نحوه جستجوی کدهای خطای ویندوز


Hibernation یک حالت صرفه جویی در مصرف انرژی برای رایانه شخصی ویندوز شما است. ممکن است راه آسانی برای فعال یا غیرفعال کردن Hibernation در ویندوز بخواهید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

حالت خواب زمستانی در ویندوز یک گزینه صرفه جویی در مصرف انرژی است که جلسه فعلی شما را در یک فایل محلی (hiberfil.sys) روی هارد دیسک بارگذاری می کند و کامپیوتر را خاموش می کند.

هنگامی که رایانه خود را دوباره روشن می کنید، پیکربندی جلسه شما بارگیری می شود. می توانید فعالیت های خود را از جایی که متوقف کرده اید از سر بگیرید.

با این حال، فایل hiberfil.sys می تواند فضای زیادی را در درایو شما اشغال کند. ممکن است بخواهید برای خاموش کردن ویژگی و حذف فایل، Hibernation را در ویندوز غیرفعال کنید. ترکیب این گزینه ها فقط از طریق خط فرمان انجام می شود.

این چیزی است که باید بدانید.

استفاده از حالت Hibernation در ویندوز

بهترین زمان برای فعال کردن و استفاده از حالت خواب زمستانی زمانی است که چندین ساعت یا چند روز از رایانه شخصی خود دور باشید. در غیر این صورت، حالت خواب زمانی که برای چند ساعت دور هستید به خوبی انجام می شود. حالت خواب جلسه شما را به رم تخلیه می کند و به شما امکان می دهد سریعتر از حالت خواب زمستانی به جلسه خود بازگردید.

به علاوه، فایل hiberfil.sys می تواند گیگابایت فضای درایو شما را اشغال کند. به عنوان مثال، اگر درایو کم ظرفیتی روی لپ‌تاپ خود دارید، می‌توانید با استفاده از یک فرمان، Hibernation را خاموش کرده و فایل را حذف کنید. مشکل دیگری که می تواند ظاهر شود، سازگاری درایور هنگام استفاده از خواب زمستانی است.

خاموش کردن خواب زمستانی می تواند در این موارد کمک کند.

توجه داشته باشید: غیرفعال کردن Hibernation در تنظیمات پاور در ویندوز فقط این ویژگی را خاموش می کند. برای خاموش کردن و حذف فایل باید از خط فرمان استفاده کنید. همچنین، این در هر دو ویندوز 10 و 11 کار می کند.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن Hibernation در ویندوز

بنابراین، با یک فرمان، می توانید حالت hibernation را خاموش کرده و hiberfil.sys را حذف کنید. همچنین دستوری را به شما نشان خواهیم داد که وقتی می‌خواهید دوباره این ویژگی را فعال کنید، از آن استفاده کنید.

مراحل زیر به استفاده از Windows PowerShell اشاره دارد، اما می‌توانید این دستور را در PowerShell با استفاده از برنامه جدیدتر Windows Terminal نیز اجرا کنید. همچنین می توانید از خط فرمان قدیمی برای اجرای آن نیز استفاده کنید.

برای فعال یا غیرفعال کردن Hibernation از PowerShell:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز و تایپ کنید پاورشل.
 2. انتخاب کنید به عنوان Administrator اجرا شود از ستون سمت راستHibernation در ویندوز را فعال یا غیرفعال کنید
 3. هنگامی که ترمینال باز شد، دستور زیر را تایپ کرده و ضربه بزنید وارد:
  powercfg -h off

  Hibernation در ویندوز را فعال یا غیرفعال کنید

 4. پس از اجرای دستور، ویژگی hibernation غیرفعال می شود و فایل hiberfil.sys حذف می شود. توجه داشته باشید که هیچ اعلان تاییدی وجود نخواهد داشت.
 5. اگر می خواهید hibernation را دوباره فعال کنید، PowerShell را به عنوان مدیر باز کنید، دستور زیر را تایپ کنید و ضربه بزنید. وارد:
  powercfg.exe /hibernate on

مانند خاموش کردن Hibernation، هیچ پیام تأییدی وجود نخواهد داشت، اما این ویژگی دوباره فعال خواهد شد.

استفاده از ویژگی های Power در ویندوز

اگر می خواهید یک مکان یک مرحله ای برای فعال یا غیرفعال کردن حالت خواب زمستانی در ویندوز داشته باشید، ترمینال جایی است که باید بروید. شما نیازی به پیمایش در میان مجموعه ای از منوها و تنظیمات برق نخواهید داشت. علاوه بر این، با استفاده از دستور غیرفعال کردن حالت خواب زمستانی، آن را غیرفعال می کند و فایل مربوطه را برای صرفه جویی در فضای درایو حذف می کند.

ویندوز پر از تنظیمات برق دیگر است که ممکن است بخواهید بررسی کنید. به عنوان مثال، اگر لپ تاپ شما با باتری خیلی کند کار می کند، می توانید حالت پاور را فعال کنید. اگر سیستم ویندوز 11 جدیدی دارید، می‌توانید ویژگی‌های قدرت پشتیبانی شده رایانه شخصی خود را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی را می‌توانید پیکربندی کنید. وقتی شارژ لپ تاپ شما کم است، یاد بگیرید که عمر باتری را در ویندوز 11 بهبود ببخشید.

اگر می‌خواهید گزینه‌های برق سیستم خود را تغییر دهید، نحوه ایجاد یک طرح برق سفارشی در ویندوز 11 را بررسی کنید. آیا از ویندوز 10 استفاده می‌کنید؟ نگاهی به نحوه نظارت بر مصرف انرژی برنامه بیندازید. همچنین، ممکن است بخواهید در مورد استفاده حداکثری از باتری خود در ویندوز 10 بیاموزید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *