متا، شرکت مادر فیس‌بوک، سرویس اشتراک جدیدی به نام Meta Verified را معرفی کرده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا نشان آبی رنگ تأیید را در حساب‌های اینستاگرام و فیسبوک خود دریافت کنند. کاربران می توانند با تأیید هویت خود با پرداخت هزینه ماهانه حداکثر 15 دلار به این امر دست یابند.

اسکرین شات 2023 02 20 در 7.47.47 AM 800x312

چگونه کار می کند. Meta Verified اکنون در نیوزلند و استرالیا در دسترس است و برنامه هایی برای گسترش جهانی در آینده نزدیک وجود دارد. این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا هویت خود را با استفاده از کارت‌های شناسایی صادر شده توسط دولت تأیید کنند و چندین مزیت از جمله محافظت بهتر در برابر حملات جعل هویت، دسترسی مستقیم به پشتیبانی مشتری و افزایش دید و دسترسی را فراهم می‌کند.

هزینه اشتراک ماهانه Meta Verified 11.99 دلار در وب و 14.99 دلار در دستگاه های iOS و Android است. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در یک پست فیس بوک تاکید کرد که این سرویس جدید بر “افزایش اصالت و امنیت در خدمات ما” متمرکز است.

راه حل متا برای کاهش درآمد درآمد متا در سال‌های اخیر به دلیل اعمال تغییرات سخت‌گیرانه‌تر حریم خصوصی در iOS توسط اپل که توانایی این شرکت برای ردیابی فعالیت‌های اینترنتی کاربران را محدود می‌کند، ضربه خورده است. این غول رسانه های اجتماعی که از زمان تأسیس خود در 15 سال پیش تاکنون هزینه ای برای اکثر خدمات خود از مشتریان خود دریافت نکرده است، تقریباً تمام درآمد خود را از تبلیغات به دست می آورد. انتظار می‌رود تاثیر این اقدام اپل در سال جاری بیش از 10 میلیارد دلار ضرر از دست دادن درآمد تبلیغاتی این شرکت را به همراه داشته باشد.

در پاسخ، متا قصد خود را برای توسعه یک سرویس اشتراک ارزشمند برای سازندگان، مشاغل و جامعه گسترده‌تر ابراز کرده است. به عنوان بخشی از این طرح، متا در حال گسترش دسترسی به تأیید و تعریف مجدد معنای نشان تأیید شده است تا افراد بیشتری بتوانند به معتبر بودن حساب‌هایی که با آنها در تعامل هستند اعتماد کنند.

دنبال کردن راه توییتر. این اقدام برای متا پس از آن صورت گرفت که اسنپ سال گذشته سرویس اشتراک خود را راه اندازی کرد که تاکنون بیش از یک میلیون کاربر را به مشتری پولی تبدیل کرده است. علاوه بر این، ایلان ماسک سرویس اشتراک توییتر، Twitter Blue را برای ارائه طیف وسیعی از ویژگی‌ها، از جمله علامت تیک آبی، اصلاح کرد. در ماه‌های اخیر، توییتر توییتر آبی را به بیش از ده‌ها بازار از جمله هند و اندونزی گسترش داده است. با این حال، به گفته The Information، تا اواسط ژانویه، تنها حدود 180000 حساب کاربری برای Twitter Blue ثبت نام کرده بودند.

چرا ما اهمیت می دهیم. افزایش اصالت و امنیت می تواند منجر به تجربه کاربری بهتر و تعامل بیشتر شود و در نهایت به نفع تبلیغ کنندگانی باشد که می خواهند به مخاطبان قابل اعتماد و تعاملی دسترسی پیدا کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این، متا تحت تاثیر تغییرات حریم خصوصی اپل قرار گرفته است که توانایی این شرکت را برای ردیابی فعالیت های اینترنتی کاربران محدود کرده و منجر به از دست رفتن درآمد تبلیغاتی شده است. اگر متا در برنامه خود برای توسعه یک سرویس اشتراک ارزشمند برای سازندگان، مشاغل و جامعه گسترده تر موفق باشد، به طور بالقوه می تواند جریان درآمد جدیدی برای شرکت ایجاد کند و اتکای آن به درآمد تبلیغات را کاهش دهد. این می تواند به تثبیت وضعیت مالی شرکت و ایجاد یک محیط پایدارتر برای تبلیغ کنندگان کمک کند.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *