مایکروسافت برای ادغام Bing Chat در مرورگر Edge سخت کار کرده است، اما یک ویژگی جدید دیگر وجود دارد که چندان واضح نیست: حالت تقسیم صفحه پنهان.

آخرین نسخه های پایدار مایکروسافت اج دارای یک پرچم ویژگی آزمایشی برای “صفحه تقسیم مایکروسافت اج” هستند. این یک دکمه تقسیم را به نوار ابزار اصلی اضافه می کند، که با کلیک کردن، شبکه ای از برگه های شما را نمایش می دهد. با انتخاب یک برگه، برگه فعلی به کنار صفحه شما منتقل می شود، در حالی که برگه انتخاب شده، نیمی دیگر را اشغال می کند.

می‌توانید اندازه هر طرف را با کشیدن نوار میانی تنظیم کنید، و تب‌هایی که به دو قسمت تقسیم شده‌اند، زیر خط آبی روی نوار زبانه دارند. نوار آدرس نیز به نصف تقسیم شده است، اگرچه به نظر می رسد آن قسمت برای من باگ است – با ویژگی هایی که هنوز در مرحله آزمایشی هستند قابل انتظار است.

تصویر حالت پنجره تقسیم

اگر قبلاً از ویندوز یا یک دسکتاپ لینوکس با قابلیت snap کردن پنجره‌ها به طرح‌بندی شبکه‌ای یا تقسیم‌بندی شده استفاده می‌کنید، در اینجا چیز زیادی برای هیجان‌انگیز بودن وجود ندارد – می‌توانید از قبل برگه‌ها را به پنجره‌های خود بکشید، یکی را به هر طرف بچسبانید، و برگه‌ها را بین آنها حرکت دهید. آنها را در صورت نیاز با این حال، یک توانایی منحصر به فرد در اینجا وجود دارد. منویی که هنگام نگه داشتن ماوس روی یک برگه تقسیم (یا منوی کلیک راست در یک صفحه) ظاهر می شود، گزینه ای برای باز کردن پیوندها از یک طرف صفحه در سمت دیگر دارد. این می تواند مفید باشد اگر صفحه ای را برای یافتن پیوند مناسب بررسی می کنید، اما نمی خواهید به عقب و جلو رفتن یا باز کردن تعداد زیادی تب جدید ادامه دهید.

می‌توانید با باز کردن edge://flags/#edge-split-screen (آن پیوند را کپی و جای‌گذاری کنید، کلیک کردن کار نمی‌کند)، روی «فعال» در منوی کشویی برجسته‌شده کلیک کنید و مرورگر را مجدداً راه‌اندازی کنید، می‌توانید این ویژگی را امتحان کنید. . مشخص نیست که مایکروسافت چه زمانی این را در اختیار همه قرار خواهد داد یا نه.

از طریق: Thurrott


سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *