ماسک روال های سختی را در توییتر تحمیل کرد و بسیاری تصمیم گرفتند که بمانند.  بعضی ها چاره ای ندارند، بدون کار ویزای خود را از دست می دهند


در فصل دیگری از داستان غم انگیز ایلان ماسک با کارکنان توییتر و همه افرادی که با تصمیمات رهبر این پلتفرم هدایت می شوند، داستان های عجیب تری نیز وجود دارد. و انها هستند قربانیان خود سرمایه دار که این را می گویند.


دیروز از اخراج مردی مطلع شدیم که موفق شد 240 کاراکتر را بدون اطلاع از دلیل اخراجش به شبکه اجتماعی بیاورد (به او گفتند کدش خوب نیست اما نمی داند چه زمانی کدش ارزیابی شده است) و فقط بعد از خوردن شام شکرگزاری و بازگشت به دفتر برای ادامه کار دربعدازظهر.

پیتر یانگ مورد دیگری را بیان می کند. او در مورد فردی که در ابتدای نوامبر از توییتر اخراج شده بود صحبت می کند، زمانی که به طور گسترده ای غربالگری شد. و به او گفتند که قرار است 3 ماه از حقوق خود را به عنوان پاداش پایان کار دریافت کند. سپس او را فراخواندند (ماسک مجبور شد از بسیاری از افراد اخراج شده درخواست پاسخ دهد زیرا هنوز به استعداد او نیاز بود) و اوو از من خواست تا نمونه کد را به اشتراک بگذارم.

در شب شکرگزاری بی دلیل اخراج شد و الان به جای سه ماه 4 هفته غرامت می دهند. یکی دیگر از اخراج شده، Yiwei Zhuang نیز داستان خود را می گوید.

چگونه ویدیوها را از اینستاگرام، فیس بوک، توییتر یا تیک تاک در تلفن همراه خود دانلود کنید

ترس از اخراج از آمریکا

وقتی ماسک از اخراجی ها خواست که برگردند، کسانی بودند که در پروفایل توییتر خود پست کردند که این کار را انجام نمی دهند زیرا مطمئن بودند که انجام خواهند داد مورد استفاده قرار گرفت و دوباره دور انداخته شد.

اما همه نمی توانند این فرصت های شغلی را رد کنند: افراد مهاجران با ویزای H1B می توانند از ایالات متحده اخراج شوند اگر مطابق مشخصات خود شغلی ندارند. و این مورد داستانی است که پیتر یانگ گفته است. در واقع، او در حساب توییتر خود یادآوری می کند که اگر شخص در 60 روز شغل دیگری پیدا نکند، باید کشوری را ترک کند که چه کسی می داند چه مدت در آن زندگی کرده است.

H-1B ویزای ایجاد شده در ایالات متحده تحت قانون مهاجرت و ملیت است که به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا به طور موقت کارگران خارجی را در مشاغل تخصصی استخدام کنند. و این باعث شده است که بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی اظهار نظر کنند که احتمال آن زیاد است بسیاری از افرادی که تصمیم گرفتند در این Twitter 2.0 بمانند به این دلیل است که گزینه دیگری ندارند همانطور که گزارش Vice نیز یادآور می شود، اگر آنها نمی خواهند مجبور به ترک اجباری کشوری که در آن زندگی می کنند، شوند.

به گفته خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده، حدود 300 کارمند توییتر با ویزای H-1B کار می کنند، حداقل این ارقام تا قبل از شروع اخراج ها بود. برنامه H-1B به کارگران خارجی بسیار ماهر در زمینه هایی مانند معماری، مهندسی و اقتصاد اجازه می دهد تا در ایالات متحده کار کنند. آنها از Vice می گویند که اخراج های اخیر در بخش فناوری (همچنین متا و سایر شرکت ها) باعث شده است.کارگران H-1B را در یک وضعیت مخاطره آمیز قرار داده اند.

کارگران مهاجر آسیب پذیرترین

نیکول گری Gmj3tfolvna Unsplash

فناوری ایالات متحده در یک لحظه حساس با اخراج های گسترده ظاهر می شود. و اگر این می تواند بر هر کارگری تأثیر منفی بگذارد، حتی بیشتر به مهاجرانی که به این مشاغل وابسته هستند تا بتوانند ادامه دهند در جایی که زندگی می کنند و مجبور به بازگشت به کشورشان نیستند.

چند روز پیش سی‌ان‌ان گزارش داد که در حالی که بسیاری از مردم توانسته‌اند قوانین جدید ماسک را ترک کنند، کارمندان توییتر که برای دریافت ویزای کاری به شرکت وابسته هستند، در رنج و عذاب قرار گرفته‌اند.هوی و هوس مالک میلیاردر جدیدشان، با دانستن اینکه اگر آنها را ترک کنندممکن است مجبور شوند ایالات متحده را ترک کنند.”

این مهندس در توییتر از ایلان ماسک سوال کرد.  یکی از پیروان ماسک شغل خود را زیر سوال برد بدون اینکه بداند او یک فرد برجسته است

از 300 نفری که آنجا بودند و اخراج نشدند، معلوم نیست چند نفر تصمیم به ماندن دارند. فیسبوک -یکی دیگر از شرکت هایی که از اخراج های گسترده رنج می برد- بیش از 1300 نفر برای کار روی ویزای H-1B تایید شده بودندبر اساس داده های چند ماه پیش.

کارمندانی که ویزای موقت دارند، مانند H-1B یا سایر ویزاهای کاری، به ویژه در برابر اخراج هایی که در توییتر و در سراسر صنعت فناوری رخ می دهد، آسیب پذیر هستند. اخراج افرادی که H-1B دارند در زمان رکود اقتصادی بزرگ نه تنها آنها را بیکار می کند. اما این مساوی است با تباه کردن زندگی آنهایکی از کارمندان سابق توییتر به سی‌ان‌ان گفت که برخی از افرادی که اولتیماتوم ماسک را پذیرفته‌اند «به دلیل حفظ خود» این کار را انجام داده‌اند.

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *