ساخت این خانه با چاپ سه بعدی فقط یک روز طول می کشد - بررسی Geek


ساخته شده از الیاف و رزین های چوب طبیعی با منبع پایدار.

دانشگاه مین

این روزها تقریباً هر چیزی را می توانید چاپ سه بعدی کنید. ما دوچرخه های برقی و کل خانه هایی را می بینیم که با انواع مواد مختلف ساخته شده اند. در مورد خانه ها، محققان دانشگاه مین فکر می کنند که راه حلی برای کمبود مسکن ملی پیدا کرده است. خانه های پرینت سه بعدی با استفاده از مواد کاملا طبیعی.

مرکز سازه‌ها و کامپوزیت‌های پیشرفته دانشگاه (ASCC) اخیراً جزئیاتی را در مورد آنچه که اولین خانه با چاپ سه‌بعدی در جهان می‌نامد که تماماً از مواد زیستی ساخته شده است، به اشتراک گذاشته است. ما در مورد الیاف چوبی کاملاً طبیعی، رزین های سازگار با محیط زیست صحبت می کنیم و ادعا می کنیم که خانه کاملاً قابل بازیافت است.

در حالی که خانه‌های وحشی را دیده‌ایم که با چاپگر سه‌بعدی با استفاده از خاک رس یا فرآیند بتن منحصربه‌فرد ساخته شده‌اند، این خانه از هیچ‌کدام از آن‌ها استفاده نمی‌کند. در عوض، تیم چهار “ماژول خانگی” را از الیاف چوب ایجاد کرد، هر ماژول را چاپ سه بعدی کرد، سپس آن ماژول ها را به ملک مسکونی منتقل کرد.

نمونه اولیه 600 فوت مربعی “BioHome3D” دارای کف، دیوار و سقف با چاپ سه بعدی است. این تیم حتی از 100٪ عایق چوب استفاده کرد، به این معنی که در زمستان گرم و در تابستان سرد می ماند.

جالب اینجاست که ساخت این خانه چوبی با چاپ سه بعدی فقط چند ساعت طول می کشد. هنگامی که آن ماژول های اصلی چاپ و منتقل شدند، یک تیم خانه را در صبح جمع آوری کردند و یک برقکار دو ساعت طول کشید تا مکان را راه اندازی کند. من در مورد شما نمی دانم، اما این بسیار تاثیرگذار است. به لطف فرآیند چاپ دقیق، هیچ چیز هدر نمی رود. پس از اتمام ساخت و ساز هیچ چیز باقی نمانده است و هر چیزی که باقی مانده در خانه بعدی قابل استفاده است.

با توجه به ASCC دانشگاه مین، BioHome3D در نهایت می تواند به رفع کمبود مسکن در ایالات متحده کمک کند، البته کمک در ایالت اصلی آن نیز ذکر نشده است. مین در جایی که حدود 20000 خانه کم است، نیاز روزافزونی دارد. وقتی به دنبال مسکن مقرون به صرفه هستید، اوضاع حتی بدتر می شود. این خانه می تواند هر دو را حل کند.

با توجه به اینکه تمام مواد استفاده شده 100٪ قابل بازیافت هستند، در 100+ سال، نوه های ما می توانند به طور کامل یکی از این خانه ها را بازیافت و بازسازی کنند. متأسفانه، ما اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در داخل است، یا هزینه ساخت یکی از اینها به دست نیاوردیم. در هر صورت، این نمونه دیگری از فناوری است که نوآوری را در تمام جنبه های زندگی ما پیش می برد.

از طریق Engadget

سایت محتوا مارکتینگ

برای دیدن مطالب آموزشی بیشتر در زمینه سخت افزار و نرم افزار اینجا کلیک کنید!

توسط psychen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *