینه Open in New Tab در ویرایشگر Block

اکنون پیوند در یک تب جدید باز می شود.

نکته: همچنین می توانید با نصب افزونه All in One SEO ویژگی های title و nofollow را به popup insert link اضافه کنید.

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، توصیه می کنیم از ویرایشگر جدید استفاده کنید. این مدرن، سریع‌تر است و شامل بسیاری از ویژگی‌های جدید است که شما آنها را از دست می‌دهید.

با این حال، اگر همچنان می‌خواهید از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید، به این صورت پیوندی را اضافه می‌کنید که در یک برگه جدید باز می‌شود.

ابتدا باید پست یا صفحه ای را که می خواهید پیوند را در آن اضافه کنید ویرایش کنید. سپس متنی را که می‌خواهید پیوند دهید (که به عنوان متن لنگر نیز شناخته می‌شود) انتخاب کنید و سپس روی دکمه «درج/ویرایش پیوند» کلیک کنید.

پیوند جدید در ویرایشگر کلاسیک اضافه کنید

یک پنجره بازشو ظاهر می شود که در آن می توانید پیوند خارجی خود را اضافه کنید.

پس از آن روی نماد چرخ دنده در کنار آن کلیک کنید. با این کار پنجره پیشرفته پیوند درج ظاهر می شود.

پیوند را در تب جدید با استفاده از ویرایشگر کلاسیک باز کنید

از اینجا، باید گزینه «باز کردن پیوند در یک برگه جدید» را علامت بزنید. پس از آن، باید روی دکمه «به‌روزرسانی» در پایین کلیک کنید تا پیوند خود را اضافه کنید.

گاهی اوقات ممکن است برای افزودن لینک در وردپرس نیاز به نوشتن HTML داشته باشید. به عنوان مثال، هنگام استفاده از حالت HTML در ویرایشگر بلوک جدید یا افزودن پیوند در فایل قالب وردپرس، باید این کار را انجام دهید.

می توانید پیوند را با استفاده از کد HTML به این صورت اضافه کنید:

 <a href="http://example.com" target="_blank" rel="noopener">Link Text</a>

این target="_blank" پارامتر در این کد به مرورگرها می گوید که پیوند را در یک پنجره یا تب جدید باز کنند. به سادگی «example.com» را با URL پیوند خارجی و «متن پیوند» را با متنی که می‌خواهید استفاده کنید جایگزین کنید.

در وب سایت وردپرس خود، می توانید لینک های خارجی را در منوی ناوبری سایت خود اضافه کنید. نحوه انجام این کار بستگی به این دارد که آیا از یک تم سنتی استفاده می کنید یا یک تم بلوکی.

باز کردن پیوندهای منوی Nav در یک برگه جدید برای تم های سنتی

برای باز کردن پیوندهای منوی خروجی خود در یک برگه جدید، به آن بروید ظاهر » منو از ناحیه مدیریت وردپرس شما.

سپس، روی دکمه «گزینه‌های صفحه» در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

گزینه های صفحه را باز کنید

وقتی روی دکمه کلیک می کنید، اکنون گزینه های بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

ادامه دهید و گزینه “Link Target” را در زیر “Show advanced menu properties” علامت بزنید.

گزینه Link Target را انتخاب کنید

پس از آن، می‌توانید با وارد کردن URL، متن پیوند و کلیک کردن روی دکمه «افزودن به منو» یک پیوند سفارشی را به منوی ناوبری خود اضافه کنید.

پیوند سفارشی شما اکنون در ستون Menu Structure ظاهر می شود. اکنون می توانید گزینه «باز کردن پیوند در یک برگه جدید» را انتخاب کنید تا پیوند خارجی خود را در یک برگه دیگر باز کنید.

پیوند خارجی را در یک برگه جدید در منو باز کنید

پس از اتمام کار، روی دکمه «ذخیره منو» در پایین کلیک کنید.

باز کردن پیوندهای منوی Nav در یک برگه جدید برای تم های بلوک

اگر از یک تم بلوک جدید استفاده می کنید، باید به آن بروید ظاهر » تم ها و از ویرایشگر کامل سایت برای باز کردن پیوندهای منوی خروجی خود در یک تب جدید استفاده کنید.

باید روی قسمت هدر بالای صفحه کلیک کنید و هدر انتخاب می شود. در مرحله بعد، روی ناحیه ناوبری در سمت چپ منو کلیک کنید. منو انتخاب می‌شود و باید علامت «+» را در انتهای منو ببینید که در آن می‌توانید پیوند جدیدی اضافه کنید.

بلوک ناوبری را انتخاب کرده و روی نماد + کلیک کنید

نکته: انتخاب بلوک ها در ویرایشگر تمام صفحه می تواند مشکل باشد، بنابراین بسیاری از کاربران استفاده از نمای فهرست را آسان تر می دانند. به سادگی روی نماد در بالای صفحه کلیک کنید، سپس بلوک ناوبری را پیدا کرده و انتخاب کنید. ممکن است درون بلوک‌های دیگری مانند Header و Group قرار داشته باشد.

اکنون باید روی نماد ‘+’ کلیک کنید تا یک پنجره باز شود که در آن می توانید پیوند اضافه کنید. URL را در فیلد بالا تایپ کنید و مطمئن شوید که “Open in new tab” را به موقعیت روشن تغییر دهید. سپس روی نماد «ارسال» در کنار URL کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

گزینه «باز کردن در برگه جدید» را روشن کنید

پس از انجام این کار، فراموش نکنید که روی دکمه «ذخیره» در بالای صفحه کلیک کنید.

بررسی دستی این گزینه برای هر پیوند خارجی که اضافه می کنید ممکن است کار اضافی به نظر برسد. با این حال، به مرور زمان به آن عادت خواهید کرد.

اگر یک وبلاگ چند نویسنده را اجرا می کنید یا اغلب فراموش می کنید که پیوندهای خارجی را در یک برگه جدید باز کنید، می توانید از یک افزونه برای آن استفاده کنید.

ابتدا باید افزونه Open External Links in a New Window را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این افزونه خارج از جعبه کار می کند و به طور خودکار پیوندهای خارجی را در یک پنجره جدید باز می کند.

در واقع پیوندهای خارجی در پست های وبلاگ شما را تغییر نمی دهد. در عوض، از جاوا اسکریپت برای باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره جدید استفاده می کند.

توجه داشته باشید: غیرفعال کردن افزونه باعث می‌شود پیوندهای خارجی در یک پنجره جدید باز نشوند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه به راحتی پیوندهای خارجی را در یک پنجره جدید در وردپرس باز کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه ایجاد یک آدرس کسب و کار رایگان ببینید، یا انتخاب های متخصص ما از مفیدترین نکات، ترفندها و هک های وردپرس را که می توانید در وب سایت خود استفاده کنید، بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه باز کردن پیوندهای خارجی در یک پنجره یا تب جدید با وردپرس اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *