نحوه اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11


آیا بازی یا برنامه های قدیمی دارید که می خواهید اجرا کنید اما روی ویندوز 11 کار نمی کنید؟ برای شروع از حالت سازگاری استفاده کنید. این راهنما توضیح می دهد که چگونه.

ویندوز 11 همچنان به جای پای خود بر روی ماشین های کاربران رایانه های شخصی باز می گردد. سیستم عامل بهبودیافته با ویژگی های جدید و چالش های احتمالی برای برنامه ها و برنامه های قدیمی شما همراه است.

برای مثال، اگر به برنامه یا بازی «باید» نیاز دارید که روی ویندوز 7 به خوبی اجرا شود، ممکن است با ویندوز 11 سازگار نباشد. اصلا نمی تواند اجرا شود

خبر خوب این است که می‌توانید نرم‌افزارهای قدیمی را با استفاده از داخلی ویندوز 11 اجرا کنید جحالت سازگاری ویژگی. اگر می خواهید برنامه های قدیمی را در ویندوز 11 اجرا کنید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11 با حالت سازگاری

چند راه مختلف وجود دارد که می توانید از حالت سازگاری استفاده کنید و آن را به طور خودکار اجرا کنید یا به صورت دستی آن و تنظیمات آن را فعال کنید. علاوه بر اجرای نرم افزار قدیمی، دارای گزینه هایی برای رزولوشن DPI، رنگ و صفحه نمایش است، بنابراین در رایانه ویندوز 11 جدید شما به خوبی نمایش داده می شود.

برای فعال کردن دستی حالت سازگاری برای یک برنامه یا برنامه در ویندوز 11:

 1. را فشار دهید کلید ویندوز و برنامه مورد نیاز برای اجرا را جستجو کنید.
 2. انتخاب کنید باز کردن مکان فایل گزینه ای از منوی ظاهر شدهاجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11
 3. روی فایل اجرایی برنامه در File Explorer کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص از منوی زمینهاجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11
 4. کلیک کنید بر روی سازگاری زبانه در بالا.
 5. زیر سیحالت سازگاری بخش را بررسی کنید این برنامه را در حالت سازگاری اجرا کنید گزینه.
 6. روی منوی کشویی کلیک کنید و نسخه ویندوزی که برنامه قدیمی شما از آن پشتیبانی می کند را انتخاب کنید.
  توجه داشته باشید: شما می توانید انتخاب کنید ویندوز 8 بازگشت به ویندوز 95 (برای برنامه های قدیمی).
 7. کلیک درخواست دادن و خوب و برنامه قدیمی را اجرا کنید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر.

سایر تنظیمات حالت سازگاری

همچنین شایان ذکر است گزینه‌های دیگر حالت سازگاری که می‌توانید تنظیم کنید. اگر می‌خواهید یک برنامه قدیمی را اجرا کنید، این تنظیمات می‌توانند کمک کنند.

اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11

این تنظیمات عبارتند از:

 • کاهش حالت رنگ: رنگ بیت را بر اساس نیاز نرم افزار به 8 یا 16 بیت تغییر دهید.
 • اجرا در وضوح صفحه نمایش 640×480: همچنین برای نرم افزارهای قدیمی که از وضوح بالای نمایشگرهای مدرن پشتیبانی نمی کنند.
 • غیرفعال کردن بهینه سازی تمام صفحه: از این برای برنامه های قدیمی که نمی توانند در حالت تمام صفحه اجرا شوند استفاده کنید.
 • این برنامه را به عنوان مدیر اجرا کنید: برای برنامه های نرم افزاری که برای اجرای صحیح به حقوق مدیر نیاز دارند. فقط باید یک بار گزینه را انتخاب کنید.
 • از مدیریت رنگ ICC نمایشگر قدیمی استفاده کنید: از تنظیمات رنگ کنسرسیوم بین المللی رنگ (ICC) برای نمایش دقیق رنگ ها استفاده می کند.
 • تغییر تنظیمات DPI بالا: برای دسترسی به مشکلات DPI با یک برنامه خاص، روی این دکمه کلیک کنید. می‌توانید از تنظیمات برنامه DPI برای رفع مشکلات یا رفتار مقیاس‌گذاری استفاده کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است لازم باشد هر یک از تنظیمات بالا را یکی یکی اعمال کنید تا زمانی که به نتایج دلخواه برای برنامه قدیمی خود برسید.

نحوه اجرای عیب‌یابی حالت سازگاری در ویندوز 11

آیا در اجرای برنامه در حالت سازگاری مشکل دارید؟ می توانید استفاده کنید عیب یاب حالت سازگاری برای کمک به اجرای نرم افزار بدون مشکل.

برای اجرای عیب یاب حالت سازگاری در ویندوز 11:

 1. باز کن منوی شروع و اپلیکیشن مشکل ساز را جستجو کنید.
 2. سپس روی میانبر برنامه کلیک راست کرده و کلیک کنید باز کردن مکان فایل.اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11
 3. روی فایل اجرایی برنامه در File Explorer کلیک راست کرده و انتخاب کنید خواص.اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11
 4. انتخاب کنید سازگاری تب در بالا و کلیک کنید عیب یاب سازگاری را اجرا کنید دکمه.
 5. عیب یاب اجرا می شود – روی آن کلیک کنید تنظیمات توصیه شده را امتحان کنید گزینه.اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11
 6. کلیک کنید بر روی برنامه را تست کنید را فشار دهید تا ببینید آیا تنظیمات حالت سازگاری مشکل برنامه را برطرف می کند یا خیر.
 7. اگر برنامه کار می کند، کلیک کنید بعد و دستورالعمل های روی صفحه را از جادوگر عیب یابی ادامه دهید.
 8. کلیک بله، این تنظیمات را برای این برنامه ذخیره کنید.

اگر برنامه قدیمی شما کار نمی کند، آن را انتخاب کنید نه، با استفاده از تنظیمات دیگری دوباره امتحان کنید گزینه تا رفع مشکل اگر جادوگر عیب‌یابی آن را اجرا نکرد، تنظیمات حالت سازگاری را به صورت دستی تغییر دهید تا زمانی که اجرا شود.

اجرای برنامه های قدیمی در ویندوز 11

اگر با مشکلی مواجه شدید که در آن یک برنامه قدیمی با تنظیمات بومی ویندوز 11 اجرا نمی‌شود، حالت سازگاری به شما کمک می‌کند تا آن را کار کنید. فقط مراحل بالا را دنبال کنید—باید برنامه قدیمی خود را در کمترین زمان اجرا کنید.

اکنون، اگر یک برنامه یا بازی قدیمی MS-DOS دارید که می خواهید اجرا کنید، شبیه ساز رایگان و منبع باز DOSBox را به عنوان راه حل بررسی کنید. این به شما امکان می دهد آن برنامه ها را در یک محیط مجازی بالای ویندوز 11 اجرا کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدیریت برنامه ها در ویندوز 11، نحوه بستن اجباری یک برنامه بدون پاسخ را بررسی کنید. یا با استفاده از قابلیت Archive Apps آشنا شوید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید درباره مسدود کردن دسترسی به اینترنت به برنامه‌ها یا نحوه حذف نصب برنامه‌ها در ویندوز 11 بدانید.

برای بهبود زمان راه‌اندازی، می‌توانید برنامه‌های راه‌اندازی را غیرفعال کنید و ویندوز 11 را طوری تنظیم کنید که برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت را فقط در صورتی که سرپرست هستید نصب کند. و یک ویژگی جدید که باید بررسی کنید این است که چگونه برنامه های اندروید را روی ویندوز 11 نصب کنید. و اگر هنوز از ویندوز 11 استفاده نکرده اید، جای نگرانی نیست. شما می توانید از حالت سازگاری در ویندوز 10 نیز استفاده کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *