ما خطای محتوای ناخوانا را در Word پیدا کردیم: چگونه آن را برطرف کنیم


هنگام تلاش برای باز کردن یک سند Word، خطای «محتوای ناخوانا پیدا کردیم» را مشاهده کردید؟ برای رفع مشکل مراحل این راهنما را دنبال کنید.

الف دریافت کرده اید مطالب ناخوانا پیدا کردیم هنگام تلاش برای باز کردن یک سند Word خطایی وجود دارد؟

دلیل خطا این است که فایل خراب است، یعنی Word نمی تواند آن را به درستی در رایانه شما پردازش یا نمایش دهد. این خرابی می تواند در نتیجه انتقال چندین بار فایل بین دستگاه ها باشد. از طرف دیگر، ممکن است به این دلیل باشد که فایل در آن ذخیره شده است .doc قالب، به جای .docx، که یک ویژگی سازگاری برای کاربران نسخه های قدیمی آفیس است.

هرچند، همه چیز از دست نرفته. ما برخی از مراحلی را که می توانید برای رفع یک سند Word خراب و حل این مشکل انجام دهید را در زیر توضیح خواهیم داد.

از Recover Text from Any File Converter در Word استفاده کنید

اگر فایلی که می‌خواهید باز کنید خراب است، می‌توانید از ابزارهای بازیابی داخلی Word برای بازیابی بخشی یا تمام کپی استفاده کنید. یک ویژگی این است بازیابی متن از هر فایل، یک گزینه قابل دسترسی در باز کن منو.

برای ضبط یک سند Word با استفاده از ابزار Recover Text from Any File:

 1. باز کردن یک سند جدید یا موجود در کلمه.
 2. کلیک فایل از نوار ابزار بالاما محتوای غیرقابل خواندن پیدا کردیم
 3. کلیک باز کن از ستون سمت چپ
 4. انتخاب کنید مرور کردن گزینه.
 5. به محل فایلی که می‌خواهید باز کنید بروید.
 6. روی دکمه منو در بالای دکمه Open and Cancel کلیک کنید و آن را انتخاب کنید بازیابی متن از هر فایل گزینه.
 7. کلیک باز کن.

Word سعی می کند فایل را بازیابی کند و سند را باز کند. نتایج متفاوت خواهد بود. باز کردن فایل ممکن است کمی طول بکشد و ممکن است برخی از گزینه های قالب بندی و تصاویر درج شده در سند را از دست بدهید.

فایل Word را تعمیر کنید

یکی دیگر از روش های بازیابی برای بازیابی یک سند خراب، استفاده از Word برای تعمیر فایل است.

برای تعمیر فایل Word:

 1. Word را اجرا کنید و به آن بروید File > Open > Browse.
 2. سند خود را پیدا کنید، روی آن کلیک کنید فلش رو به پایین کنار باز کن را فشار دهید و آن را انتخاب کنید باز کردن و تعمیر گزینه ای از منوما محتوای غیرقابل خواندن پیدا کردیم

Word سند را تعمیر می کند و سعی می کند آن را باز کند تا بتوانید سند خود را بازیابی کنید.

آفیس و ویندوز را به روز کنید

ممکن است سند شما به دلیل وجود اشکال در مجموعه آفیس یا سیستم عامل باز نشود. بنابراین، اگر گزینه های بازیابی فایل کار نمی کند، آفیس و ویندوز را بررسی کرده و به روز کنید.

توجه داشته باشید: قبل از بررسی به‌روزرسانی‌ها، کار خود را ذخیره کنید و همه برنامه‌های باز آفیس را ببندید.

برای به روز رسانی مایکروسافت آفیس:

 1. یک سند کار شناخته شده Word را باز کنید و کلیک کنید فایل در نوار ابزار بالاما محتوای غیرقابل خواندن پیدا کردیم
 2. کلیک حساب از پانل سمت چپما محتوای غیرقابل خواندن پیدا کردیم
 3. زیر اطلاعات محصول بخش سمت راست، روی آن کلیک کنید آپدیت گزینه ها منوی کشویی و انتخاب کنید اکنون به روز رسانی کنید از منو
 4. پس از به‌روزرسانی آفیس، به‌روزرسانی‌های ویندوز را بررسی کنید تا مطمئن شوید سیستم عامل به‌روز است و در صورت لزوم دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید.

تعمیر یا تنظیم مجدد دفتر

اگر باز هم نمی توانید سند را باز کنید و خطای «محتوای ناخوانا پیدا کردیم» را دریافت می کنید، ممکن است مشکل از خود آفیس باشد. خوشبختانه، می توانید Office را تعمیر یا تنظیم مجدد کنید.

برای تعمیر یا تنظیم مجدد آفیس:

 1. کلیک راست کنید شروع کنید را فشار دهید و انتخاب کنید برنامه ها و ویژگی ها از منوی ویندوز 10.
 2. در ویندوز 11 کلیک راست کنید شروع کنید و انتخاب کنید برنامه های نصب شده بجای.
 3. تایپ کنید دفتر در فیلد جستجو در بالا و انتخاب کنید گزینه های پیشرفته لینک زیر نسخه Microsoft Office شما.ما محتوای غیرقابل خواندن پیدا کردیم
 4. به پایین اسکرول کنید بازنشانی کنید بخش و کلیک کنید تعمیر ابتدا دکمه اگر کار نکرد، روی آن کلیک کنید بازنشانی کنید دکمه.

پس از فرآیند تعمیر و/یا بازنشانی، سعی کنید سند مشکل دار خود را باز کنید یا یک گزینه تعمیر فایل را امتحان کنید تا ببینید کار می کند یا خیر.

نصب تعمیرات آفیس را انجام دهید

اگر Office هنوز به درستی کار نمی کند، می توانید یک نصب تعمیر انجام دهید. این فرآیند به شما امکان می دهد آفیس را با یا بدون اتصال به اینترنت تعمیر کنید.

توجه داشته باشید: برنامه‌های آفیس شما در طول فرآیند تعمیر در دسترس نخواهند بود، بنابراین مطمئن شوید که کار خود را ذخیره کرده و ابتدا برنامه‌های آفیس باز را ببندید.

برای نصب تعمیر:

 1. کلیک راست شروع کنید و انتخاب کنید برنامه ها و ویژگی ها یا برنامه های نصب شده از منو
 2. نسخه آفیس خود را از لیست انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید تغییر دکمه.
 3. a را انتخاب کنید سریع یا برخط تعمیر سریع، همانطور که از نامش پیداست، سریع کار می کند. اما تعمیر آنلاین تعمیر کامل تری را ارائه می دهد و از سرورهای مایکروسافت رفع می شود.

پس از اتمام تعمیرات، سند مایکروسافت را راه اندازی کنید که به شما خطا می دهد و ببینید که آیا باز می شود یا خیر. اگر اینطور نیست، یکی از گزینه های تعمیر فایل که در بالا ذکر شد را امتحان کنید. به روز رسانی و تعمیر ممکن است اکنون به شما اجازه دهد که فایل را بدون خطا باز کنید.

رفع خرابی فایل های مایکروسافت آفیس

اگر هنگام تلاش برای باز کردن یک سند Word با خطای «محتوای ناخوانا یافتیم» دریافت کردید، یکی از راه حل های بالا باید به شما امکان باز کردن فایل را بدهد. اما نتایج بسته به سطح خرابی فایل متفاوت خواهد بود. گزینه دیگر یافتن یک فایل پشتیبان در OneDrive و ذخیره آن در مکانی جداگانه است.

مایکروسافت ورد دارای تعدادی ویژگی دیگر است که ممکن است (هنوز) از آنها اطلاعی نداشته باشید. به عنوان مثال، می توانید تعداد کلمات را به صورت بلادرنگ مشاهده کنید و سرصفحه ها و پاورقی های سفارشی را در Word وارد کنید.

اگر به گزینه های پیشرفته تری نیاز دارید، نحوه جاسازی فایل در Word را بررسی کنید. یا اگر دانشگاهی هستید، یاد بگیرید که از فرمت MLA در Word یا فرمت APA در مایکروسافت ورد استفاده کنید.سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *