مایکروسافت با تغییر عامل کاربری جدید Bingbot در ژانویه 2023 به طور کامل فعال می شود, محتوا مارکتینگ


فابریس کانل مایکروسافت گفته است که در اوایل ژانویه 2023، BingBot جدید مسئول 100٪ فعالیت خزیدن Bing خواهد بود. عامل کاربر جدید اکنون مسئول حدود 50٪ از تمام خزیدن ها است.

مقداری تاریخ در سال 2019، مایکروسافت بینگ نام‌های عامل کاربر Bingbot جدیدی را معرفی کرد که با سرویس خزیدن و رندر Bingbot همیشه سبز خود مطابقت دارند. سپس در آوریل 2022، مایکروسافت تغییر نام، تغییر نام عامل کاربر، برای BingBot را اعلام کرد.

ژانویه 2023. ماه آینده، در هفته‌های آتی، عامل کاربری جدید BingBot مسئول 100٪ تمام خزیدن از Bing خواهد بود. فابریس کانل نوشت, برای نام جدید BingBot به 100% اوایل ژانویه خواهد رفت. او افزود که آنها هنوز در 50 درصد هستند زیرا می‌خواهند امنیت بیشتری داشته باشند.

عامل کاربر قدیمی مایکروسافت گفته است که استفاده از عامل کاربری تاریخی خود را تا پاییز 2022 متوقف خواهد کرد.
Mozilla/5.0 (سازگار؛ bingbot/2.0؛ +https://www.bing.com/bingbot.htm)

عامل کاربر جدید. بینگ از یک عامل کاربر استفاده می کند که مشخص می کند نسخه خاصی از Microsoft Edge در حال خزیدن در سایت شما است. این فرمت هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل است:

دسکتاپ – Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML، مانند Gecko؛ سازگار؛ bingbot/2.0؛ +https://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/WXYZ Safari/537.36

سیار – Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML، مانند Gecko) Chrome/WXYZ Mobile Safari/537.36 (سازگار؛ bingbot/2.0؛ +https://www.bing. com/bingbot.htm)

به عنوان مثال، “WXYZ” با آخرین نسخه مایکروسافت اج که Bing استفاده می کند جایگزین می شود. “100.0.4896.127”.

چرا ما اهمیت می دهیم. احتمالاً از زمانی که در سال 2019 اعلام شد، باید برای این تغییر آماده می‌بودید. اما در هر صورت، اگر روش‌های شناسایی عامل کاربر برای BingBot دارید، این تغییر می‌تواند روی سایت شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که سایت خود را تست کنید تا ببینید آیا از عامل کاربر جدید پشتیبانی می کند یا خیر. احتمالاً اکثر سایت‌ها نیازی به نگرانی در مورد این موضوع ندارند، اما اگر تشخیص ربات پیشرفته انجام داده‌اید، ممکن است لازم باشد اقداماتی را برای به‌روزرسانی آن اسکریپت‌ها انجام دهید.


جدید در زمین موتورهای جستجو

تولید محتوا توسط محتوا مارکتینگ

BarrySchwartz Lg, محتوا مارکتینگ

بری شوارتز یک ویرایشگر مشارکت کننده در سرزمین موتورهای جستجو و یکی از اعضای تیم برنامه نویسی رویدادهای SMX. او مالک است آجر زنگ زده، یک شرکت مشاوره وب مستقر در نیویورک. او هم می دود میزگرد موتورهای جستجو، یک وبلاگ جستجوی محبوب در مورد موضوعات بسیار پیشرفته SEM. بری قابل پیگیری است در توییتر اینجا.محتوا مارکتینگ

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *