Protecting-WordPress-Sites-Against-Cyberattacks-Using-Machine-Learning-Header


(آخرین به روز رسانی در: 27 فوریه 2023)

وردپرس که توسط میلیون ها نفر استفاده می شود، یکی از قدرتمندترین پلتفرم های وب سایت در جهان است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که به کاربران امکان ایجاد و ویرایش پست های وبلاگ را می دهد، اما می توان از آن برای مطالب مختلف دیگر استفاده کرد. کاربران آن شامل مشاغل و افراد مختلف مانند فریلنسرها و توسعه دهندگان وب هستند. از آنجایی که وردپرس بسیار محبوب و منبع باز است، هدف آسانی برای حملات سایبری است.

از آنجایی که این روزها حملات سایبری بیش از حد معمول است، مدیران وب سایت باید چند قدم جلوتر از همه چیز باشند و اطمینان حاصل کنند که وب سایت های آنها در شکل عالی و نسبتاً محافظت شده است. متأسفانه، حتی بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های جهان نیز طعمه تلاش‌های هک شده‌اند، به‌طوری‌که توییتر، راک‌استار، اوبر و واتس‌اپ جزو شرکت‌هایی هستند که بیشترین هک را در سال داشته‌اند.

اکثر آنها تایید شدند و برخی دیگر هنوز شایعه هستند، اما منصفانه است که بگوییم امنیت سایبری برای بسیاری از مردم اولویت اصلی است. به ویژه سایت های وردپرسی از آسیب پذیرترین سایت ها در برابر حملات سایبری هستند. وردپرس منبع باز است و شامل اجزای مختلفی مانند پلاگین ها و تم ها است که آن را به یک هدف اصلی برای هکرهایی تبدیل می کند که به دنبال دسترسی آسان هستند.

این پست وبلاگ محتوامارکتینگ به موضوع بسیار مهم امنیت وردپرس و چگونگی انجام و تقویت آن با استفاده از یادگیری ماشین و ابزارهای هوش مصنوعی می پردازد. ما همچنین آینده ابزارهای امنیتی وردپرس و آنچه را که آنها می توانند به کاربران نهایی ارائه دهند، آشکار خواهیم کرد.

تعریف هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

همانطور که از نام آن پیداست، هوش مصنوعی (AI) توانایی است که یک سیستم کامپیوتری را قادر می سازد مانند یک انسان رفتار کند. این سیستمی است که می‌تواند از اشتباهات خود درس بگیرد و با تقلید از هوش انسانی، خود را با دقت بیشتری سازگار کند.

یادگیری ماشین (ML) اساسا کد (مدل) زیربنایی است که پتانسیل مجموعه داده های بزرگ را برای کشف روندها و پیش بینی رخدادهای آینده باز می کند. الگوریتم‌های ML برای شناسایی حملات سایبری و شناسایی تهدیدات مخرب بالقوه استفاده می‌شوند.

الگوریتم های ML را می توان برای تشخیص الگوها در فایل های اصلی وردپرس، مانند اسکریپت های PHP، شیوه نامه های CSS، صفحات HTML و سایر مصنوعات خاص وردپرس استفاده کرد. با تجزیه و تحلیل این الگوها، الگوریتم های ML می توانند تعیین کنند که آیا یک سایت وردپرس مورد حمله قرار گرفته است یا یک فایل مخرب بارگذاری شده است.

ChatGPT از OpenAI یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات سال 2023 است، به خصوص وقتی صحبت از ارائه پاسخ به مشکلات رایج یا حتی نوشتن کل افزونه‌های وردپرس در چند دقیقه باشد. مهم نیست که ChatGPT چقدر پیچیده است، کامل نیست، اما ما انتظار داریم که در طول سال جاری به بهبود آن ادامه دهد تا تأثیر آن بر بازار افزایش یابد.

حفاظت از سایت های وردپرس در برابر حملات سایبری با استفاده از یادگیری ماشینی-داخلی-02

مروری بر CMS وردپرس

جدا از اینکه وردپرس توسط افرادی مانند فریلنسرها استفاده می شود، به طور فعال توسط شرکت ها برای نمایش خدمات خود در صفحات فرود خود استفاده می شود. در مقابل، فروشگاه‌های آنلاین از آن به‌عنوان بستری برای خرید محصولات آنلاین توسط افراد استفاده می‌کنند، در حالی که دیگران از آن صرفاً به عنوان یک پلتفرم وبلاگ‌نویسی یا حتی یک دفتر خاطرات استفاده می‌کنند.

وردپرس دارای ویژگی‌های امنیتی داخلی مانند احراز هویت، ویژگی‌های قفل رمز عبور و نظارت بر یکپارچگی فایل است که همگی می‌توانند با استفاده از صدها پلاگین بیشتر تقویت شوند – یکی از هیجان‌انگیزترین چیزهایی که این CMS را از رقبای خود متمایز می‌کند.

سایت های مبتنی بر وردپرس را می توان با افزونه هایی مانند Wordfence Security، Jetpack Protect و Sucuri محافظت کرد که گزینه ها و ویژگی های امنیتی پیشرفته تری را ارائه می دهند. مثال دیگر اسکنر بدافزار وب Quttera است که می‌تواند وب‌سایت وردپرس شما را برای بدافزار و سایر کدهای مخرب اسکن کند و با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی از موارد مثبت کاذب درس بگیرد.

محافظت از سایت های وردپرس در برابر حملات سایبری با استفاده از یادگیری ماشینی-داخلی-03

زمینه های زیادی وجود دارد که وردپرس را می توان با استفاده از هوش مصنوعی و ML بهبود بخشید، موضوعی که در پست وبلاگ خود در مورد آن بحث کردیم:هوش مصنوعی برای کاربران وردپرس به چه معناست؟“. سئو، تولید محتوای جذاب، بررسی گرامر و ترجمه از جمله مهم ترین زمینه هایی هستند که صاحب وب سایت باید در نظر بگیرد.

افزودن افزونه ها و ابزارهایی که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده می کنند مزایای زیادی دارد. مهمتر از همه، زمان بسیار کمتری برای تکمیل وظایف خاص نیاز دارد. این نکته مورد علاقه ما در پست وبلاگ بوده است.مزایای اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی در وردپرس” قبلاً منتشر کردیم.

در مورد امنیت، راه‌های مختلفی وجود دارد که صاحبان سایت‌های وردپرسی می‌توانند از تکنیک‌های یادگیری ماشینی برای محافظت از سایت‌های خود در برابر حملات سایبری استفاده کنند. با استفاده از قدرت هوش مصنوعی و ML، صاحبان سایت های وردپرسی می توانند فعالیت های مخرب در سایت های وردپرس خود را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل شناسایی کنند.

محافظت از-سایت-وردپرس-در برابر-حملات سایبری-استفاده از-ماشین-آموزش-داخلی-04

افزایش امنیت وردپرس با افزونه های یادگیری ماشین

در ادامه، در اینجا برخی از ابزارهای امنیتی یادگیری ماشینی وجود دارد که می توانید از هم اکنون در سایت وردپرس خود استفاده کنید.

  • امنیت بیگل یک پلاگین وردپرس است که در فرآیند توسعه سایت و زمانی که آن را فعال می کند مفید است. قابل توجه ترین ویژگی این ابزار «هسته مجهز به هوش مصنوعی» آن است. هدف اصلی آن آزمایش امنیت سایت شما در برابر آسیب‌پذیری‌های متعدد، از جمله اسکریپت بین سایتی (XSS)، تزریق SQL، و اکسپلویت‌های گنجاندن فایل است. اگرچه این یک افزونه وردپرس 100٪ با هوش مصنوعی نیست، اما منصفانه است که بگوییم این نوع افزونه های وردپرس در آینده بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
  • امنیت Wordfence: این افزونه وردپرس توسط الگوریتم های ML برای شناسایی فعالیت های مشکوک در سایت های وردپرسی طراحی شده است. یادگیری ماشینی به این ابزار برتری نسبت به رقبای خود می دهد. می‌تواند ورودهای غیرمجاز و مخرب، هرزنامه سئو، محتوا و کدهای مخرب و ویروس‌ها را شناسایی کند و در عین حال ترافیک مخرب را نیز مسدود کند. علاوه بر این، می‌تواند سایت‌های وردپرس را که در برابر بدافزارها و حملات brute force آسیب‌پذیر هستند، پرچم‌گذاری کند.
  • آسترا نمونه دیگری از کارهایی است که یادگیری ماشینی می تواند برای امنیت وردپرس انجام دهد. این یک پلاگین نسبتاً جدید است که از یک اسکنر بدافزار مبتنی بر ML استفاده می کند، و همچنین یک فایروال برنامه وب را به جلو می آورد و امنیت سایت را از طریق یک کنترل پنل ساده می کند. Astra فقط در نسخه های پولی ارائه می شود که از 25 دلار در ماه شروع می شود.
  • Akismet: وب‌سایت‌های وردپرسی که توسط Akismet طراحی شده‌اند، می‌توانند به سرعت نظراتی را با اهداف مخرب یا محتوای هرزنامه مانند نظرات و پینگ‌بک‌ها شناسایی و فیلتر کنند. این افزونه وردپرس ترافیک وب سایت را تجزیه و تحلیل می کند و تعیین می کند که آیا نظر در یک پست قانونی است یا خیر. افزونه بر روی CMS نیز از قبل نصب شده است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را فعال کرده و از طریق تنظیمات آن پیکربندی کنید.

آینده پلاگین های امنیتی یادگیری ماشین برای وردپرس هنوز مشخص نیست. با این حال، یک چیز مطمئن است: صاحبان وردپرس از قدرت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای محافظت از سایت‌های وردپرس خود در برابر حملات سایبری سود بیشتری خواهند برد.

این افزونه های امنیتی وردپرس به طور مداوم در حال توسعه هستند و تجربه ایمن تر وردپرس را نوید می دهند، در حالی که پلاگین های جدیدتر ظاهر می شوند تا ویژگی های بیشتری را برای هر صاحب وب سایت ارائه دهند.

محافظت از-سایت-وردپرس-در برابر- حملات سایبری-استفاده از-ماشین-آموزش-داخلی-06

سایر زمینه های بهبود در امنیت سایبری

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین همچنین می توانند برای محافظت از سایت های وردپرس در برابر سایر حملات سایبری استفاده شوند، مانند:

  • حملات DDoS
  • تلاش های فیشینگ
  • حملات بی رحمانه

شناسایی تلاش‌های مشکوک برای ورود به سیستم و داشتن یک سیستم تشخیص نفوذ پیشرفته به طور گسترده در برابر حملات مکرری که هر ساله اتفاق می‌افتند کمک می‌کند. بدافزارها و حملات DDoS می‌توانند به طور جدی به چشم‌انداز کسب‌وکار آسیب بزنند، اما هر تهدید امنیت سایبری دیگری که در بالا ذکر شد نیز می‌تواند صدمه بزند – و محبوبیت وردپرس مطمئناً هکرهای زیادی را جذب کرده است.

در مورد وردپرس، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ابزارهای فوق العاده مفیدی برای محافظت از وب سایت ها در برابر حملات سایبری هستند. با استفاده از هوش مصنوعی و ML به عنوان ابزارهای فعال و مستقل، صاحبان سایت وردپرس می توانند هرگونه تهدید امنیتی بالقوه را قبل از تبدیل شدن به مسائل بزرگتر شناسایی کنند.

می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که افزونه‌های امنیتی وب‌سایت مبتنی بر هوش مصنوعی در آینده نزدیک امنیت وردپرس را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهند، به‌ویژه با اقدامات پیشگیرانه در برابر یک سری از تهدیدات.

محافظت از سایت های وردپرس در برابر حملات سایبری با استفاده از یادگیری ماشینی-داخلی-07

خلاصه ای از امنیت ML و AI در وب سایت های وردپرس

در آینده، صاحبان وب‌سایت‌ها افزونه‌های امنیتی پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین خواهند داشت. مواردی که در بالا مورد بحث قرار گرفت فقط شروع هستند. این افزونه ها سایت های وردپرس را قادر می سازند تا حملات سایبری را بسیار موثرتر شناسایی و از آن جلوگیری کنند.

در عین حال، کاربران وردپرس باید با استفاده از ابزارهای اثبات شده مانند Sucuri، Wordfence Security، Quttera web malware scanner و Akismet مراقب هرگونه تهدید امنیتی وب سایت یا فعالیت های مخرب باشند. برخی در حال حاضر از الگوریتم های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر بدون شک در حال کار بر روی ادغام آنها در محصولات خود هستند.

در بالای امنیت سایت خود قرار گرفتن به این معنی است که هر افزونه و تم به روز می شود. این به جلوگیری از آسیب پذیری های امنیتی در سایت وردپرس کمک می کند. امنیت وردپرس یک موضوع بزرگ است و ما در حال حاضر نکات امنیتی جالبی برای وردپرس برای شما داریم که می‌توانید آنها را بخوانید تا دانش خود را در زمینه بیشتر تقویت کنید.

به عنوان کاربران وردپرس، اهمیت امنیت وردپرس را درک می کنیم و تمام اقدامات لازم را برای محافظت از این CMS تا حد امکان انجام می دهیم. مجموعه Power Protection و PapaCare+ ما دو بخش جدایی ناپذیر از مجموعه ما هستند، و شما می توانید آنها را به عنوان یک سرویس اضافی با هر برنامه میزبانی وب برای به حداکثر رساندن امنیت سایت خود دریافت کنید.

امیدواریم این پست وبلاگ اطلاعات مفیدی در مورد نحوه استفاده از یادگیری ماشینی برای محافظت از وب سایت های وردپرسی شما ارائه دهد. اگر از این پست لذت بردید، به وبلاگ محتوامارکتینگ بروید تا موضوعات هیجان انگیز بیشتری مانند این را بخوانید!

سایت محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *