آیا به دنبال راه هایی برای بهبود رتبه سئو خود هستید؟ نرخ کلیک بالاتر روی عناوین SEO شما می تواند کمک کند.

عنوان شما اولین چیزی است که افراد در نتایج موتورهای جستجو می بینند و تصمیم می گیرند بر اساس آن عنوان روی لینک شما کلیک کنند یا خیر. یک تحلیلگر سرفصل به شما کمک می کند عناوین جذابی ایجاد کنید که کلیک های بیشتری دریافت می کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه از تحلیلگر سرفصل در وردپرس برای بهبود عناوین سئو خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از Headline Analyzer در وردپرس برای بهبود عناوین سئو

ابزار تحلیل سرفصل چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

انتخاب بهترین عناوین برای پست های وبلاگ و صفحات فرود برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بسیار مهم است. عناوین قدرتمند می توانند افراد را وادار کنند تا روی پیوندهای شما در نتایج جستجو کلیک کرده و از وب سایت وردپرس شما بازدید کنند.

البته هر چه تعداد افراد بیشتری روی عناوین شما کلیک کنند، ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد. اما نرخ کلیک بالاتر (CTR) همچنین می تواند رتبه بندی موتورهای جستجوی شما را بهبود بخشد و بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای مبتدیان ایجاد عنوانی که فوراً توجه افراد را به خود جلب می کند و آنها را وادار به کلیک روی یک پیوند می کند دشوار باشد. اینجاست که ابزار تحلیل سرفصل می تواند کمک کند.

تحلیلگر سرفصل ابزاری است که به شما کمک می کند عناوین خود را ارزیابی و بهبود بخشید. این بینش ها و پیشنهادات مبتنی بر داده را برای ایجاد عناوینی جذاب و قابل کلیک ارائه می دهد.

با این گفته، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید از ابزار تحلیل سرفصل برای بهبود عناوین سئوی خود در وردپرس استفاده کنید. موضوعاتی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت:

  1. افزودن ابزار Headline Analyzer در وردپرس
  2. اضافه کردن عنوان SEO به پست شما
  3. استفاده از Headline Analyzer برای بهبود عنوان SEO شما
  4. نکات حرفه ای: کنسول جستجو + آنالیز سرفصل

آموزش تصویری

اگر دستورالعمل های مکتوب را ترجیح می دهید، فقط به خواندن ادامه دهید.

افزودن ابزار Headline Analyzer در وردپرس

چند راه برای اضافه کردن ابزار Headline Analyzer در وردپرس وجود دارد. هنگامی که افزونه رایگان All in One SEO یا MonsterInsights را نصب می کنید، به طور خودکار به وردپرس اضافه می شود.

همچنین می توانید به صورت رایگان در وب سایت WPBeginner به Headline Analyzer دسترسی داشته باشید. بخوان تا یاد بگیری.

نصب All in One SEO

ساده ترین راه برای تجزیه و تحلیل عناوین خود در وردپرس استفاده از افزونه All in One SEO (AIOSEO) است. این بهترین افزونه سئو برای وردپرس در بازار است و بیش از 3 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند.

AIOSEO به شما کمک می کند تا وب سایت خود را بدون هیچ دانش فنی یا نیاز به استخدام یک متخصص سئو برای موتورهای جستجو بهینه کنید. این افزونه یک تحلیلگر سرفصل در ویرایشگر وردپرس شما ارائه می دهد تا بتوانید عناوین قدرتمند ایجاد کنید.

توجه داشته باشید: این آموزش از نسخه AIOSEO Lite استفاده می کند زیرا شامل ابزار تحلیل سرفصل است. همچنین یک نسخه حرفه ای وجود دارد که ما از آن در سایت WPBeginner استفاده می کنیم زیرا ویژگی های قدرتمندی مانند طرحواره هوشمند، نقشه های سایت XML و موارد دیگر را ارائه می دهد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نسخه رایگان AIOSEO را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس دنبال کنید.

پس از فعال سازی، Headline Analyzer بلافاصله به وردپرس اضافه می شود.

افزونه به طور خودکار جادوگر راه اندازی خود را راه اندازی می کند. می توانید ادامه دهید و روی دکمه “بیایید شروع کنیم” کلیک کنید تا سایر ویژگی های افزونه AIOSEO را در وب سایت خود تنظیم کنید.

روی Let's get starts AIOSEO setup wizard کلیک کنید

برای جزئیات بیشتر، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه راه اندازی All in One SEO برای وردپرس را بخوانید.

نصب MonsterInsights

Headline Analyzer نیز یکی از ویژگی های افزونه MonsterInsights است. مانند AIOSEO، پس از نصب افزونه، Headline Analyzer به طور خودکار در ویرایشگر پست در دسترس خواهد بود.

MonsterInsights محبوب ترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است که توسط بیش از 3 میلیون وب سایت استفاده می شود. این به شما کمک می کند تا انواع بازدیدکنندگانی که در وب سایت خود دریافت می کنید و کارهایی که پس از حضور در آنجا انجام می دهند را کشف کنید. این می تواند به شما کمک کند محتوای خود را مرتبط تر کنید.

شما می توانید از نسخه رایگان MonsterInsights برای تجزیه و تحلیل سرفصل های خود استفاده کنید، اما یک نسخه MonsterInsights Pro نیز وجود دارد. این شامل ویژگی های اضافی مانند تجزیه و تحلیل پیشرفته، تست A/B، سفرهای کاربر و موارد دیگر است.

شما می توانید با نصب و فعال سازی رایگان MonsterInsights در وب سایت خود شروع کنید. اگر به کمک نیاز دارید، می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس دنبال کنید.

جادوگر راه اندازی را راه اندازی کنید

می توانید با مطالعه راهنمای ما در مورد نحوه نصب Google Analytics در وردپرس برای مبتدیان، نحوه تنظیم سایر ویژگی های MonsterInsights را بیاموزید.

یافتن تحلیلگر سرفصل در وب سایت WPBeginner

اگر ترجیح می‌دهید افزونه‌ای را نصب نکنید، می‌توانید به صورت رایگان در وب‌سایت WPBeginner به Headline Analyzer دسترسی داشته باشید.

به سادگی به صفحه Headline Analyzer ما بروید. پس از آن، می توانید عنوان خود را تایپ کنید و روی دکمه “Analyze” کلیک کنید.

ابزار تحلیل سرفصل رایگان WPBeginner

سپس می توانید از این ابزار برای بهبود عنوان خود در همان صفحه به جای ویرایشگر وردپرس استفاده کنید.

در تصویر زیر نمونه ای با نمره کلی و تحلیل قسمت های مختلف تیتر را مشاهده می کنید:

گزارش تحلیل سرفصل

اگر صفحه را به پایین اسکرول کنید، توصیه هایی برای بهبود تیتر خود نیز خواهید دید.

به عنوان مثال، ابزار Headline Analyzer ممکن است توصیه کند که کلمات غیر معمول یا احساسی بیشتری را به عنوان خود اضافه کنید تا کلیک های بیشتری دریافت کنید.

تجزیه و تحلیل سرفصل تعادل کلمه

می توانید از این نکات برای امتحان گزینه های مختلف تیتر استفاده کنید. سپس، به سادگی عنوان جدید را در ابزار Headline Analyzer وارد کنید تا زمانی که از نتایج راضی باشید.

در نهایت، فقط باید عنوان را کپی کرده و به پست وردپرس خود اضافه کنید.

اضافه کردن عنوان SEO به پست شما

اگر از افزونه All in One SEO یا MonsterInsights استفاده می کنید، باید به ابزار Headline Analyzer در ویرایشگر پست وردپرس دسترسی داشته باشید.

ادامه دهید و یک پست جدید را ویرایش یا اضافه کنید. هنگامی که در ویرایشگر وردپرس هستید، می توانید عنوان پست وبلاگ خود را در بالا اضافه کنید.

عنوان پست را در وردپرس اضافه کنید

مهم است که به یاد داشته باشید که بین عنوان پست و عنوان سئو تفاوت هایی وجود دارد.

اولین تفاوت این است که در پشت صحنه، این عناوین از تگ های HTML کاملاً متفاوتی استفاده می کنند. عنوان پست شما در ضمیمه شده است <h1>برچسب ها، در حالی که تگ SEO استفاده می کند <title>برچسب ها

تفاوت دوم در محل ظاهر شدن عناوین است. عنوان پست معمولاً بسته به موضوع وردپرس شما در بالای صفحه نمایش داده می شود. از طرفی عنوان سئو اصلا در پست دیده نمی شود.

در عوض، عنوان SEO به موتورهای جستجو مانند گوگل نشان می دهد که دوست دارید عنوان شما در نتایج جستجو نمایش داده شود. همچنین هنگام مشاهده پست در نوار عنوان مرورگر نمایش داده می شود.

نمونه عنوان سئو

به طور پیش فرض، وردپرس به شما اجازه نمی دهد عنوان SEO را وارد کنید. اما افزونه های سئو مانند AIOSEO به شما این امکان را می دهند که به راحتی عنوان سئو را به مقالات خود اضافه کنید.

اگر AIOSEO روی وب‌سایت شما نصب شده است، می‌توانید به سادگی به متا باکس «تنظیمات AIOSEO» در ویرایشگر وردپرس خود بروید و سپس یک عنوان را در زیر «عنوان پست» وارد کنید.

باکس متا عنوان پست AIOSEO

این افزونه همچنین برچسب‌های هوشمندی را ارائه می‌کند، بنابراین می‌توانید به‌طور خودکار اطلاعاتی مانند عنوان پست، سال جاری، نام نویسنده، دسته‌ها، برچسب سایت و موارد دیگر را به عنوان‌های خود اضافه کنید.

استفاده از Headline Analyzer برای بهبود عنوان SEO شما

پس از افزودن عنوان برای مقاله خود، می توانید آن را با استفاده از AIOSEO یا MonsterInsights تجزیه و تحلیل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه سبز رنگ «SEO Headline Analyzer» در بالا سمت راست کلیک کنید.

روی دکمه تحلیل سرفصل سئو کلیک کنید

AIOSEO یا MonsterInsights امتیازی از 1 تا 100 را برای عنوان شما به شما نشان می دهد. نمره 70 یا بیشتر نشان می دهد که شما یک تیتر قدرتمند نوشته اید.

اگر نمره شما زیر 70 است، پس نگران نباشید. تحلیلگر سرفصل پیشنهاداتی را برای بهبود امتیاز و جذاب‌تر کردن عنوان شما برای دریافت کلیک‌ها و ترافیک بیشتر نشان می‌دهد.

اکنون می توانید به پایین اسکرول کنید و به تعادل کلمه کپی خود نگاه کنید. این افزونه به دنبال کلمات رایج، غیر معمول، احساسی و قدرتمند خواهد بود.

اینها کلماتی هستند که به واکنش روانی یا احساسی مخاطبان شما کمک می کنند. هنگام ایجاد تیتر، می توانید از این کلمات برای بهبود امتیاز عنوان خود و افزایش نرخ کلیک آنها (CTR) استفاده کنید.

تعادل کلمه را در کپی بررسی کنید

بعد، می توانید احساس تیتر خود را بررسی کنید. عناوین با احساس مثبت نسبت به عناوین خنثی یا منفی تمایل به تعامل بهتر و کلیک های بیشتری دارند.

علاوه بر این، افزونه نوع تیتر را نیز به شما نشان می دهد. به عنوان مثال، می‌توانید ببینید که آیا نوع تیتر شما نحوه ارسال، پست فهرست، پست منبع یا موارد دیگر است.

این نوع از عناوین تمایل به کلیک بیشتری نسبت به عناوین عمومی دارند.

احساس تیتر خود را تجزیه و تحلیل کنید

پس از آن، می توانید به پایین اسکرول کنید و تعداد کاراکترها و تعداد کلمات عنوان خود را در ابزار تحلیل سرفصل بررسی کنید.

توصیه می شود تیترهایی کمتر از 55 کاراکتر بنویسید تا موتورهای جستجو بتوانند متن را به طور کامل در نتایج جستجو نشان دهند.

اگر عناوین شما بیش از 55 کاراکتر باشد، موتورهای جستجو ممکن است متن را در پایان قطع کنند. این می تواند معنای عنوان شما را نامشخص کند و نرخ کلیک شما را کاهش دهد.

تعداد کاراکترها و تعداد کلمات را بررسی کنید

در مرحله بعد، می توانید 3 کلمه آغاز و پایان تیتر خود را تجزیه و تحلیل کنید. اکثر خوانندگان معمولاً قبل از تصمیم به کلیک کردن، به 3 و 3 کلمه آخر عنوان پست نگاهی می اندازند.

با استفاده از این اطلاعات می توانید کلیدواژه مورد نظر و مهمترین اطلاعات خود را در ابتدا قرار دهید تا توجه خواننده را به خود جلب کنید.

Headline Analyzer همچنین پیش نمایشی از نحوه نمایش عنوان شما در نتایج صفحه موتور جستجو را نشان می دهد.

کلمات آغاز و پایان را با پیش نمایش بررسی کنید

اگر عنوان شما امتیاز خوبی کسب نمی کند، می توانید به راحتی عناوین جدید را امتحان کنید و قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین عنوان سئو، آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تب “Try New Headline” در ابزار بروید، عنوان جدید خود را وارد کنید و روی دکمه “Analyze Headline” کلیک کنید.

عنوان جدید را در AIOSEO امتحان کنید

AIOSEO یا MonsterInsights امتیازی از عنوان جدید شما را به شما نشان می دهد و آن را با عنوان سئو فعلی مقایسه می کند.

می توانید چندین عنوان را برای پست وبلاگ وردپرس خود امتحان کنید و نمرات آنها را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید کدام یک بهترین کارایی را دارد.

قبل از اینکه انتشار را فشار دهید، چک لیست بهینه سازی پست وبلاگ ما را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پست کاملاً بهینه شده است تا بیشترین ترافیک ممکن را داشته باشید.

نکات حرفه ای: کنسول جستجو + آنالیز سرفصل

می‌توانید مانند حرفه‌ای‌ها از این نکات بیشتر استفاده کنید و تحلیل‌گر سرفصل را با اطلاعاتی از کنسول جستجوی Google ترکیب کنید.

اگر به راهنمای نهایی کنسول جستجوی گوگل ما برای افزایش ترافیک نگاه کنید، خواهید دید که بخشی در مورد یافتن کلمات کلیدی کم اهمیت وجود دارد که می توانید به راحتی در آن رتبه بندی کنید.

از فیلتر بر اساس موقعیت استفاده کنید

سپس می توانید یکی از این کلمات کلیدی کم ارزش را به عنوان SEO خود و در سراسر پست خود اضافه کنید. با افزایش نرخ کلیک، رتبه سئو شما نیز بالا می رود.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه استفاده از تحلیلگر سرفصل در وردپرس برای بهبود عناوین سئو کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان برای سایت وردپرس خود و انتخاب های متخصص ما برای بهترین افزونه های WooCommerce برای رشد فروشگاه خود ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه استفاده از Headline Analyzer در وردپرس برای بهبود عناوین سئو اولین بار در WPBeginner ظاهر شد.

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *