نحوه استفاده از Firestick بدون ریموت


وقتی می خواهید محتوا را تماشا کنید، از دست دادن کنترل Fire TV آزار دهنده است. در این راهنما نحوه استفاده از Firestick بدون کنترل از راه دور را به شما نشان خواهیم داد.

هنگامی که یک Fire TV Stick جدید از آمازون خریداری می کنید، یک کنترل از راه دور برای استفاده از آن ارائه می شود. با این حال، ممکن است کنترل از راه دور را گم کرده باشید یا نتوانید آن را پیدا کنید. اگر اینطور است، اگر می‌خواهید محتوا را تماشا کنید، چگونه می‌توانید از Fire TV Stick بدون کنترل از راه دور استفاده کنید؟

خبر خوب این است که شما همچنان می توانید از Fire TV Stick خود بدون کنترل از راه دور استفاده کنید. فقط باید تلفن یا تبلت خود را در نزدیکی داشته باشید. همچنین، می تواند یک دستگاه اندروید یا اپل باشد.

سپس می‌توانید نسخه iOS یا Android برنامه Fire TV را برای کنترل استیک خود دانلود کنید.

نحوه استفاده از Firestick بدون ریموت

هنگامی که یک کنترل از راه دور برای Fire TV Stick خود را گم می کنید، ممکن است آزاردهنده باشد – به خصوص وقتی می خواهید یک برنامه مورد علاقه تماشا کنید. با این حال، جای نگرانی نیست. درعوض، با گزینه های زیر ادامه دهید و در کمترین زمان برنامه مورد علاقه خود را پخش خواهید کرد.

برای استفاده از Fire TV بدون کنترل از راه دور:

 1. برای شروع، دانلود کنید Amazon Fire TV برنامه در iPhone یا iPad یا دستگاه Android شما.
 2. راه اندازی کنید اپلیکیشن Amazon Fire TV.از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 3. به برنامه مورد نیاز را بدهید مجوزها برای اتصال و دسترسی به Fire TV و دسترسی به شبکه محلی.از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 4. برنامه باید Firestick شما را پیدا کند — برای اتصال روی آن ضربه بزنید. در طول فرآیند یک اعلان “اتصال” خواهید دید. توجه داشته باشید که اگر دستگاه جدیدی است، آن گزینه را انتخاب کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.
 5. برنامه Fire TV Remote برای جفت کردن تلفن یا رایانه لوحی شما با Firestick و نشان دادن یک مجوز درخواست می کند. کد چهار رقمی روی صفحه تلویزیون شمااز Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 6. کد عددی چهار رقمی نشان داده شده در تلویزیون خود را در برنامه وارد کنید.از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 7. اکنون برنامه کنترل راه‌اندازی می‌شود و می‌توانید از آن مانند کنترلی که گم کرده‌اید استفاده کنید.

با استفاده از برنامه Fire TV

علاوه بر ویژگی‌های استاندارد کنترل از راه دور مانند جلو، عقب، فلش‌های جهت‌دار، پخش/مکث، و دکمه صفحه اصلی، برنامه کنترل از راه دور ویژگی‌های بیشتری را ارائه می‌کند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به جای کنترل از راه دور معمولی، از برنامه تلفن همراه استفاده کنید.

برای دسترسی به آن می توانید روی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید برنامه ها و بازی های شما بخش یا با استفاده از صدای خود از الکسا بخواهید نمایش مورد علاقه شما را پخش کند. مزیت دیگر صفحه کلید لمسی است که جستجوی اقلام را آسانتر از شکار و نوک زدن با فلش های جهت روی صفحه کلید روی صفحه تلویزیون می کند.

از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید

از کنترل تلویزیون خود استفاده کنید

ممکن است بتوانید از کنترل از راه دور تلویزیون برای کنترل Firestick خود استفاده کنید. با این حال، به یک کنترل از راه دور تلویزیون نیاز دارید که پشتیبانی کند HDMI-CEC، که اجازه می دهد تا هر دستگاه متصل به HDMI توسط یک کنترل از راه دور کنترل شود.

اگر کنترل از راه دور تلویزیون شما با HDMI-CEC سازگار است، باید بتوانید Firestick خود را کنترل کنید. شایان ذکر است که اکثر تلویزیون های مدرن (2018 یا بالاتر) باید از استاندارد پشتیبانی کنند. منوی تلویزیون خود را بالا بکشید و به دنبال آن بگردید سیستم > CEC یا چیزی مشابه

از آنجا، شما می توانید انتخاب کنید کشف دستگاه گزینه (یا معادل آن) و Firestick را پیدا کرده و آن را کنترل کنید.

اگر گزینه CEC را نمی‌بینید، می‌توانید با بررسی دفترچه راهنمای تلویزیون یا بررسی وب‌سایت سازنده تلویزیون برای پشتیبانی بیشتر، تشخیص دهید که آیا کنترل از راه دور تلویزیون HDMI-CEC است.

ماوس یا صفحه کلید بلوتوث را وصل کنید

اگر ریموت Firestick خود را به اشتباه قرار دادید یا گم کردید، راه دیگری برای استفاده از Fire TV Stick بدون کنترل از راه دور، جفت کردن یک ماوس یا صفحه کلید بلوتوث برای کار با آن است. این گزینه به اندازه سایر گزینه های بالا به شما کنترل نمی دهد. می تواند در یک خرج کردن کار کند.

البته در این مرحله باید از اپلیکیشن Fire TV در گوشی یا تبلت خود استفاده کنید. با این حال، زمانی که به آن نیاز دارید، می توانید برای مدتی در آینده راه اندازی کنید.

توجه داشته باشید: قبل از استفاده از مراحل زیر مطمئن شوید که ماوس یا صفحه کلید بلوتوث شما در حالت جفت شدن است.

برای اتصال دستگاه بلوتوث خود به Fire TV Stick:

 1. در صفحه اصلی به سمت راست بروید و انتخاب کنید تنظیمات (آیکون چرخ دنده).از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 2. انتخاب کنید کنترلرها و دستگاه های بلوتوث از گزینه های موجود در تنظیمات.از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 3. انتخاب سایر دستگاه های بلوتوث گزینه های لیستاز Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید
 4. انتخاب کنید افزودن دستگاه های بلوتوث از منو
 5. Fire TV Stick شما دستگاه های بلوتوث موجود را جستجو می کند و آنها را روی صفحه نمایش می دهد. دستگاه بلوتوث خود را از لیست انتخاب کنید. به عنوان مثال، ما در حال اتصال یک موس Logitech MX Master برای کنترل Firestick هستیم.از Fire TV Stick بدون ریموت استفاده کنید

اکنون، هنگامی که دستگاه بلوتوث شما متصل است و آماده پخش است، یک اعلان را در گوشه سمت راست پایین صفحه تلویزیون خود خواهید دید. سپس می توانید از آن برای مشاهده محتوای مورد علاقه خود و حرکت بین گزینه های Fire TV Stick استفاده کنید. برای جدا کردن یک دستگاه، آن را از لیست دستگاه‌ها انتخاب کنید و از Fire TV Stick لغو جفت می‌شود.

استفاده از ریموت های جایگزین برای دستگاه های شما

اگر کنترل از راه دور خود را گم کنید یا آن را اشتباه قرار دهید، همه چیز از بین نمی رود. بنابراین، برای مثال، اگر نیاز به استفاده از Fire TV Stick بدون کنترل از راه دور داشته باشید، گزینه‌های نشان داده شده در بالا باعث می‌شوند دوباره کارها انجام شود. چه از دست دادن کنترل از راه دور موقتی یا طولانی مدت باشد، خوب است بدانید که گزینه هایی برای پیمایش رابط دارید.

به خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید یک دستگاه بلوتوث را وصل کنید، بهتر است قبل از گم کردن کنترل از راه دور، آن را تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که در محدوده باقی می ماند و می توانید از آن به صورت کوتاه استفاده کنید.

Amazon Firestick تنها چیزی نیست که می توانید بدون کنترل از راه دور کنترل کنید. به عنوان مثال، می‌توانید Roku را بدون کنترل از راه دور به Wi-Fi متصل کنید یا Apple TV را از iPhone یا iPad خود کنترل کنید. و حتی می توانید Apple TV را از Apple Watch کنترل کنید.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که می توانید ریموت های دستگاه خود را نیز تعمیر کنید. برای اطلاعات بیشتر، درباره تعمیر کنترل از راه دور Apple TV یا تعمیر کنترل از راه دور Roku که کار نمی کند، بیاموزید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *