QR code featured


کدهای QR یک راه عالی برای اشتراک گذاری یک لینک وب هستند و می توانید خودتان آنها را بسازید. نحوه ایجاد کدهای QR در Google Sheets را در این راهنما بیاموزید.

مگر اینکه زیر یک سنگ زندگی کرده باشید، با کدهای QR روبرو خواهید شد. این مربع های عجیب و غریب و پیکسلی همه جا هستند و دلیل خوبی هم دارند. آنها دسترسی سریع به اطلاعات را از طریق تلفن هوشمند تنها با اشاره دوربین به سمت آنها آسان می کنند.

اینکه بتوانید کدهای QR خود را بسازید کار بسیار مفیدی خواهد بود، اما شاید به این فکر می کنید که انجام آن کار سختی است. خوب، در واقع، ایجاد کدهای QR فوق العاده ساده است. حتی می توانید آنها را با استفاده از ابزارهایی مانند Google Sheets درست کنید.

اگر می‌خواهید شروع به تولید کدهای QR خود کنید، نحوه ایجاد کدهای QR در Google Sheets را در زیر بیاموزید.

کدهای QR چیست؟

کد QR مخفف کد پاسخ سریع. این نوعی بارکد است که توسط ماشین‌ها قابل خواندن است و به دلیل این واقعیت که می‌تواند اطلاعات بیشتری نسبت به بارکدهای راه راه عمودی سنتی داشته باشد، محبوبیت آن افزایش یافته است. این به این دلیل است که کدهای QR اطلاعات را در الگوهای عمودی و افقی مربع ها نگهداری می کنند.

کدهای QR طیف وسیعی از کاربردها را دارند، اما یکی از محبوب‌ترین کاربردها ارائه یک راه سریع برای پیوند دادن به یک وب‌سایت یا صفحه وب خاص است. این کار با اسکن کد QR با یک گوشی هوشمند انجام می شود که سپس صفحه وب مربوطه را در مرورگر خود باز می کند.

نحوه ایجاد یک کد QR برای یک سند Google Sheets

اگر می‌خواهید یک کد QR برای اشتراک‌گذاری سند Google Sheets ایجاد کنید، می‌توانید این کار را به سرعت و به راحتی از طریق یک مرورگر وب انجام دهید.

برای ایجاد یک کد QR برای سند Google Sheets:

 1. در مرورگری که ایجاد کد QR را ارائه می‌دهد، مانند Google Chrome یا Brave، وارد Google Sheets شوید.
 2. سند Google Sheets را که می خواهید به اشتراک بگذارید باز کنید.
 3. کلیک کنید بر روی اشتراک گذاری آیکون.
  اشتراک کروم
 4. انتخاب کنید کد QR ایجاد کنید.
  کروم کد qr ایجاد کرد
 5. یک کد QR ایجاد می شود که می توانید آن را دانلود کنید.
  کد qr کروم
 6. اسکن کد QR با تلفن هوشمند، پیوند سند Google Sheets شما را باز می کند.

نحوه ایجاد کدهای QR برای هر پیوند در Google Sheets

اگر می‌خواهید کدهای QR برای هر پیوند وب ایجاد کنید، می‌توانید این کار را در Google Sheets انجام دهید. این به لطف Google Charts API است که شامل ویژگی‌های تولید کد QR است.

می‌توانید مستقیماً از داخل فرمول Google Sheets با این API تماس بگیرید و از آن برای ایجاد کدهای QR برای هر پیوندی که می‌خواهید استفاده کنید.

برای ایجاد کدهای QR در Google Sheets:

 1. یک سند Google Sheets را باز کنید.
 2. سلولی را انتخاب کنید و URLی را که می‌خواهید کد QR شما به آن پیوند داده شود تایپ کنید.
  url برگه های گوگل
 3. سلول دیگری را انتخاب کنید و موارد زیر را تایپ کنید:
=IMAGE("https://chart.googleapis.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chl="&ENCODEURL(B2))
 1. ممکن است لازم باشد این را ویرایش کنید تا نیازهای خود را برآورده کنید. 200×200 اندازه تصویر QR شما است و باید «B2» را به محل سلول حاوی URL خود تغییر دهید.
  کد صفحات گوگل برای تولید کد qr
 2. مطبوعات وارد و کد QR شما تولید خواهد شد.
  google sheets کد qr کوچک
 3. ممکن است لازم باشد اندازه سلول های خود را افزایش دهید تا کد QR را در اندازه کامل ببینید. می توانید این کار را با کشیدن مرزهای برچسب سطر و ستون انجام دهید تا اندازه آنها افزایش یابد.
  google sheets کد qr بزرگ
 4. کد QR خود را با مشاهده آن از طریق برنامه دوربین در گوشی هوشمند خود آزمایش کنید، و باید پیوندی به URL خود مشاهده کنید.
  کد qr برگه های گوگل در تلفن
 5. روی پیوند ضربه بزنید و URL که کدگذاری کرده اید در تلفن شما باز می شود. شما می توانید این روند را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید.
 6. اگر می خواهید چندین کد QR ایجاد کنید، می توانید تمام URL هایی را که می خواهید کدهای QR برای آنها ایجاد کنید در یک ستون قرار دهید.
 7. گوشه سلول حاوی اولین کد QR خود را کلیک کنید و آن را به پایین بکشید.
  دستگیره کشیدن برگه های گوگل
 8. اکنون باید کدهای QR برای همه پیوندهای خود داشته باشید.
  google sheets چندین کد qr

اشتراک گذاری اطلاعات با گوگل

یادگیری نحوه ایجاد کدهای QR در Google Sheets به این معنی است که می توانید تنها با چند کلیک برای هر وب سایتی که می خواهید کد ایجاد کنید. این یک ویژگی شگفت‌آور مفید است که لزوماً انتظار ندارید که بتوانید آن را در برنامه صفحه گسترده رایگان انجام دهید.

ترفندهای مفید دیگر Google Sheets نیز وجود دارد که می توانید یاد بگیرید. اگر نیاز دارید برگه‌های خود را در یک صفحه ترکیب کنید، می‌توانید نحوه ادغام برگه‌ها را در Google Sheets بیاموزید. اگر نمی‌خواهید برگه‌های خود را ترکیب کنید، می‌توانید به جای آن، نحوه پرس‌وجو برای برگه دیگری در Google Sheets را بیاموزید.

اگر فهرستی از نام‌ها با نام و نام خانوادگی در یک سلول دارید، می‌توانید نحوه جدا کردن نام‌ها در Google Sheets را بیاموزید تا مرتب‌سازی داده‌ها آسان‌تر شود.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *