برای مدیریت آسان‌تر فایل یا صرفه‌جویی در فضا، می‌توانید پوشه‌های کاربر پیش‌فرض در ویندوز 11 را به مکان دیگری منتقل کنید. در اینجا چگونه است.

هر نصب جدید ویندوز 11 شامل پوشه‌های پیش‌فرض از جمله اسناد، تصاویر، موسیقی، ویدیوها، دسکتاپ و دانلودها می‌شود. اگرچه این پوشه ها راحت هستند، اما می توانند در طول زمان رشد کنند و فضای زیادی را اشغال کنند.

اگر با فضای ذخیره سازی محدود در رایانه شخصی خود سروکار دارید، باید پوشه های خاصی را به یک درایو خارجی منتقل کنید تا فضای ارزشمند دیسک را آزاد کنید و عملکرد سیستم عامل خود را افزایش دهید.

جابجایی پوشه های پیش فرض کاربر به چیزی بیش از یک کشیدن و رها کردن ساده نیاز دارد (که فقط یک میانبر ایجاد می کند). نحوه جابجایی پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11 را با استفاده از مراحل زیر بیاموزید.

نحوه انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11

انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11 ساده است. با این حال، به چند مرحله مهم نیاز دارد. انتقال یک پوشه به یک درایو خارجی با ظرفیت بالا به آزاد کردن فضای درایو محلی شما کمک می کند.

توجه داشته باشید: فقط می‌توانید فایل‌هایی را که پشتیبان‌گیری نمی‌شوند با OneDrive منتقل کنید (پیش‌فرض). بنابراین، قبل از انتقال پوشه های کاربر، باید OneDrive را غیرفعال کنید.

برای انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11:

 1. راه اندازی جستجوگر فایل و جایی را که می خواهید پوشه را منتقل کنید، مرور کنید.
 2. کلیک جدید > پوشه از نوار ابزار File Explorer.انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11
 3. برای مدیریت آسان، پوشه را به همان نام پیش فرض بگذارید. به عنوان مثال، ما در حال جابجایی هستیم تصاویر پوشه، اما در صورت نیاز می توانید موارد دیگری را ایجاد کنید.
  توجه داشته باشید: این Ctrl + Shift + N میانبر صفحه کلید به شما امکان می دهد پوشه های جدید دیگر را به سرعت ایجاد کنید.انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11
 4. را فشار دهید کلید ویندوز + R میانبر برای راه اندازی اجرا کن گفتگو
 5. تایپ کنید %HOMEPATH% و فشار دهید وارد یا کلیک کنید خوب.
 6. مکان پوشه های پیش فرض شما باز می شود.
 7. روی پوشه کاربری که می خواهید منتقل شود کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص از منوی زمینه
 8. کلیک کنید بر روی محل برگه در بالا و به دنبال آن حرکت دکمه.
 9. به محلی که در آن پوشه را منتقل می کنید بروید و روی آن کلیک کنید پوشه را انتخاب کنید دکمه.انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11
 10. کلیک کنید بر روی درخواست دادن در پنجره خصوصیات پوشه را فشار دهید.
 11. کلیک آره هنگامی که پیام تأیید ظاهر می شود.انتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11
 12. پوشه به مکان جدید خود منتقل می شود. کلیک خوب زمانی که فرآیند کامل شد
  توجه داشته باشید: مدت زمانی که برای جابجایی لازم است بر اساس اندازه پوشه و سخت افزار سیستم شما متفاوت است.

پس از تکمیل مراحل، پوشه های کاربر پیش فرض در مکان جدید قرار خواهند گرفت. و با حرکت رو به جلو، فایل‌های جدید به‌طور پیش‌فرض در آن مکان ذخیره می‌شوند (مگر اینکه مکان‌های ذخیره پیش‌فرض را در یک برنامه تغییر دهید). مراحل بالا را برای هر پوشه پیش فرضی که می خواهید به مکان جدیدی منتقل کنید، دنبال کنید.

نحوه بازیابی پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11

ممکن است زمانی فرا برسد که دیگر نخواهید از مکان جدید برای پوشه های کاربر پیش فرض خود استفاده کنید. در این حالت، می توانید تغییرات را به راحتی برگردانید. با این کار پوشه ای که منتقل کرده اید به محل پیش فرض اولیه اش باز می گردد.

برای بازیابی تنظیمات پوشه پیش فرض در ویندوز 11:

 1. راه اندازی جستجوگر فایل و به مکان پوشه جدید بروید.
 2. روی پوشه ای که می خواهید مکان را بازیابی کنید کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص از منوانتقال پوشه های پیش فرض کاربر در ویندوز 11
 3. انتخاب کنید محل تب در بالا و کلیک کنید بازیابی پیش فرض هنگامی که پنجره خصوصیات پوشه باز می شود، زیر مسیر پوشه را فشار دهید.
 4. کلیک کنید بر روی درخواست دادن را فشار دهید و روی آن کلیک کنید آره هنگامی که اعلان ظاهر می شود را فشار دهید.
 5. کلیک خوب برای تکمیل فرآیند

پوشه کاربر به مکان پیش فرض اولیه خود بازیابی می شود. اگر می‌خواهید پوشه‌های دیگر را جابه‌جا کنید، همان مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید.

در مورد جابجایی پوشه های پیش فرض کاربران باید به چند نکته اشاره کرد. به عنوان مثال، اگر پوشه را به یک درایو خارجی منتقل کنید، زمانی که درایو به رایانه شخصی شما متصل نباشد، به آن فایل‌ها دسترسی ندارید. در عوض، باید درایو را دوباره وصل کنید و اگر ویندوز حرف دیگری به آن اختصاص دهد، احتمالاً مسیر پوشه را دوباره تغییر دهید.

یکی از کارهایی که می توانید برای جلوگیری از این نوع مشکل انجام دهید، اختصاص یک حرف درایو دائمی به درایو قابل جابجایی (X، Y یا Z) است. اگر درایو را به پارتیشن دیگری منتقل کنید، مشکل کمتری وجود دارد.

مدیریت فایل ها و پوشه ها در ویندوز 11

اگر درایو کم ظرفیتی دارید، تغییر پوشه‌های کاربر پیش‌فرض می‌تواند به بازیابی فضا کمک کند. اگر باید تغییر را برگردانید، تنها با چند کلیک به دنبال دستورالعمل های بالا نیاز دارید.

اگر در حال عیب‌یابی رایانه شخصی خود هستید، ممکن است لازم باشد فایل‌ها و پوشه‌های مخفی را نشان دهید تا بتوانید فایل‌های سیستم خاصی را ببینید. یکی دیگر از ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که مایکروسافت معرفی کرد، تب‌های File Explorer برای بهبود مدیریت فایل‌ها و پوشه‌ها است.

اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نکرده‌اید، نحوه مخفی کردن فایل‌ها و پوشه‌ها در ویندوز 10 را بررسی کنید تا دیگر کاربران نتوانند آنها را ببینند. علاوه بر این، اگر نیاز دارید داده های خود را خصوصی نگه دارید، با رمزگذاری فایل ها و پوشه ها در ویندوز 10 آشنا شوید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *