مایکروسافت بینگ به زودی بیشتر به تاریخی که در قسمت lastmod در نقشه سایت XML خود برای خزیدن مشخص می کنید، تکیه خواهد کرد. فابریس کانل، مدیر محصول اصلی مایکروسافت بینگ گفت که از ژوئن 2023، بینگ “پشته زمانبندی خزیدن” خود را برای استفاده بهتر از اطلاعات ارائه شده توسط برچسب “lastmod” در نقشه های سایت اصلاح خواهد کرد.

lastmod چیست. فیلد lastmod تاریخ آخرین تغییر صفحه است که در فایل نقشه سایت XML شما مشخص شده است. لزوماً تاریخ ایجاد URL نیست، بلکه تاریخ آخرین باری است که آن صفحه تغییر کرده است.

بینگ می‌گوید آخرین حالت حیاتی است. مایکروسافت بینگ گفت تاریخ آخرین مود “یکی از مهم ترین برچسب هایی است که می توانید در نقشه سایت خود قرار دهید.” این شرکت می‌گوید این به بینگ کمک می‌کند تا امروز کارآمدتر بخزد و به بینگ در خزیدن بسیار بیشتر در آینده کمک خواهد کرد. فابریس کانل نوشت: «این کار با کاهش خزیدن غیرضروری محتوای بدون تغییر و اولویت‌بندی محتوای به‌روزرسانی‌شده اخیر، کارایی خزیدن ما را افزایش می‌دهد».

باز هم، تغییرات خزیدن آخرین حالت باید تا ژوئن 2023 به طور کامل فعال شوند.

نحوه استفاده بینگ از lastmod بینگ نوشت، “تگ “lastmod” برای نشان دادن آخرین باری که صفحات وب لینک شده توسط نقشه سایت اصلاح شده اند استفاده می شود. این اطلاعات توسط موتورهای جستجو برای تعیین تعداد دفعات خزیدن سایت شما و تصمیم گیری برای ایندکس شدن و حذف کدام صفحات استفاده می شود. گنجاندن تگ “lastmod” در نقشه سایت شما بسیار مهم است زیرا به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا به راحتی تشخیص دهند آخرین بار چه زمانی یک صفحه به روز شده است. بدون آن، موتورهای جستجو ممکن است خزیدن محتوای به روز شده را به تأخیر بیندازند یا ممکن است وب سایت شما را بیش از حد بخزند زیرا نمی توانند به درستی تعیین کنند که آیا محتوا اصلاح شده است یا خیر.

آمار استفاده از Lastmod. مایکروسافت بینگ همچنین مطالعه‌ای انجام داد که نشان می‌دهد چگونه از فیلد lastmod در سراسر وب در فایل‌های نقشه سایت XML استفاده شده است. در اینجا نکات برجسته آن تاریخ آمده است، توجه داشته باشید که این بر اساس داده های خزیدن بینگ است.

 • 58 درصد هاست ها حداقل یک نقشه سایت XML دارند.
  • 84 درصد از این نقشه های سایت دارای مجموعه ویژگی های lastmod هستند.
   • 79٪ مقادیر lastmod را درست می دانند.
   • 18٪ مقادیر lastmod به درستی تنظیم نشده اند.
   • 3٪ دارای مقادیر lastmod فقط برای برخی از URL ها است.
  • 16 درصد از این نقشه های سایت دارای مجموعه ویژگی های lastmod نیستند.
 • 42 درصد از هاست ها یک نقشه سایت XML ندارند

بزرگترین مشکلی که آنها می بینند این است که تاریخ آخرین مود در نقشه های XML با همه URL های فهرست شده در فایل یکسان است. به این معنا که بینگ متوجه شده است که تاریخ فیلد lastmod به جای تاریخ تغییر محتوا، روی تاریخ تولید نقشه سایت تنظیم شده است. این البته ممکن است اما برای هر URL فهرست شده در فایل نقشه سایت XML بسیار متفاوت است.

میدان تغییر فرکانس بینگ همچنین عمدتاً فیلد changefreq را در نقشه‌های سایت XML مانند Google نادیده می‌گیرد. گوگل در گذشته گفته است تاریخ آخرین مود را در نقشه سایت XML نادیده می گیرد فایل‌ها اما بعداً گفتند که آن را می‌خوانند اما ممکن است به طور کامل به آن اعتماد نکنید. جاری مستندات گوگل می‌گوید: «اگر مقدار آن به طور مداوم و قابل تأیید باشد (مثلاً با مقایسه با آخرین اصلاح صفحه) دقیق باشد.»

IndexNow. فابریس کانل نوشت که این توصیه جایگزین ابتکار IndexNow مایکروسافت نیست. IndexNow تا فوراً موتورهای جستجو را از آخرین تغییرات محتوای وب سایت خود مطلع کنید.

چرا ما اهمیت می دهیم. در ادامه، اگر تاریخ آخرین مود در فایل نقشه سایت XML خود را جدی نگرفته اید، احتمالا اکنون باید این کار را جدی بگیرید. با انجام این کار، باید بتوانید کارایی خزیدن موتورهای جستجو، به ویژه بینگ را بهبود بخشید. این باید سرعت خزیدن و به طور بالقوه نمایه سازی و رتبه بندی و همچنین منابع سرور شما را بهبود بخشد.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *