نحوه بازنشانی تنظیمات صدا در ویندوز 11


اگر با دستگاه های صوتی یا صوتی رایانه شخصی خود مشکل دارید، می توانید تنظیمات صوتی ویندوز 11 را برای رفع این مشکل بازنشانی کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

آیا از رایانه شخصی ویندوز 11 خود برای ضبط پادکست، ضبط موسیقی، تماشای محتوا در صدای فراگیر یا گوش دادن به صدای با کیفیت بالا استفاده می کنید؟ این احتمال وجود دارد که تنظیمات صدا را تغییر داده باشید یا برنامه ای آنها را تغییر دهد.

بنابراین، اگر استفاده از رایانه شخصی خود را برای کارهای صوتی متوقف کنید یا دستگاه های صوتی را حذف کنید، ممکن است لازم باشد تنظیمات صدا را در ویندوز 11 بازنشانی کنید. یا اگر کیفیت صدایی را که می خواهید دریافت نمی کنید یا اصلاً صدا ندارید، می توانید آن را بازنشانی کنید. تنظیمات صدا را انجام دهید و از ابتدا شروع کنید.

به هر دلیلی که نیاز به بازیابی تنظیمات صوتی پیش فرض در ویندوز 11 دارید، راه های مختلفی برای مدیریت آن وجود دارد. برای مثال، می‌توانید دستگاه‌های صدا و حجم برنامه‌ها، درایورهای دستگاه صوتی و صداهای سیستم را در ویندوز 11 بازنشانی کنید.

بازنشانی صداها برای همه برنامه ها در ویندوز 11

می‌توانید تنظیمات صدا را در برنامه‌های ویدیو یا موسیقی از طریق Volume Mixer در ویندوز 11 تنظیم کنید و باید آن را بازنشانی کنید.

برای تنظیم مجدد Volume Mixer در ویندوز 11:

 1. منوی Start را باز کرده و انتخاب کنید تنظیمات.
  تغییر مناطق زمانی به صورت خودکار
 2. انتخاب کنید سیستم از ستون سمت چپ و کلیک کنید صدا گزینه سمت راستبازنشانی تنظیمات صوتی در ویندوز 11
 3. به پایین اسکرول کنید پیشرفته بخش و انتخاب کنید ولوم میکسر.
 4. در بخش Apps، روی بازنشانی کنید دکمه کنار دستگاه‌ها و میزان صدا را برای همه برنامه‌ها به پیش‌فرض‌های پیشنهادی بازنشانی کنید گزینه.بازنشانی تنظیمات صدا در ویندوز 11
 5. پس از بازنشانی دستگاه‌های صوتی و حجم برنامه‌ها، علامتی در کنار آن ظاهر می‌شود بازنشانی کنید دکمه.

تنظیمات دستگاه صدا را بازنشانی کنید

اگر چندین دستگاه صوتی متصل دارید، به عنوان مثال، بلندگو، میکسر یا هدفون، ممکن است لازم باشد همه چیز را بازنشانی کنید. بنابراین، می توانید دستگاه های جداگانه را به تنظیمات پیش فرض خود بازنشانی کنید.

برای بازنشانی تنظیمات دستگاه صوتی فردی:

 1. باز کن تنظیمات.
 2. هدایت به صدا > پیشرفته و انتخاب کنید تنظیمات صدا بیشتر.بازنشانی تنظیمات صدا در ویندوز 11
 3. وقتی که صدا پنجره ظاهر می شود، اطمینان حاصل کنید پخش برگه انتخاب شده است و روی دستگاهی که می خواهید بازنشانی کنید دوبار کلیک کنید.
 4. انتخاب کنید پیشرفته برگه از دستگاه خواص پنجره و کلیک کنید بازیابی پیش فرض ها دکمه.
  توجه داشته باشید: اگر دکمه خاکستری باشد، دستگاه صدا از قبل روی تنظیمات پیش فرض خود تنظیم شده است.بازنشانی تنظیمات صدا در ویندوز 11

تنظیم مجدد صدا برای دستگاه ها

اگر تنظیمات صدا خاموش است، می‌توانید سطوح تعادل صدا را تنظیم کنید تا به تعادل صدا بین هدفون و بلندگوهای خارجی کمک کنید. این همچنین مشکل بلندتر بودن برخی از برنامه ها را برطرف می کند.

برای تنظیم مجدد صدا در ویندوز 11:

 1. باز کن تنظیمات.
 2. رفتن به سیستم > صدا > خروجی و کلیک کنید بلندگوها گزینه ای برای دستگاه مناسب
 3. در صدا بخش، تمام سطوح صدا را در یک سطح تنظیم کنید و مطمئن شوید که گزینه بهبودهای صوتی روی تنظیم شده است جلوه های پیش فرض دستگاه.بازنشانی تنظیمات صدا در ویندوز 11

بازنشانی درایورهای صوتی

اگر در ویندوز 11 در دستگاه های صوتی با مشکل صوتی مواجه هستید و بازنشانی دستگاه ها کار نمی کند، ممکن است مشکل از درایور باشد. اغلب، درایورهای دستگاه قدیمی می شوند یا نیاز به نصب مجدد دارند.

برای نصب مجدد درایورهای صوتی:

 1. بزن به کلید ویندوز + R میانبر صفحه کلید برای راه اندازی اجرا کن گفتگو
 2. تایپ کنید devmgmt.msc و کلیک کنید خوب یا فشار دهید وارد.
 3. گسترش دهید کنترلرهای صدا، ویدئو و بازی درخت وقتی Device Manager باز می شود.
 4. روی دستگاه صدا کلیک راست کرده و انتخاب کنید دستگاه را حذف کنید از منوبازنشانی تنظیمات صدا در ویندوز 11
 5. کلیک کنید بر روی حذف نصب کنید هنگامی که پیام تأیید ظاهر می شود را فشار دهید.
 6. ویندوز 11 را ریستارت کنید و در حین راه اندازی مجدد، ویندوز به طور خودکار درایور دستگاه را مجددا نصب می کند.دکمه استارت ویندوز 11 را خاموش کنید

در مورد درایورها، ذکر این نکته نیز ضروری است که اگر کارت صدا یا دستگاه رابط صوتی رده بالایی دارید، ممکن است لازم باشد درایور را به صورت دستی نصب کنید. علاوه بر این، با بررسی وب سایت دستگاه می توانید درایورهای جدیدی دریافت کنید.

سرویس صوتی ویندوز را مجددا راه اندازی کنید

یکی دیگر از گزینه هایی که می توانید در صورتی که صدای شما به درستی کار نمی کند استفاده کنید، راه اندازی مجدد سرویس صوتی ویندوز است. البته، اگر بدانید کجا باید نگاه کنید، انجام این کار ساده است.

برای بازنشانی سرویس صوتی ویندوز:

 1. مطبوعات کلید ویندوز + R برای باز کردن اجرا کن گفتگو
 2. تایپ کنید services.msc و کلیک کنید خوب یا فشار دهید وارد.Shut-Down-Windows-11-Start-Button
 3. کلیک راست کنید ویندوز صوتی خدمات و انتخاب کنید راه اندازی مجدد از منو
 4. فقط یک لحظه طول می کشد تا سرویس دوباره راه اندازی شود و می توانید پیشرفت را مشاهده کنید.بازنشانی تنظیمات صوتی در ویندوز 11

پس از راه اندازی مجدد سرویس، بررسی کنید که آیا دستگاه صوتی شما کار می کند یا خیر. توجه داشته باشید که این تنظیمات صدا را بازنشانی نمی کند. فقط سرویس صوتی پس زمینه را مجددا راه اندازی می کند.

بازنشانی صداهای سیستم در ویندوز 11

اگر با پخش نشدن صداهای سیستم یا پخش صداهایی که دوست ندارید مشکل دارید، می توانید طرح صدا را به تنظیمات پیش فرض بازنشانی کنید.

برای تنظیم مجدد صداهای سیستم:

 1. باز کن تنظیمات.
 2. سر به سیستم > صدا > پیشرفته و انتخاب کنید تنظیمات صدا بیشتر از لیست
 3. هنگامی که پنجره صدا ظاهر شد، را انتخاب کنید صدا زبانه در بالا.
 4. انتخاب کنید پیش فرض ویندوز از منوی کشویی زیر گزینه Sound Scheme.
 5. کلیک درخواست دادن و خوب برای تأیید طرح صدای سیستم پیش فرض ویندوز.

تنظیمات صدا و صدا را در ویندوز 11 مدیریت کنید

اگر از رایانه شخصی خود برای کارهای صوتی استفاده می کنید، صداها و سایر تنظیمات صوتی ممکن است پس از مدتی از بین بروند. با این حال، می‌توانید با استفاده از مراحل بالا تنظیمات صدا را در ویندوز 11 بازنشانی کنید.

تنظیمات صدا و صدا دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید در ویندوز 11 آن را مدیریت کنید. برای مثال، اگر یک بلندگو دارید یا می‌خواهید صدا در یک هدفون باشد، می‌توانید صدای مونو را در رایانه شخصی خود فعال یا غیرفعال کنید. یا اگر در حال انجام پادکست یا تماس زوم هستید، یاد بگیرید که چگونه صدای خود را در میکروفون نشنید.

یکی دیگر از ویژگی های سرگرم کننده ای که ممکن است بخواهید امتحان کنید استفاده از دسترسی صوتی در ویندوز 11 است. همچنین، اگر راه بهتری برای کنترل تنظیمات صوتی کلاسیک و مدرن می خواهید، برنامه EarTrumpet برای ویندوز بسیار ارزشمند است. و اگر میکروفون شما مشکل شما را ایجاد می کند، یاد بگیرید که میکروفون را در ویندوز 11 آزمایش کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *