GitHub به عنوان یک پلتفرم توسط برنامه نویسان فردی و سازمان های بزرگ به طور یکسان استفاده می شود. صرف نظر از اینکه با چند نفر کار می کنید، “سازمان های GitHub” ابزارهای خوبی را برای افرادی که چندین پروژه را مدیریت می کنند ارائه می دهد.

سازمان های GitHub چیست؟

سازمان‌های GitHub یکی از ویژگی‌های GitHub است که به شما امکان می‌دهد مکانی مرکزی ایجاد کنید که اعضای تیم بتوانند به مخازن و سایر منابع دسترسی داشته باشند و آن‌ها را مدیریت کنند.

سازمان ها یک داشبورد عالی برای نمایش پروژه های شما و مدیریت گروه های مخازن با نام تجاری مشترک ارائه می دهند. برای پروژه های منبع باز (حتی آنهایی که دارای نویسندگان منفرد هستند) غیر معمول نیست که چندین مخزن برای ابزارهای مرتبط و بسته های داخلی داشته باشند.

گروه بندی همه آنها تحت یک نام در یک حساب غیر شخصی یک ابزار سازمانی عالی است. مخازن ساخته شده تحت سازمان ها از نام سازمان به جای حساب شخصی شما به عنوان پیشوند استفاده می کنند که می تواند حرفه ای تر به نظر برسد.

فراتر از آن، سازمان ها همچنین ویژگی های بسیاری را برای تیم ها فراهم می کنند، مانند مدیریت متمرکز کاربر و مجوز. مدیران سازمان می توانند اعضا را به سازمان اضافه کنند و به آنها اجازه خواندن و نوشتن در مخازن سازمان را بدهند. با GitHub Enterprise، می‌توانید تیم‌ها و نقش‌های سفارشی را در سازمان برای مدیریت دقیق‌تر ایجاد کنید. با این حال، همیشه می‌توانید افراد را به‌عنوان همکاران خارجی در مخازن خاص به‌صورت دستی اضافه کنید.

سازمان ها همچنین تابلوهای بحث داخلی را در خود GitHub ارائه می دهند. اینها ممکن است برای اکثر تیم‌های بزرگ‌تر که ابزارهای خارجی مانند Slack و Jira را ترجیح می‌دهند مفید نباشند، اما برای پروژه‌های منبع باز که به طور سنتی در GitHub همکاری می‌کنند، افزودنی خوبی است.

یکی دیگر از مزایای مدیریت متمرکز، GitHub Secrets است که می تواند در سطح سازمان تنظیم شود تا برای همه مخازن اعمال شود. این امر مدیریت کلیدهای خصوصی برای مخازن چندگانه را بسیار آسان تر می کند.

سازمان‌ها مانند بقیه GitHub با محدودیت‌های معمول در مخازن خصوصی آزاد هستند. هنوز هم می‌توانید مخازن عمومی و خصوصی نامحدودی را تحت یک سازمان ایجاد کنید، اما برخی از ابزارهای پیشرفته‌تر در پشت دیوار پرداخت تیم‌های GitHub قفل شده‌اند.

استفاده از یک سازمان

سازمان ها حساب های مشترکی هستند که می توانند مخازن را میزبانی کنند، درست مانند حساب های شخصی. با این حال، شما به یک حساب سازمانی وارد نمی‌شوید – هنوز هم از حساب شخصی شما مدیریت می‌شود و می‌توانید مالکیت و همکاری در چندین سازمان را داشته باشید.

برای ایجاد یک سازمان، به منوی نمایه GitHub خود بروید و روی «سازمان‌های شما» کلیک کنید. اینجا جایی است که شما سازمان هایی را که در آنها عضو هستید مدیریت کرده و به آنها دسترسی خواهید داشت، اگرچه آنها نیز در نمایه شما نشان داده می شوند.

روی «ایجاد یک سازمان جدید» کلیک کنید و به صفحه‌ای وارد می‌شوید که سعی دارد شما را در تیم‌های GitHub و Enterprise بفروشد. البته همیشه می‌توانید بعداً ارتقا دهید، و ردیف رایگان شامل اکثر ویژگی‌ها می‌شود.

شما باید یک نام و اطلاعات تماس به آن بدهید. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه داشت این است که می توانید سازمان را طوری تنظیم کنید که متعلق به خود کسب و کار شما باشد نه فقط حساب شخصی شما. این واقعاً فقط برای شرکت هایی مفید است که خواهان مالکیت قانونی بر آن هستند، و شما همچنان باید خود را به عنوان مالک سازمان برای مدیریت آن منصوب کنید.

اکنون، هنگام ایجاد یک مخزن در GitHub، می توانید منوی کشویی را برای ایجاد آن در حساب های سازمان خود انتخاب کنید:

یکی از مواردی که می‌خواهید ویرایش کنید، امتیازات عضو در تنظیمات سازمان است. اگر تیم کوچکی دارید که می‌خواهید همه بتوانند به همه چیز دسترسی داشته باشند، می‌توانید به سادگی مجوز پایه را روی «admin» تنظیم کنید تا همه مجوزها فعال شوند.

برای افزودن کاربر به عنوان عضو، می‌توانید این کار را در دسته «افراد» انجام دهید. آنها باید ایمیل تأیید را برای اضافه شدن بپذیرند. همچنین می‌توانید از برگه «همکاران خارجی» افراد را به مخازن خاصی اضافه کنید.

اگر می‌خواهید یک مخزن را به حساب سازمان خود منتقل کنید، این فرآیند مانند انتقال به کاربر دیگر است، با این تفاوت که البته بعد از آن همچنان می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای ما در مورد انتقال مخازن GitHub را بخوانید.

مربوط: نحوه انتقال یک مخزن Github به سازمان خود (یا کاربر دیگر)

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *